728 x 90

مفهوم بسیج نظامی علیه کرونا در مثلث بلاهت و دروغ و ریا

نیروهای سرکوبگر رژیم تحت عنوان کرونا در سطح شهر جولان می‌دهند
نیروهای سرکوبگر رژیم تحت عنوان کرونا در سطح شهر جولان می‌دهند

در دو روز گذشته خبرهایی از اقدامات رژیم آخوندی پیرامون کرونا رسانه‌ای شد که گویای بی‌هدفی، بی‌برنامه‌گی، ناهماهنگی و سرگیجه‌گی این نظام در مواجهه با مبرم‌ترین و حیاتی‌ترین مسألهٔ روز و شب جامعهٔ ایران است.

خبرهایی حاکی از وارد شدن نیروهای ارتش و سپاه و بسیج به سطح شهرها بودند. رژیم آخوندها قصد داشت تحت عنوان بسیج مبارزه با کرونا، فضای ایران را نظامی کرده تا جامعهٔ مستعد انفجار و اعتراض و شورش را سرکوب کند. روزنامه جهان صنعت در ۱۱اسفند ۹۸ پیش‌زمینهٔ چنین وضعیتی را به حکومتیان هشدار داده بود: «مردم در حال انفجارند»!

 

دفع کرونا: با علم یا فیل هوا کردن؟

در وهلهٔ نخست باید به این امر توجه داشت که مبارزه با کرونا مشروط به روش‌های علمی است که تماماً زیر نظر سازمان جهانی بهداشت و رهنمودهای آن در سطح جهان صورت می‌گیرد. همهٔ کشورهایی هم که تا به‌حال به این ویروس مبتلا شده‌ و موفق به کنترل آن شده‌اند، همین روش‌ها و رهنمودها را به‌کار گرفته‌اند. در کل دنیا این تنها نظام آخوندی است که قصد کرده است چند هزار نیروی مسلح ارتش، سپاه و بسیج را روانهٔ خیابان‌ها و خانه‌ها کند. طبق معمول بدون هیچ مبنای علمی و دوراندیشی و همه‌جانبه‌نگری، با راه‌انداختن هیاهو و فیل هوا کردنهای همیشگی، در بوق و کرنا کردند که:

ــ «با ۳۰۰هزار اکیپ مجهز و با کمک سازمان بسیج، برای نخستین بار در جهان به تک‌تک خانه‌ها مراجعه می‌کنیم تا کرونا را ریشه‌کن کنیم».(سایت انتخاب، نمکی وزیر بهداشت، ۱۲اسفند۹۸)

ــ «طرح اعزام ۳۰۰هزار اکیپ بهداشتی به منازل مردم برای کنترل کرونا».(سایت تسنیم، ۱۳اسفند ۹۸)

ــ «اقدامات مهم نیروهای مسلح برای مبارزه با کرونا».(سایت خبرآنلاین، ۱۳اسفند ۹۸)

ــ «قرارگاه مقابله با کرونا در سپاه به فرماندهی سردار سلامی آغاز به کار کرد».(سایت میزان، ۱۳اسفند ۹۸)
ــ «نیروهای مسلح و دستگاههای مرتبط با دفتر رهبری نیز به انجام این کار موظف شده‌اند».(خبر آنلاین از قول شخص خامنه‌ای، ۱۳اسفند ۹۸)

 

اپیدمی کرونا در پرورشگاه بلاهت!

در یک هفتهٔ گذشته مردم ایران شاهد استقرار ماشینهای نیروی انتظامی در خیابان‌ها تحت عنوان «سرکوب کرونا» بوده‌اند! همین اقدام، آشکارا آدرس می‌دهد که جریانی در بطن و متن جامعه هست که با استقرار «ماشین نظامی» در خیابان باید با آن مقابله کرد. در غیراین صورت، سرکوب کرونا چه رابطه و نسبتی با استقرار ماشین نظامی و نیروی نظامی در خیابان و بسیج ۳۰۰هزار نیروی مسلح دارد؟

 

روز گذشته در صفحات مجازی طنزی دست به‌دست شد که گویای تمام وجوه رویکرد خامنه‌ای و کارگزارانش در قبال کرونا می‌باشد: «کروناهای ایران به کروناهای چین پیام دادند که بدبختا! شماها را قرنطینه کردن، ولی ما این‌جا راحت می‌ریم شمال و با اسکورت به همهٔ شهرها سفر می‌کنیم»!

 

بی‌شک وارد کردن نیروهای مسلح که با هدف سیاسی ـ امنیتی ـ اطلاعاتی برنامه‌ریزی شده، حتی اگر در پوشش و محمل ویروس‌زدایی صورت می‌گرفت، یک روش به‌غایت خیانت‌آمیز دیگر در امر ترویج ویروس کرونا است. وضوح این بلاهت و خیانت آن‌قدر آشکار است که خبرگزاری ایرنا هم هشدار داد که: «چنین طرحی عاملی برای تشدید اپیدمی کرونا است».

 

شنیدن تیک‌تاک غیرقابل مهار انفجار

واقعیت‌های فعلی جامعهٔ ایران پس از تزریق و شیوع کرونا توسط حکومت، بسا دورتر از یک امدادرسانیِ چند هزار نفرهٔ حکومتی به مردم است. همان‌طور که روزنامه‌های حکومتی بارها گزارش کرده‌اند، مردم به اظهارات کارگزاران نظام باور ندارند و از پنهان‌کاری و دروغگویی رژیم به خشم و فغان آمده‌ و «در حال انفجار» هستند.

 

این خشم و تهدید انفجار اجتماعی با طرح خانه‌گردی رژیم توسط سپاه و بسیج غیرقابل مهار می‌شد. این طرح بلاهت‌بار علاوه بر تسریع شیوع سراسری کرونا، می‌توانست جرقهٔ یک انفجار اجتماعی را در شرایط به‌غایت بحرانی کنونی علیه رژیم رقم زند. از این رو بازتاب چنین خشمی باعث شد خامنه‌ای و کارگزارانش دست و پایشان را جمع کنند و مصالح نظام را از خشم انفجاری مردم به در ببرند:

ــ «قرار نیست برای بیماریابی به درب خانه مردم برویم. از طریق اپ و سیستم‌های الکترونیکی افراد مشکوک به‌کرونا را شناسایی می‌کنیم».(سایت رویداد۲۴، معاون وزیر بهداشت،۱۳اسفند ۹۸)

ــ « طرح بیماریابی‌ خانه به خانه ابهاماتی دارد. منتقدان چنین طرحی را هزینه‌بر و عاملی برای تشدید اپیدمی کرونا می‌دانند».(خبرگزاری ایرنا، ۱۳اسفند ۹۸)

 

بنابراین تا این‌جا شکست طرح سرکوبگرانهٔ قبضه کردن خیابان‌ها و خانه‌های مردم تحت عنوان مبارزه با کرونا، بازتابی از مختصات جامعه را گواهی می‌دهد که صرف طرح چنین اقدامی و مانور رژیم با آن، گویای جو انفجاری و جرقهٔ در تقدیر آن می‌باشد.

این طرح با رهنمود و دستور شخص خامنه‌ای صورت گرفته بود. همان‌طور که سایت خبر آنلاین رژیم گزارش کرد: «نیروهای مسلح و دستگاههای مرتبط با دفتر رهبری نیز به انجام این کار موظف شده‌اند».

 

سرچشمهٔ شیوع کرونا

وجهی دیگر از بلبشو و نبود یک سیستم منسجم در مقابله با کرونا که در حقیقت رویکرد نظام و شخص خامنه‌ای را با این مبرم‌ترین و حیاتی‌ترین معضل عاجل مردم بازتاب می‌دهد، آخرین اظهارات ولی‌فقیه ارتجاع است. خامنه‌ای هم ویروس مرگبار کرونا را غیرجدی و ناچیز معرفی کرد و هم با عوام‌فریبیِ قرون وسطایی، علوم مسلم پزشکی و تلاش بی‌دریغ و ریسک جان پزشکان و پرستاران زحمتکش را تحت‌الشعاع دجالیت مذهبی جلوه داد: «این بلا آن‌چنان بزرگ نیست و بزرگ‌تر از آن نیز وجود داشته است...توسل به درگاه خداوند و طلب شفاعت از نبی مکرم اسلام و ائمه بزرگوار می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند». اوج دجالیت و دروغگویی و ریاکاری خامنه‌ای وقتی نزد مردم ایران بیشتر برملا می‌شود که حتی خودی‌های نظام معترف هستند که پیشرفته‌ترین تجهیزات و کامل‌ترین امکانات پزشکی برای مقابله با کرونا به شخص خامنه‌ای، مجلسیان، دولتیان و حکومتیان اختصاص یافته است و مردم بلازدهٔ ایران فقط هنگام مبتلا شدن به ویروس، چک می‌شوند: «مدیر بیمارستان خمینی تهران: از مردم مراجعه‌کننده به بیمارستان که ظن مبتلا شدن به ویروس کرونا را دارند، آزمایشی گرفته نمی‌شود. تنها و تنها در صورتی از آنان آزمایش گرفته می‌شود که به مرحله بستری رسیده باشند».(روزنامه آفتاب یزد، ۱۱اسفند ۹۸)

در حالی که سازمان بهداشت جهانی تهدید مرگبار کرونا را به دنیا هشدار داده است، خامنه‌ای با این سطح از رفتار و گفتار دربارهٔ ویروس کرونا، به زبان گویا اعتراف می‌کند که سرچشمهٔ شیوع کرونا و بازی با جان مردم ایران به شخص خودش راه می‌برد.

 

پاسخ به مثلث بلاهت، دروغ، ریا

بنابراین تمام اتفاقاتی که این روزها پیرامون کرونا در ایران رخ داده و مواضعی که حاکمیت آشکار می‌کند، گویای وجود کانون‌های انفجاری در کل ایران هستند که رویکرد بلاهت‌بار، دروغگویی و ریاکاری حاکمیت نسبت به کرونا را بازتاب می‌دهند. هدف از ورود نیروهای مسلح و مانور نظامی رژیم هم تحت پوشش مقابله با کرونا، چنین مختصاتی را آدرس می‌دهد که تا این لحظه شدت انفجاری خشم مردم باعث عقب‌نشینی خامنه‌ای شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a23a7ca9-aa99-4f04-a53f-bf2c6a0ca215"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات