728 x 90

سر نظام زیر برف

برف سنگین در رشت
برف سنگین در رشت

فاجعه از دست رفتن جان تعدادی از هموطنانمان در جریان بارش برف سنگین در استانهای شمالی و شمالغرب و غرب کشور، بار دیگر صدای اعتراض هموطنانمان را علیه رژیم بلند کرد.

در این میان باندهای حاکم هم برای این‌که خود یا کل نظام را از اعتراضات مردمی به در ببرند به صحنه آمده و برای مردم اشک تمساح ریختند و یکدیگر را متهم به قصور و کم‌کاری کردند.

در میان این دعوای باندی هر چند آبی برای هموطنان مصیبت‌زده گرم نشد، اما بار دیگر سیمای واقعی نظام ولایت از میان اعترافات کارگزارانش هویدا شد.

از روز اول که اخبار بارش برف سنگین و وارد شدن خسارات و ضایعات به جان هموطنان و زیرساختهای شهری توسط شبکه‌های مردمی علنی شد، بوقهای رسمی حکومتی مشغول گفتاردرمانی و وعده‌درمانیهای معمول شدند که در هنگام سوانح طبیعی مثل سیل و زلزله به‌صورت روش جاری با نشان‌ دادن مقامات ریز و درشت به آن می‌پردازند.

مقامات حکومتی حتی با بزرگنمایی ابعاد میزان بارش برف تلاش کردند ناتوانی نظام در پیشگیری از خسارات این حادثه را بپوشانند.

وزیر نیروی آخوند روحانی گفت: «میزان بارش‌ها از شنبه تا سه‌شنبه در گیلان برابر ۲۷برابر میانگین بارش کشور بود. اردکانیان افزود وسعت بارش برف در گیلان ۱۴هزار کیلومتر مربع و ارتفاع برف در استان گیلان در سه روز گذشته در برخی مناطق به دو متر رسید.(شبکه خبر تلویزیون رژیم ۲۴بهمن ۹۸)

آنچه را تلویزیون حکومتی کتمان می‌کرد، در جنگ گرگها برملا می‌شد.

 

رسانه‌های هم‌سو با روحانی که این روزها در دعوای جنگ بر سر سهم قدرت و غارت در مجلس ارتجاع از او فاصله گرفته‌اند در فاش‌گویی در مورد ناکارآمدی نظام و دولت روحانی از باند رقیب پیشی گرفتند. روزنامه حکومتی آرمان هم‌سو با باند روحانی ۲۴بهمن ۹۸) نوشت: «در حوادث یک ماه اخیر مانند سیل استان سیستان و بلوچستان و بارش برف و کولاک و سقوط بهمن در استانهای شمالی بیش‌از‌پیش نقش مدیریت بحران کشور در مبارزه با بلایای طبیعی اهمیت یافته است. سازمان مدیریت بحران کشور طی سال‌های اخیر به وظیفه سازمانی خود در رابطه با این بلایا به‌درستی عمل نکرده و نقش خود در پیش‌بینی و پیشگیری از حوادث ناشی از بلایای طبیعی را فراموش کرده است. طی سال‌های اخیر بسیاری از بلایای طبیعی که به‌راحتی قابل کنترل بوده‌اند غیرقابل کنترل شده‌اند و حوادث غیرقابل کنترل و غیرقابل جبرانی را برای مردم را رقم زده‌اند». این روزنامه حکومتی بر تداوم ناکارآمدی نظام تأکید کرد و افزود: «چالشهای مدیریت بحران در ایران بسیار است و نقاط کور مدیریت بحران کشور در روزهای و ماه‌های آینده و طی بسیاری از حوادث طبیعی و حوادث انسانی پیش‌رو هر چه بیشتر برملا خواهد شد».

روزنامهٔ حکومتی جوان از باند رقیب ۲۴بهمن۹۸با تیتر بزرگ «غافلگیری تکراری ماقبل تاریخی!» در صفحه اول خود نوشت: «ماهواره‌های هواشناسی از یک هفته قبل از بارش یک متری برف در گیلان و مناطق غربی کشور خبر داده بودند، مسئولان کشوری و محلی از بارش برف پیش‌بینی شده غافلگیر شدند!». این روزنامهٔ باند خامنه‌ای برخلاف تلویزیون در دست خامنه‌ای به گوشه‌ای از خسارات اذعان کرد و افزود: «این غافلگیری ماقبل تاریخی موجب شد، صد‌ها دستگاه خودروی شخصی و مسافربری در جاده رشت - قزوین زیر بارش برف دفن شوند و شرایط قابل کنترل و قابل پیش‌بینی به واسطه اهمال در برنامه‌ریزی و بی‌تفاوتی محض مسئولان نسبت به اوضاع و احوال مردم به شرایطی بحرانی تبدیل شود». این روزنامه باند خامنه‌ای در ادامه افزود: «این نخستین باری نیست که مسئولان کشور مان در برابر حوادث قابل پیش‌بینی غافلگیر می‌شوند! سیلاب ابتدای امسال هم با وجود آن که از چند روز قبل از سوی سازمان هواشناسی پیش‌بینی شده بود، مسئولان را غافلگیر کرد؛ این غافلگیری در حادثه سیلاب اخیر در نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور دوباره تکرار شد و سیل پیش‌بینی شده سیستان شرایط این منطقه را اضطراری کرد و ویرانه‌های متعددی بر جای گذاشت. حالا نوبتی هم که باشد نوبت غافلگیری مسئولان از بارش برف است! برفی که دست‌کم از حدود یک هفته پیش، پیش‌بینی شده بود و در کنار هشدار سازمان هواشناسی در رسانه‌ها، سطح پایین‌ترین صفحات و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی هم درباره آن اطلاع‌رسانی کرده و هشدار داده بودند».

روزنامه‌های باند ولی‌فقیه از فرصت به‌دست آمده برای جنگ باندی استفاده کردند و در این بین، برای لاپوشانی ناکارآمدی کل نظام آنرا بر سر باند روحانی سر شکن کردند. از جمله روزنامه حکومتی وطن امروز۲۴بهمن ۹۸در مطلبی با عنوان: «سر تدبیر زیر برف» تمام ناکارآمدی‌های ۴دهه نظام آخوندی را متوجه باندهای مغلوب کرد. این در حالی است که مردم ایران به درستی بر اصل موضوع یعنی ناکارآمدی نظام قرون‌وسطایی ولایت فقیه انگشت گذاشته و بر سرنگونی آن با تمام باندهایش عهد بسته‌اند.