728 x 90

فروش کلیه، فقر بهداشت و درمان در نظام پزشکی آخوندها

تجمع اعتراضی پرسنل بیمارستان موسوم به خمینی در کرج
تجمع اعتراضی پرسنل بیمارستان موسوم به خمینی در کرج

فساد، اختلاس و دزدی نهادینه‌شده همواره جزیی لاینفک و ساختاری از دیکتاتوری غارت و چپاول آخوندی بوده و خواهد بود، اما هر چه بیشتر به پایان این رژیم نزدیک‌ می‌شویم، پهنه وسیع‌تری از این فساد در معرض دید همگان قرار می‌گیرد و بر همگان روشن و مسجل می‌شود که تنها راه غلبه بر مشکلات، سرنگونی این رژیم ضدبشری است.

به‌تازگی رسانه‌های حکومتی تحت عنوان پرسنل بیمارستان موسوم به خمینی در کرج به‌دلیل نداشتن پول به کلیه‌فروشی روی آورده‌اند، فقر و محرومیت مضاعفی که نظام آخوندی بر کارمندان این بیمارستان تحمیل کرده است را به‌نقل از یک کارگزار حکومتی این چنین برملا کرده‌اند: «پرسنل این بیمارستان به‌دلیل فشارهای اقتصادی ناشی از چند ماه دریافت نشدن حقوق، حتی به فروش کلیه روی آورده بودند و از این‌که طی چند ماه متوالی موفق به پرداخت کرایه‌خانه یا شهریه دانشگاه فرزندان‌شان نشده‌اند، به‌شدت گلایه‌مند بودند».(خبرگزاری حکومتی ایسنا ۱۱مهر ۹۷)

در یک اعتراف دیگر خبرگزاری حکومتی ایلنا ۲مرداد ۹۷ به‌نقل از یکی از کارکنان محروم این بیمارستان فساد و غارت باندهای حکومتی در بیمارستان را چنین بازتاب داده است: «نزدیک به ۸سال در این بیمارستان مشغول به کار هستم و هنوز استخدام نشده‌ام. طرف قرارداد من هم، نه پیمانکار که خود بیمارستان است. اکنون حدود ۷ماه می‌شود که حقوق نگرفته‌ام. هیچ‌کس دیگر هم به‌ درستی حقوق دریافت نکرده است. پزشکان هم به‌د‌لیل عدم‌دریافت مطالباتشان، دیگر حاضر به ارائه خدمات پزشکی در اینجا نیستند».

روشن و واضح است که این شرایط اسفناک و فاجعه‌بار آن هم برای پرسنل یکی از مجهزترین بیمارستانهای این استان آن روی سکه فساد،اختلاس و دزدی نهادینه‌شده در نظام قرون‌وسطایی ولایت فقیه است که ارمغانی جز فقر و خانه‌خرابی برای مردم میهن ما نداشته است تا جایی که کارمندان این بیمارستان برای زنده‌ماندن مجبور به فروش اعضای بدن خود شده‌اند.

در اثبات این مطلب نیاز به توضیح اضافی نیست چرا که رسانه‌های حکومتی از جمله خبرگزاری حکومتی ایسنا ۸مهر ۹۷با پرده‌برداری از باندهای غارتگر حکومتی تحت عنوان «برخی برای "ورشکستگی ساختگی" بیمارستان امام خمینی کرج کیسه دوخته‌اند!» اعتراف می‌کند: «برخی مسئولان در استان برای فروش بیمارستان امام خمینی(ره) به قیمت پایین و غیرمتعارف، به‌دنبال ورشکستگی ساختگی و رکود این بیمارستان هستند و همین موضوع باعث شده بخش‌های مختلف این بیمارستان تعطیل شود... افرادی در برخی نهادهای استان عمداً به‌دنبال تعطیلی این بیمارستان هستند تا در وضعیت فعلی با فروش بیمارستان سود کنند».

این در حالی است که بنا‌ به اعتراف رسانه‌های حکومتی این بیمارستان یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین بیمارستانهای کرج و دارای ۲۵۰تخت است اما در شرایط کنونی، ضریب اشغال تخت‌های آن، ۱۰ است. بدهی و معوقات کارکنان بیمارستان به حدود ۱۰ الی ۱۲میلیارد می‌رسد و در مجموع، این بیمارستان، در حدود ۱۰۰میلیارد تومان بدهی دارد. سهامداران اصلی این بیمارستان ۱۶شهرداری منطقه و بنیاد شهید و به‌اصطلاح امور ایثارگران می‌باشند. اما در نتیجه غارت و چپاول باندهای غارتگر حکومتی بیش از ۲سال است که مجموعه ‌این مشکلات چنان عرصه را بر کارمندان این شرکت تنگ نموده است که کارمندان با فروش کلیه مجبور به گذران حداقل‌های معیشتی خود می‌باشند.

در این باره خبرگزاری حکومتی ایسنا ۱۱مهر ۹۷ با اذعان به این‌که در حال حاضر بیمارستان به‌دلیل مشکل مالی با نبود وسایل مصرفی چون سرم و کیسه زباله مواجه شده است اضافه می‌کند: «این بیمارستان حدود ۴۰میلیارد تومان تجهیزات پیشرفته و مدرن دارد که برخی از آنها هنوز مورد استفاده قرار نگرفته و از بسته‌بندی باز نشده‌اند. اما متأسفانه در شرایط کنونی بسیاری از بخش‌های فوق‌تخصصی و تخصصی بیمارستان تعطیل است و تنها حدود ۳درصد از ظرفیت تخت‌های بیمارستان فعال است و با وجود برخورداری از برخی تجهیزات منحصربه‌فرد و امکانات اختصاصی، بهره‌برداری خاصی از آنها نمی‌شود و این همه امکانات در شرایطی که کرج غرق در مشکلات بهداشتی و درمانی است، معطل گذاشته شده است».

ملاحظه می‌شود فساد تا کجا در تاروپود حاکمیت آخوندهای دین‌فروش نهادینه شده است که حتی کوچکترین اهمیتی برای جان بیماران دردمند هموطن قائل نمی‌شوند.

این در حالی است که در شرایط کنونی به‌دلیل انبوه معضلات و کمبودهای پزشکی در میهن اشغال شده، بسیاری از بیماران بر اثر نبودن تخت بیمارستان و یا پزشک و یا دارو، با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند. اما رژیم آخوندی به جای کمک به مردم ناتوان در تأمین هزینه‌های درمانشان قصد دارد با‌ خصوصی‌سازی این بیمارستان، زمینه را برای غارت و چپاول هر چه بیشتر محرومان این میهن باز نماید.

شایان یادآوری است که پیش از این رسانه‌های حکومتی به‌صراحت اعتراف کرده‌اند که بیمارستانها به‌دلیل عدم اختصاص بودجه و بدهی سنگین بیمه‌ها به این مراکز، قادر به ارائه خدمات موظف و قانونی به بیمه‌شدگان نیستند و مجبورند قسمت اعظم هزینه‌ها(نزدیک به ۷۰درصد) را برخلاف قانون از بیماران درخواست کنند.

ابعاد وخیم سیستم درمانی در ایران آخوندزده تنها به این نمونه محدود نمی‌شود بلکه بحران تا آنجا فراگیر شده است که خبرگزاری حکومتی ایرنا ۹اسفند ۹۶ به‌نقل از یک کارگزار حکومتی مختصات به‌غایت اسفناک بهداشت و درمان مردم محروم میهن دربند را چنین توصیف می‌کند: «گزارش نمایندگان مجامع نظام‌پزشکی‌های کشور که برگزیدگان صنف جامعه پزشکی در رشته‌های مختلف هستند، حاکی از آن است که فعالیت و چرخه اقتصادی خدمت نظام سلامت کشور در بخشهای خصوصی و دولتی عن‌قریب به نقطه بن‌بست رسیده و ورشکستگی مؤسسات و بیکاری خیل عظیمی از پرسنل به جهت انباشت مطالبات و عدم امکان پاسخگویی مدیران به تهدیدی جدی و چه بسا امنیتی تبدیل خواهد شد».

در یک اعتراف دیگر خبرگزاریهای حکومتی تحت عنوان «ورشکستگی آزمایشگاهها دور از انتظار نیست»، بعد از اعتراف به این‌که عدم پرداخت مطالبات درمانی مراکز و مؤسسات طرف قرارداد بیمه‌ها این مراکز را با چالش جدی مواجه کرده است می‌نویسند: «با اشاره به تورم ۱۵۰ تا ۱۷۰درصدی در حوزه تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی طی ۲سال اخیر، تعرفه آزمایشگاه‌ها فقط ۵درصد رشد داشته که نشان می‌دهد آزمایشگاه‌ها ضررده بوده و ورشکسته هستند».(خبرگزاری مهر ۲مهرماه ۹۷)

ملاحظه می‌شود بنا‌ به اعترافات رسانه‌های حکومتی در نظام فاسد ولایت فقیه سلامت مردم کشور هم قربانی سیاست‌های ضدمردمی و چپاولگرانه و فساد نهادینه شده در این حاکمیت ضدمردمی می‌شود. و این در حالی است که دزدان حاکم بر میهن، سالانه میلیاردها دلار از درآمدهای کشور را یا برای ترور و دخالت در کشورهای منطقه هزینه می‌کنند و یا به چپاول روانه بانکهای خارج کشور می‌کنند. نتیجه چنین سیاست‌های ضدملی و ضدمردمی همین می‌شود که در حالی‌که ایران یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌آید اما مردم آن در اثر غارتگریهای نظام ولایت به خاک سیاه فقر مادی و فقر بهداشت و درمان نشانده شده‌اند.