728 x 90

فساد فراگیر و سیستماتیک و دیگر هیچ!

فساد در راس نظام آخوندی
فساد در راس نظام آخوندی

هر روز که می‌گذرد گوشه‌هایی بیشتری از منجلاب فساد و دزدی در نظام آخوندی در جنگ و جدال درونی نظام آخوندی رو می‌شود.

فساد در میان سردمداران و مهره‌های نظام آن‌قدر بی‌حساب و کتاب و عریان است که گاه این سؤال پیش می‌آید کار و حرفه اصلی آنها چیست؟

محمد جواد ابطحی یکی از اعضای مجلس ارتجاع در همین رابطه گفت: «آقای رئیس مجلس شورای اسلامی چرا تحقیق و تفحص از مجلس اجرایی نمی‌شود؟ شفافیت را از مجلس شورای اسلامی آغاز کنید سفرهای خارجی، انعقاد قرارداد پیمانکاران، انتصابات و استخدام‌ها، خبرگزاری خانه ملت، مرکز پژوهش‌ها چرا از خودمان شروع نکنیم؟» (خبرگزاری مجلس ۱۶آذر۹۷)

ردیف کردن نهادهای وابسته به مجلس بیانگر این است که در زیرمجموعه‌های مجلس آخوندی که علی‌القاعده می‌بایست خودش یکی از نهادهایی باشد که با فساد مقابله می‌کند فساد بیداد می‌کند.

گوینده تلویزیون شبکه یک از قول آخوند جلاد رئیسی گفت: «رئیس قوه قضاییه هم گفت: «ساختارهای فسادزا در نظام پولی و بانکی کشور باید اصلاح شود» (تلویزیون شبکه یک ۱۱ اردیبهشت۹۹).

این موارد البته مشتی از خروار و نمونه‌هایی از بیشمار دزدی و فساد است.

اسحاق جهانگیری ضمن اعتراف به گوشه‌یی از فسادهای نجومی کارگزاران و وابستگان بیت خامنه‌ای که منابع طبیعی و معادن و اراضی را غارت کرده‌اند گفت: «هرجا پول است هرجا تصمیم‌گیری افراد است و هرجا منابع طبیعی است و جاهای خوش آب و هوا هست تجاوز به اراضی تغییر کاربری اراضی زدوبندها در اراضی و خیلی از کسانی که در این کشور میلیاردر شده‌اند با همین دوتا زمینه بوده» (تلویزیون شبکه دو ۲۱اردیبهشت ۹۹‌).

وقتی به دادگاه طبری می‌پردازند که سال‌ها معاون رئیس قضاییه بوده مشخص می‌شود که زیر دست این دستگاه فاسد چه خبر است، کارشناسان وزارت دادگستری یکی از اضلاع چپاول و غارت مردم هستند.

در منطقه کرمانشاه، صاحب کارخانه‌یی گفت: «آمده‌اند کارخانه‌ام را سند زدند و فروخته‌اند، ۱۰بار نامه فرستادم اگر من بدهکارم به من اعلام بکنید. هم پول را از من گرفتند و هم مالم را بردند».

یک خانم هم در زمینه مصادره این کارخانه توسط قضاییه و فروختن آن به نازلترین قیمت گفت: «فقط برای مخزنهای این کارخانه هر کدام ۲تا ۳میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده اما این کارخانه کلاً ۲میلیارد و ۳۰۰هزار تومان به‌فروش رفته در صورتی که ارزش کارخانه حدود ۱۰۰میلیارد تومان است» (تلویزیون شبکه یک ۲۳اردیبهشت۹۹)

واقعیت این است که با نگاهی به ابعاد گسترده فساد سالیان در حاکمیت ولایت فقیه به‌راحتی می‌توان دریافت که این وضعیت ریشه در یک ساختار فاسد دارد که فساد در آن نهادینه و سیستماتیک و درهم تنیده با تار و پود نظام است.

وقتی کارتل‌ها و بنیادهای غول‌پیکر مالی در دست سپاه و عناصر بیت خامنه‌ای است و به هیچ ارگانی حساب پس نمی‌دهند، برادر و مشاور آخوند روحانی هم با دست باز وارد معاملات زیرمیزی می‌شود و بالا تا پایین قضاییه در فساد و رشوه و دزدی غرق می‌شوند. در این میدان مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری، دختر نعمت‌زاده وزیر سابق روحانی و معاون اجرایی رئیس قضاییه هم محصول این سیستم فاسد هستند. با این حساب وضعیت نهادها و عناصر پایین‌دستی مشخص و به‌قول معروف واویلا است.

جالب این‌که با این درجه از دزدی و فساد باز هم مجلس ارتجاع و قضاییه آخوندی مدعی مبارزه با فساد هستند که روشن است این ادعاها در وحشت از نفرت و خشم مردمی و وسیله‌ای برای انحراف افکار عمومی است.

در جریان خیمه‌شب‌بازی انتخابات مجلس، ۹۰ عضو مجلس قبلی به اتهام مفسد اقتصادی صلاحیتشان رد شد.

یکی از موارد فسادهای نمایندگان مجلس دست‌داشتن ۲تن از آنها در جریان فساد۶هزار خودرو است.

نمونه دیگر غلامرضا تاج‌گردون است که او را به‌دلیل بسیاری از رانت‌خواریها و چپاول‌هایش که افشا شده بود رد صلاحیت کردند، اما چون تهدید جدی کرد که دزدی‌های بالاترها را افشا می‌کند او را تأیید صلاحیت کردند.

دزدی قالیباف، همسر و پسرش در زمانی که شهردار تهران بود زبان‌زد خاص و عام است، بخشی از دزدی او در جریان مناظره کاندیداهای خیمه‌شب‌بازی ریاست‌جمهوری در سال۹۶ توسط اسحاق جهانگیری رو شد.

قوه قضاییه و آخوند رئیسی هم اخیراً ادعای مبارزه با فساد کرده‌اند، این در شرایطی است که در این نهاد قرون‌وسطایی احکام قطع دست و پا در مورد سرقت‌های کوچک توسط مردم محروم و فقیر صادر می‌شود، اما به‌راحتی با دزدی‌های میلیاردی چپاولگران کنار می‌آیند.

در رأس دزدان در قوه قضاییه، آخوند صادق لاریجانی قرار داشت در جریان جدالهای باندی بخشی از پرونده دزدیهایش برملا شد.

فساد آخوند صادق لاریجانی آن‌چنان پرده را از نظام فاسد کنار زد که خامنه‌ای مجبور شد شخصاً وارد شود و از او دفاع کند.

آخوند جلاد رئیسی هم وضعش بسیار روشن است او علاوه بر کلان دزدیهایی که در آستان قدس داشت سال‌ها معاون دستگاه فاسد قضاییه بود و از بسیاری فسادها با خبر و در بسیاری موارد شریک و همراه بوده است.

در زمینه فساد نهادینه‌شده حسین راغفر یکی از کارشناسان حکومتی در مصاحبه تلویزیونی گفت: «فساد محصول نابسامانی‌هایی است که در نظام تصمیم‌گیریهای اساسی شکل می‌گیرد. بعد از تصویب ۴۲۰۰تومان در ظرف چند روز ۲۰میلیارد دلار پول مملکتی که قرار است تحریم شود چطوری شما ۲۰میلیارد دلار را تخصیص می‌دهید. گروه‌های مختلفی در مجلس، در دولت، در دستگاه قضایی اینها حضور دارن، دنبال منافع می‌گردند. چطور می‌شود با اینها برخورد قاطعی نمی‌شود، غارتگریهایی که زمینه‌های این نابسامانی‌ها را در جامعه فراهم کرده‌اند راست راست راه می‌روند و بعد اجازه دارند از مملکت خارج شوند. چند درصد از مسئولان ما از میدان ونک به پایین می‌نشینند. بسیاری از مسؤلان دولتی ما خودشان در بخش خصوصی فعال هستند ببینید این مصداق بارز فساد در غرب است. برای این‌که همه‌شان منتفع‌اند از این موضوع» (تلویزیون شبکه چهار ۲۹تیر۹۷)

در مورد رواج فساد نهادینه‌شده غلامرضا تاج‌گردون که قرار بود به اتهام فساد در مجلس رد صلاحیت شود در مصاحبه ویدئویی که ۱۰تیر ۹۹ در توئیتر خود انتشار داد ضمن هشدار به سایر دزدان نوشت: «این روزها هر کسی یک چیزی دارد، شاید من یک شیشه کثیف باشم ولی شما دستمالتان تمیز نیست که بخواهید شیشه مرا تمیز کنید حواستان باشد».

واقعیت این است که در زمینه فساد هم دست رژیم و هم دستمال و هم شیشه آن کثیف است .

یکی از موارد کلان دزدی‌ها و فسادی لو رفته، غارت و چپاول در سپاه پاسداران است، که یک قلم بانکها و مؤسسات اعتباری آن با چپاول هزاران میلیارد تومان از سپرده‌های مردم دهها هزار نفر از مردم را تبدیل به مالباخته کرد.

سران سپاه با در اختیار داشتن بیش از صد اسکله در مبادی ورودی کشور، بزرگترین واردکننده کالای قاچاق هستند که روزبه‌روز قیمت‌های فروش این کالاها به مردم را بالاتر می‌برند و هزاران میلیارد درآمد به جیب می‌زنند.

سپاه و سران آن نه تنها به هیچ قانونی پاسخگو نیستند، بلکه از بودجه عمومی کشور هم بودجه می‌گیرند.

یک نمونه دیگر از کلان‌دزدی‌های سپاه فساد در قرارگاه خاتم است که کارش گرفتن پروژه‌های عمرانی بسیار بزرگ است.

بعد از سیل بهار سال۹۸ این قرارگاه با تبلیغات گسترده به اسم بازسازی وارد شد، و مابه‌ازای پلهایی که توسط سیل در لرستان تخریب شده بود ۱۲ پل ساخت، که تمامی این دوازده پل را اولین سیل زمستان همان سال برد و محو کرد.

دزدی‌های قاسم سلیمانی را که توسط همسرش انجام داده مرتضی الویری شهردار سابق و عضو شورای قلابی شهر تهران رو کرد.

در این رابطه الویری گفت ۱۲ پرونده شسته‌رفته از تخلف جدی و محرز همسر قاسم سلیمانی و همسر عزیز جعفری سرکرده سابق سپاه برای پیگیری به قوه قضاییه داده شده اما مسکوت مانده است.

پاسدار شمخانی دبیر شورای امنیت رژیم نیز یکی از سردمداران دزدی است که کلان‌دزدیهای او به اسم نفرات خانواده‌اش در فضای مجازی و حتی در رسانه‌های حکومتی به‌طور مستند افشا شد، یک نمونه آن ویلای هزار میلیارد تومانی همسر شمخانی در خیابان فرشته تهران است.

دزدی‌های دهها میلیاردی مجتبی خامنه‌ای و دارایی‌های افشا شده علی خامنه‌ای که دست کم ۲۰۰میلیارد دلار است نیز از مصادیق کلان دزدی‌ها است.

بسیار واضح است که تا نظام ولایت فقیه وجود دارد دزدی و فساد هم وجود خواهد داشت، و زمانی به این وضعیت پایان داده می‌شود که به دست مردم و توسط قیام آنها سرنگون شود.

این رژیم از بنیان نامشروع و غصب‌کننده حاکمیت مردم ایران و محکوم به‌سرنگونی است،

تنها بعد از سرنگونی آن است که از طریق شرکت مردم در انتخابات آزاد و برقراری حاکمیتی مردمی، فساد و غارتگری ریشه‌کن می‌شود و ایران در مسیر رشد و تعالی قرار می‌گیرد و به درد و رنج مردم و نابسامانی‌های جامعه پایان داده می‌شود.