728 x 90

نمایش مناظره، واکنش خامنه‌ای؛ چرا؟

سخن روز
سخن روز

نمایش مسخرهٔ مناظره‌های سیرک انتخابات باعث شد مشتی از خروار افتضاحات نظام روی دایرهٔ افشا بریزد؛ اما همین خرده‌ریزها هم‌چنان بنیان متزلزل و شکنندهٔ خامنه‌ای را به لرزه درآورد که او مجبور شد با بازنشر ترهات پیشین خود در صفحه اینستاگرامش، واکنش نشان دهد. خامنه‌ای حرفهای روز ۶خرداد خود را منتشر کرد که گفته بود: «هر وقت نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند، (نظام) ضرر کرد!».

روشن است هراس و نگرانی خامنه‌ای از زیر ضرب رفتن آخوند جلاد ابراهیم رئیسی است که در جریان شعبدهٔ مناظره، مهرعلیزاده که خود از سرسپردگان و جانیان کهنه‌کار نظام است، خطاب به او گفت: «۶ کلاس بیشتر سواد نداری!». رئیسی هم با دستپاچگی به نفرت عمومی مردم از او، به‌ویژه افشاگریهای مجاهدین و مقاومت ایران درباره جنایت هولناکش در قتل‌عام ۶۷ اشاره کرد و نالید که «چرا می‌خواهید مرا تخریب کنید؟» و چرا حرفهای معاندین را علیه من می‌زنید؟ و «همین الآن در سایتها نگاه کنید چقدر به من تهمت می‌زنند!».

 

اکنون وقتی اعتراف به ۶کلاس سواد رئیسی، از زبان یکی از سرسپرده‌ترین مهره‌های نظام بازگو می‌شود که خودش از چرخ‌گوشت شورای نگهبان هم گذشته و به‌عنوان کاندیدای سیرک انتخابات وارد مناظره شده؛ خامنه‌ای که سرمایه‌گذاری کلانش برای پوشاندن قتل‌عام ۶۷ و سایر اعدامها توسط رئیسی را در معرض فنا می‌بیند، آشفته و سراسیمه شده، به‌خصوص که توجه به این واقعیت جلب می‌شود که چگونه خمینی یک موجود شقی و جانی (ابراهیم رئیسی) را در سن زیر ۲۰سالگی و در حالی که سوادی هم نداشت، به‌عنوان دادستان خود در کرج و سپس دادستانی همدان گماشت و سرنوشت و جان و ناموس و مال مردم را در دست او گذاشت؛ و چگونه در سا‌ل‌های نخستین دههٔ ۶۰ او را که کمتر از ۲۵سال سن داشت به‌عنوان جانشین دادستان تهران گماشت و زندانیان سیاسی آن دوران، شاهد جنایات او بوده‌اند.

 

چگونه خمینی در سال۶۷ وقتی تصمیم به قتل‌عام دهها هزار زندانی مجاهد و مبارز گرفت، همین موجود جانی، ابراهیم رئیسی را به‌عنوان یکی از اعضای هیأت مرگ ۵نفره برگزید و رئیسی هم با همان سواد ۶کلاس، حکم اعدام بیش از ۳۰هزار مجاهد پایدار و سر موضع را صادر کرد.

بحران برای خامنه‌ای وقتی جدی‌تر می‌شود که جنبش دادخواهی که خانم مریم رجوی از سال۱۳۹۵ به آن اوج تازه‌یی بخشید، در حال پیشروی سریع است. تا جایی که به گفتهٴ پایگاه تبلیغی خامنه‌ای در قم موسوم به «انصار» بیش از هر زمان واژهٔ «آیت‌الله قتل‌عام» در جامعه سر زبان مردم افتاده است. همین واقعیت باعث شده که مهرعلیزاده آن جمله را خطاب به رئیسی جلاد بر زبان بیاورد.

 

با چنین وضعیتی خامنه‌ای می‌داند رسوا شدن بیشتر رئیسی در شعبدهٔ مناظره، بیش‌از‌پیش ابزار تک پایه کردن نظامش را زیر ضرب خشم و نفرت مردم قرار می‌دهد بنابراین دستپاچه و نالان ترهات قبلی خود را بازنشر می‌کند تا مگر بیشتر از این از خطوط قرمز نظام عبور نکنند.

اما تجربه ۳۳سال پس از قتل‌عام نشان می‌دهد، هیچ سفید‌سازی، سانسور و ترمز کشیدنی نمی‌تواند پنجه‌ها و دندانهای خونین رئیسی و خود خامنه‌ای را سفیدسازی کند؛

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/42998f20-fb98-46b7-8614-276fb33eecdd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات