728 x 90

فرافکنی و بلوف‌درمانی در خدمت سرکوب

سخن روز ۴فروردین ۹۸
سخن روز ۴فروردین ۹۸

روحانی روز دوشنبه (۴فروردین) در اولین جلسهٔ هیأت دولت در سال جدید، راجع به‌مسائل مختلف از جمله کرونا صحبت کرد و باز هم دروغ‌درمانی و لاف و گزاف پیشه کرد و از جمله گفت:‌ «شرایط ما در مقایسه با کشورهای دیگر حتی پیشرفته از نظر تأمین نیازمندی‌های ضروری، بهداشتی، تخت بیمارستان و نقاهتگاه‌ها، بهتر است».

این در شرایطی است که مقام‌های محلی و درمانی مناطق مختلف کشور اعلام می‌کنند که ظرفیت بیمارستانها پر شده است و بیمارستانها بیمار جدید نمی‌پذیرند و حتی بیماران بدحال را هم ترخیص می‌کنند.

 

رد کمکهای بین‌المللی، چرا؟

روحانی در اظهارات خود کمکهای بین‌المللی را رد کرد و با تقلید میمون‌وار از خامنه‌ای گفت: می‌گویند در کرونا حاضر هستیم کمک کنیم. کمک آنها همان لیوان گل‌آلودی است که تعارف می‌کنند، ما لیوان گل‌آلود شما را نمی‌خواهیم».

این در حالی است که در پاسخ به‌استمداد ایتالیا از دنیا، از جمله چین، روسیه، کوبا و ونزوئلا با اعزام تیم‌های پزشکی و ارسال دارو و الزامات پزشکی به‌کمک ایتالیا شتافته‌اند.

 

روحانی نه تنها به‌تأسی از خامنه‌ای گناه کرونا را به‌پای آمریکا نوشت، بلکه مسئول همهٔ بحرانها و افتضاحات رژیم از مشکل در گردش بانکی تا بیکاری تا زندگی سخت مردم تا عدم سرمایه در گردش تا کمبود دارو تا این‌که برخی به‌خاطر نداشتن شغل در یک شرایط فوق‌العاده بحرانی دارند زندگی می‌کنند» و غیره... آمریکا معرفی کرد.

 

رزمایش بیولوژیک، بهانه برای سرکوب و اختناق

از طرف دیگر در یک خبر مسخره سرتیپ سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه ارتجاع روز دوشنبه ۴فروردین از انجام رزمایش بیولوژیک خبر داد و گفت: دستور این است که با استفاده از توانمندی‌های نیروی زمینی ارتش یک نقطه مناسب در شهر تهران انتخاب شود و یک مجتمع بیمارستانی ۲۰۰۰هزار تخت‌خوابی ظرف ۴۸ساعت آماده کنند. سایت انتخاب که این خبر را داده در پایان اضافه می‌کند: « به‌گزارش تسنیم، ساعت ۱۰روز چهارشنبه از این اقدام ارتش در تهران رونمایی خواهد شد.

 

به نظر می‌رسد رژیم با این ادعای مسخره، از یک‌سو می‌خواهد روی دست چین بلند شود که ظرف ۹روز یک بیمارستان هزار تخت‌خوابی را در ووهان ساخت. ادعاهایی که البته که عمر آن به‌۴۸ساعت نمی‌رسد، بیانگر این است که رژیم به‌شدت از طرف مردم و فضای اجتماعی به‌خاطر بی‌عملی‌اش و به‌خاطر فقدان اولیه‌ترین امکانات پزشکی مثل ماسک و مادهٔ ضدعفونی کننده تحت فشار است.

 

اما از سوی دیگر فرمان سرکوبگرانه خامنه‌ای برای رزمایش بیولوژیک که یک روز پس از متهم کردن آمریکا به‌تولید و صدور ویروس کرونا صورت می‌گیرد، فاش می‌کند که اظهارات مسخره خامنه‌ای زمینه‌سازی برای بگیر و ببندهای بعدی به‌بهانهٔ رزمایش بوده و چنان که مسعود رجوی رهبر مقاومت خاطرنشان کرد، «رزمایش بهانه است، اصل نظام نشانه و متزلزل است».

 

اخراج پزشکان بدون مرز

در همین حال به‌رغم انتشار خبر ورود گروهی از پزشکان بدون مرز به‌ایران و احداث یک بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۴۸تخت در اصفهان، شامگاه دوشنبه اعلام شد که رژیم این گروه را اخراج کرده و به‌آنان اجازهٔ کار نداده است. مشاور وزیر بهداشت دولت روحانی به‌نام وهاب‌زاده در یادداشت توئیتری خود نوشت:‌ « با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و نیز استفاده از تمام ظرفیت درمانی نیروهای مسلح، فعلاً نیازی به‌برپایی تخت بیمارستانی توسط نیروهای خارجی نیست و این حضور منتفی است».

 

یکی دیگر از مهره‌های رژیم به‌نام فقیهی، ناچیز بودن کمکهای این گروه را دلیل اخراج آنان از کشور دانست، اما روشن است که علت اصلی این است که رژیم نمی‌خواهد ابعاد فاجعهٔ انسانی هولناکی که هم‌اکنون در ایران جریان دارد، توسط ناظران خارجی به‌بیرون از مرزها درز کند، تا جهان خبردار نشود که در این روزها با مردم بی‌پناه ایران چه می‌رود.

 

پاسدار شریعتمداری، رئیس کیهان خامنه‌ای و تیغکش ولی‌فقیه ارتجاع در مطبوعات، طی مصاحبه‌یی که توسط خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس ـ ۴فروردین) منعکس شده، همین موضوع را مورد اشاره قرار داده و علت اخراج پزشکان بدون مرز را بی‌اعتمادی رژیم به‌این سازمان ذکر کرده است. پاسدار شریعتمداری می‌گوید:‌ «شاید این برداشت درباره «اعزام پزشکان بدون مرز“ به‌کشور مان بدبینانه تلقی شود ولی بدبینی اگر برخاسته از احتیاط باشد نه فقط ناشایسته نیست که “شرط عقل“ نیز هست». پاسدار شریعتمداری دلیل بی‌اعتمادی را هم بیان کرده و از این‌که فرانسه محل استقرار سازمان مجاهدین و «اصلی‌ترین پایگاه» آنهاست، سوزوگداز نمود و مقاماتی را که به‌این گروه اجازهٔ ورود داده‌اند، به‌طور تهدیدآمیزی مورد سؤال قرار داد.

 

به این ترتیب بیش‌از‌پیش آشکار می‌شود، موضوع کرونا به‌یک موضوع امنیتی برای رژیم تبدیل شده و نظام ولایت حیات و ممات خود را در گرو آن می‌بیند.

 

به این ترتیب دیگر تردیدی باقی نمانده که رژیم مصمم است با کشیدن دیوار سانسور به‌دور کشور، جنایت خود علیه ملت ایران و علیه بشریت را از چشم مردم جهان پوشیده و مخفی نگه‌دارد. از همین رو خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت در پیام خود (به تاریخ ۱۶اسفند ۹۸) با مخاطب قرار دادن مراجع و نهادهای بین‌المللی گفت:

«شورای امنیت، دبیرکل ملل متحد، شورای حقوق‌بشر، کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد و دیگر ارگانهای ذیربط بین‌المللی باید رژیم آخوندی را به‌خاطر پنهان‌کاری مجرمانه و ادامه‌دار در مورد شیوع ویروس کرونا و به‌خطر انداختن جان مردم ایران و دیگر کشورها، محکوم نمایند».