728 x 90

فصل تغییر!

اجلاس سالانه مقاومت ایران در اشرف۳
اجلاس سالانه مقاومت ایران در اشرف۳

بعد از کهکشان اشرف ۳روزنامه واشنگتن پست مقاله‌ای دارد بقلم «تاد وود »تحت عنوان « چیزی این هفته در آلبانی تغییر کرد»

می‌خواهیم ببینیم منظور نویسنده چیست و چه چیزی بعد از کهکشان اشرف ۳و کنفرانس های بین‌المللی متعدد تغییر کرده است.

نویسنده خلاصه‌ای از شیطان‌سازی‌هایی را که رژیم آخوندی طی سالیان ساخته و پرداخته بیان کرده و سپس به وضعیت امروز یعنی بعد از برگزاری کنفرانس‌ای بین‌المللی در اشرف ۳میپردازد.

نویسنده با توجه به موضع‌گیری حداقل ۳۵۰شخصیت و مقام سیاسی در کنفرانسها در مشروعیت مبارزه مجاهدین و تأیید توانمندیهای آنها به‌لحاظ تشکیلاتی و سازندگی و روابط عمومی و... نتیجه می‌گیرد که «چیزی تغییر کرده». یعنی دیگر بکار بردن برچسب سکت و فرقه و... در مورد مجاهدین کارآیی ندارد و اصلاً با این روابط عمومی گسترده و با این جمعیت و شخصیتهای شناخته شده بین‌المللی و شهروندان که به اشرف ۳وارد و خارج شدند و با بازدیدهایشان از همه جای اشرف، دیگر جایی برای مزخرفات رژیم از قبیل سکت و فرقه و زندان و.... باقی نمی‌ماند. این صرفاً یک وجه آن چیزی است که «تغییر کرده».

در یک‌کلام شیطان‌سازی آخوندها اگر نگوییم به پایان رسیده حداقل این‌که با این کهکشانها در اشرف ۳کمرش شکست. این معنا را خود رژیم بهتر از هرکس دیگری به‌روشنی بیان می‌کند. توجه کنید:

«نشست سالانه مجاهدین در ۲۲تیرماه امسال در کشور آلبانی برگزار شد...

جولیانی در سخنان خود و پیام های کوتاهی که پی‌درپی توئیت می‌کرد، به شکل آشکار و شفافی از این گروه به‌عنوان بدیل جمهوری اسلامی ایران نام می‌برد...

حضور جولیانی در اجلاس سال گذشته مجاهدین بسیار پرمعنا بود چرا که دولتی در آمریکا بر سر کار آمده بود که جولیانی از نفرات بسیار نزدیک به حاکمیت آن محسوب می‌شد. اما این حضور، وجه افتراق جلسه امسال با جلسات سال‌های قبل نیست.

اجلاس امسال دو پشت زمینه کاملاً متفاوت از اجلاس سال‌های گذشته به نمایش گذاشت. به‌عنوان پشت زمینه اول، اجلاس امسال، نه در خاک فرانسه بلکه در سرزمین آلبانی برگزار شد؛ جایی که مجاهدین پس از دهه‌ها حضور در عراق، اکنون به‌صورت متمرکز در این کشور کوچک اروپایی سکنی گزیده‌اند.

رو نمایی از قرارگاه جدیدالتأسیس مجاهدین در خاک آلبانی پشت زمینه دوم این اجلاس است. بعد از ترک خاک عراق و ساکن شدن در آلبانی، این اولین اجلاسی است که مجاهدین به‌طور متمرکز و در یک مکان اختصاصی که ”سرزمین خودی“ و اشرف ۳ نامگذاری شده برگزار می‌شود.

برخلاف سال‌های گذشته، پیش‌درآمد گردهمایی امسال مجاهدین، با چندین تظاهرات و راهپیمایی در پاریس، بروکسل، واشنگتن، برلین و سوئد همراه بود. این امر می‌تواند پشت زمینه سوم اجلاس امسال نامیده شود.»(۱)

 

اگر بخواهیم خیلی ساده نکات این نویسنده رژیم را ترجمه کنیم، یعنی به لایه‌های عمیق‌تر آن برویم در یک‌کلام داغ دل آخوندها را از برباد رفتن ۴۰سال هزینه تبلیغاتی، دیپلماتیک و... در زمینه شیطان‌سازی مجاهدین بیان می‌کند و تأکید بر این‌که مجاهدین آلترناتیو تثبیت شده نظام هستند. توجه کنید:

« این مهم، حاوی یک پیام سیاسی و اجتماعی است. مجاهدین از یک طرف می‌خواهند قدرت و اقتدار به‌اصطلاح آلترناتیو نظام را به رخ جهانیان بکشانند و از طرف دیگر، به هواداران خود در داخل کشور نوید و امیدواری دهند.» (۲)

بله دقیقاً درست می‌گوید: در کهکشان امسال در اشرف ۳با حضور شخصیتهای دیپلماتیک تا مقامات دست‌اندرکار سیاست، و شهروندان و هواداران در خارج کشور «قدرت و اقتدار آلترناتیو» دیکتاتوری مذهبی آخوندی «به رخ جهانیان» کشیده شد. تا کور شود چشم رژیم و دم دنبالچه‌هایش.

موفق باشید.

م- ایمان

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است

پانویس:

۱و۲منبع:‌گلستان ما به‌ نقل از قابوس نامه(رژیم) ۲۶/۴/۹۸علی صفاری

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4eea43f9-44a7-4278-a498-591552482464"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات