728 x 90

همبستگی فزاینده با کارگران بپا خاسته هفت‌تپه

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت‌تپه
تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت‌تپه

در حالی که کارگران دلیر نیشکر هفت‌تپه وارد سومین هفتهٔ اعتصاب خود شده‌اند، شاهد پیوستن کارگران کارخانه‌های مختلف و همچنین سایر اقشار مردم به امواج اعتراض و اعتصاب هستیم که اکنون بسیاری از شهرها و مناطق کشور را فراگرفته است و متقابلاً رژیم آخوندی را به وحشت انداخته است.

روز گذشته کارگران کارخانه‌ها و کارگاههای کشور با تجمع در مقابل خانه کارگر رژیم در تهران با خواست افزایش حقوق کارگران، تجمع اعتراضی برگزار کردند. این اعتصابها و تجمعات اعتراضی امروز نیز ادامه یافت و کشاورزان اصفهان نیز به این موج گسترده و نیرومند پیوستند.

کارگران فولاد اهواز دیروز ۳۰آبان دوازدهمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز سه‌شنبه ۲۹آبان طی بیانیه‌ای بازداشت کارگران نیشکر هفت‌تپه را قویاً محکوم کرد.

جمعی از کارگران کارخانه هپکو اراک با در دست داشتن بنر بزرگی از اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه حمایت کردند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در پردیس مرکزی در همبستگی با کارگران هفت‌تپه دست به تجمع زدند.

جمعی از کارگران شهرداری آبادان، کارگران شهرداری اهواز، کارگران شهرداری حمیدیه خوزستان، دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، دانشجویان دانشگاه خیام مشهد، کارکنان بیمارستان خمینی کرج، شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس در بهبهان، جمعی از دستفروشان شب‌بازار طالقانی در بندرعباس روز سه‌شنبه دست به اعتراض زدند.

کشاورزان روستاهای خوراسگان اصفهان نیز روز گذشته یک تجمع اعتراضی برپا کردند.

امواج رو به گسترش اعتراضها و اعتصابها رژیم را که بیش از ۲هفته اخبار مربوط به اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه را بایکوت خبری کرده و حتی اشاره‌یی هم به آن نمی‌کرد، وحشت‌زده کرده و به تک و تا انداخته است و اکنون مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی یکی پس از دیگری به صحنه آمده و به سردمداران رژیم هشدار می‌دهند.

سایت حکومتی بهار نزدیک به باند روحانی روز ۲۹آبان در مطلبی با عنوان «به تلخی نیشکر» به این بایکوت و بی‌اعتنایی اشاره کرده و نوشته است: «با نگاهی به رفتار و گفتار رسانه‌ها و مسئولان دولتی می‌توان به این نتیجه رسید که ظاهراً آنچه از سوی کارگران معترض مطرح می‌شود اندازه ارزنی نیز برای دولت اهمیت ندارد. رسانه‌های حامی دولت روزه سکوت گرفته‌اند و مسئولان دولتی نیز به شکلی رفتار می‌کنند که گویی اصلاً جایی به نام نیشکر هفت‌تپه وجود خارجی ندارد چه برسد به آن که صدای اعتراض کارگران را بشنوند».

این مقاله سپس هشدار می‌دهد: «حقیقت آن است که کارگران نیشکر هفت‌تپه تنها گروهی از کارگران نیستند که دچار سختی‌های معیشتی شده‌اند و کسر قابل‌توجهی از اقشار ضعیف جامعه با چنین گرفتاریهایی دست و پنجه نرم می‌کنند در نتیجه می‌توان گفت آنچه در هفت‌تپه می‌گذرد تنها و تنها مختص آن جمع کارگری نیست و حکایت گروه قابل‌توجهی از مردمی است که زیر فشار ناشی از تصمیمات نادرست مسئولانی بی‌کفایت در حال زندگی هستند».

در باند مقابل نیز سایت عصر ایران، طی مقاله‌یی روحانی را که در سفر به خوی گفته بود: «امروز روز آزمایش دولت نیست، روز آزمایش همه ملت در برابر اقدامات ظالمانه آمریکاست» مورد حمله قرار داده و نوشته است مردم سالهاست که آزمایش خود را پس داده‌اند، اتفاقا امروز زمان آزمایش مسئولان کشور است».

این مقاله سپس می‌نویسد: «مسئولان برای این‌که بدانند مردم چه سختی‌هایی را تحمل می‌کنند سری به بازار خوراکی‌ها و مواد مصرفی بزنند. سری بزنند و ببیند این ۲۰۰هزار تومان بسته حمایتی که به کسانی که زیر ۳میلیون درآمد دارند، تعلق می‌گیرد تنها و تنها خرج چند روز یک خانواده کوچک است. دولت هر روز در حال سخنرانی است و مجلس به‌دنبال استیضاح و دیگر نهادها هم فقط نگاه می‌کنند یا خود را سرگرم مسائل دیگر کرده‌اند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e33c0000-baab-40c2-b28f-21fad896bdb4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات