728 x 90

«مجمع‌الجزایر فساد»

بنیاد مستضعفان مرکز فساد
بنیاد مستضعفان مرکز فساد

در جریان جنگ‌وجدال باندی بر سر چپاول اموال مردم، افشاگری پرویز فتاح گماشته خامنه‌ای در رأس بنیاد موسوم به مستضعفان در رابطه با چپاول اموال این بنیاد و ملاخور شدن آن توسط سردمداران هر دو باند رژیم، ولوله‌ای در میان حاکمیت و نهادهای آن از جمله سپاه پاسداران ضدمردمی و نیروی دریایی تحت‌امر خامنه‌ای انداخت.

در این رابطه سایت حکومتی اعتماد آنلاین ۲۰مرداد ۹۹ نوشت «زلزله رسانه‌یی رئیس بنیاد مستضعفان چپ و راست را لرزاند».

سخنان افشاگرانه پرویز فتاح در این رابطه که شماری از سردمداران و نهادهای وابسته به حاکمیت هزاران میلیارد تومان از املاک عمومی مردم را به غارت برده و حاضر به پس دادن و تخلیه آنها نیستند، باعث یک رسوایی دیگر برای حاکمیت و در رأس آنها برای خامنه‌ای و سایر سردمداران رژیم شد.

این رسوایی آن‌چنان دامنگیر عناصری نظیر احمدی‌نژاد، محمد خاتمی، حداد عادل، سپاه پاسداران، ارتش، مجلس و… شده، که حرامخورانی که املاک مردم را به یغما برده یکی پس از دیگری به صحنه آمده و درصدد تکذیب و رفع و رجوع افتضاح مالی مربوط به خود شده‌اند.

هم‌چنین این اعترافات آن‌چنان لرزه‌ای ایجاد کرد که تلویزیون حکومتی نیز این سخنان را از آرشیو سایت خود حذف کرد.

در این رابطه سایت همشهری آنلاین۲۰مرداد ۹۹ نوشت: «پس لرزه‌های حضور پرویز فتاح در برنامه "نگاه یک" شبکه یک و سخنان جنجالی او درباره ملک‌های در اختیار افراد و نهادها، دامن تلویزیون را هم گرفت و این برنامه از بایگانی سایت تلویزیون حذف شد».

پرویز فتاح از تیر ماه سال۹۸ به حکم خامنه‌ای به ریاست بنیاد غارت موسوم به مستضعفان گمارده شد. او در گفتگوی تلویزیونی خود در زمینه افشاگری دزدی‌های سردمداران رژیم مدعی شد که قصد باز پس‌گیری ساختمانهای ملاخور شده را دارد و مدعی شد مبلغ حاصل از فروش این املاک و زمین‌ها صرف محرومیت زدایی می‌شود! البته محرومیت زدایی به سبک حاکمیت آخوندی که اموال را از دزدان قبلی می‌گیرد و به سایر دزدانی از عناصر باند خود می‌دهد.

آنچه که از افشاگری پرویز فتاح توجه رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی را جلب کرده این است که افشاگری او علیه هر دو باند رژیم، به‌دلیل این است که قصد دارد برای خیمه‌شب‌بازی انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم در سال۱۳۹۰ کاندید شود، و افشاگریهای او علیه هر دو باند و حتی نهادهایی نظیر ارتش و سپاه در راستای بازار گرمی برای انتخابات سال۱۴۰۰ است.

اگر چه گماشته خامنه‌ای در رأس بنیاد غارت موسوم به مستضعفان اعتراف کرد سردمداران و مهره‌هایی از هر دو باند رژیم املاک آنرا غارت کرده‌اند، اما در سخنانش هرگز به این واقعیت نزدیک نشد که این اموال و املاک عمدتاً به مردمی تعلق داشت که حاکمیت بدون دلیل اموال و املاک آنها را مصادره و در اختیار این بنیاد غارت گذاشته است.

این بنیاد نیز تا آنجا که توانسته املاک را بین سردمداران و نهادهای حکومتی بذل و بخشش کرده و اکنون در راستای جدال باندی بر سرغارت بقیه اموال مردم است که پرویز فتاح اقدام به افشاگری کرده است.

پرویز فتاح در حالی سپاه محافظ خامنه‌ای را متهم به زمین‌خواری می‌کند، که خود سابقا از فرماندهان سپاه بوده و در جریان جنگ سوریه اموال به غارت برده مردم توسط سپاه را به قاسم سلیمانی حاتم بخشی کرد تا خرج مزدوران لشکر فاطمیون در سوریه کند. وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی حکومتی افق در رابطه با این حاتم بخشی گفت: «حاج قاسم آمده بود به من گفت که حقوق فاطمیون را ندارم بدهم، در سوریه کمک کن یعنی کار به جایی می‌رسد که حاج قاسم سلیمانی نمی‌تواند حقوق سپاهش را بدهد. می‌گفت اینها برادران افغان ما هستند و دست نیاز به امثال ما دراز می‌کرد».

با وجود تمامی این حاتم بخشی‌ها، سود سالانه این بنیاد بالغ بر دهها هزار میلیارد تومان است و در این رابطه پرویز فتاح روز ۶مرداد ۹۹ گفت: «در سال۹۸ درآمد این نهاد ۳۴درصد رشد داشته و به ۳۶هزار میلیارد تومان رسیده است».

بنیادی که از غارت اموال مردم تشکیل شده و دارای صدها شرکت و هلدینگ بزرگ است سود سالانه‌اش یا به بیت خامنه‌ای سرازیر می‌شود و یا صرف حاتم بخشی به سردمداران و نهادهای حکومتی و وابسته به بیت می‌شود.

در ادامه جنگ و دعوا باندی بر سر غارت در مورد دزدی‌های صورت گرفته در بنیاد مستضعفان از سال‌های خیلی دور روزنامه اعتماد ۲۱مرداد ۹۹ نوشت: «ابتدای سال۱۳۷۵، مجلس چهارم تحقیق و تفحص از بنیاد مستضعفان کرد که به‌صورت تصادفی حدود ۱۵۰ پرونده واگذاری از هزاران پرونده بنیاد را رسیدگی کرد، افتضاحی تمام‌عیار بود. لطف کنید آنها را رو کنید. بفرمایید ساختمانهای فروخته شده به اشخاص حقیقی و نه اشخاص حقوقی و عمومی کدام‌هاست؟ بفرمایید لیست کلیه دارایی‌های بنیاد از ابتدا تا حالا داده شود و معلوم کنید کدام‌ها در اختیار کی هست؟ بفرمایید لیست اموال منقول بنیاد را بدهند و معلوم کنید به چه قیمتی و به چه کسانی فروخته شده‌اند؟ همانهایی که در پرونده مشهور به بانک صادرات وجود داشت . بفرمایید قراردادهای موجود این بنیاد شفاف شود. آیا خبر منتشر شده درباره پرداخت هزار میلیاردی برای تبلیغات با صدا و سیما را رد می‌کنید؟ بفرمایید که سهام بنیاد مستضعفان در اپراتوریهای تلفن همراه و افزایش تعرفه استفاده از اینترنت چگونه است؟ و مواضع آقای رئیس بنیاد درباره افزایش سرسام‌آور تعرفه‌های اینترنت چیست؟ ارقام یک ماهه این افزایش تعرفه‌ها معادل خرید همه این ساختمانهاست. به این پرسش هم پاسخ دهید که چگونه می‌شود در این مجمع‌الجزایر فساد یک جزیره کوچک سالم و ضدفساد سر برآورد؟». !

در همین رابطه روزنامه ستاره صبح ۲۱مرداد ۹۹ نیز نوشت: «هدف از تشکیل بنیاد مستضعفان این بوده که اموال و دارایی‌هایی که در اختیار این بنیاد بود در خدمت افراد محروم و فرودست جامعه قرار گیرد؛ اما امروز این نهاد به بنگاه بزرگ اقتصادی تبدیل شده است و جاده شمال و جنوب را می‌سازد و رئیس این بنیاد در گفتگو با رسانه ملی این موارد را مطرح می‌کند. پرسش این است که چرا بنیاد مستضعفان که متعلق به محرومان است، بنگاه‌داری، کارهای اقتصادی و تجاری می‌کند و نظارتی هم بر این نهاد مهم توسط مجلس و نهادهای نظارتی نمی‌شود؟!».

البته دزدی در این بنیاد چپاول گوشه‌یی از دزدی‌های با نام و بی‌نشانی است که در حاکمیت آخوندی انجام گرفته و می‌گیرد، و دزدی در بنیاد مستضعفان نوک کوه یخ دزدی و غارت در حاکمیت آخوندی است.

دزدی و چپاول از ویژگی‌های ذاتی این رژیم است که از روز اول تأسیس این حاکمیت توسط خمینی دجال پایه‌ریزی شد.

در همان روزهای اولیه خلافت خمینی آخوندها و نهادهای تازه تأسیسی نظیر سپاه و بسیج بسیاری از املاک مردم را یا به تصرف شخصی خود و یا این‌که تحت مالکیت بنیاد به‌اصطلاح مستضعفان درآوردند که یک کارتل خصوصی مالی برای خمینی و خامنه‌ای شد.

بعد از آن نوبت به مصادره اموال مخالفان سیاسی و به‌طور مشخص مجاهدین و خانواده آنها تحت عنوان ستاد رسیدگی به فتوای امام رسید و... .

فساد و غارتی که هم‌چنان ادامه دارد

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c6f8fe8a-41e2-4908-b038-9b4453679a12"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات