728 x 90

وحشت از وقوع فاز دوم قیام

قیام ایران و به آتش کشیدن مراکز حکومتی و چپاول رژیم آخوندی
قیام ایران و به آتش کشیدن مراکز حکومتی و چپاول رژیم آخوندی

گاوگیجة ناشی از ضربه کاری قیام آبانماه مهره‌ها و سردمداران رژیم را به تناقض‌گویی‌های عدیده واداشته که در خلال آن بسیاری از واقعیات آشکار می‌شود. از ولی‌فقیهی که قیام‌کنندگان دماغش را به خاک مالیده‌اند گرفته تا سایر کارگزاران و مهره‌های دست چندم رژیم و رسانه‌های رنگارنگ وابسته به نظام، جملگی در لابلای اظهاراتشان پته نظام را روی آب می‌ریزند و به‌رغم ادعای خاموش کردن قیام و دستگیری تمام لیدرها، هراس‌شان را از خیزش‌های آتی برملا می‌کنند.

مخرج مشترک تمامی اظهارات وحشت‌آلود مهره‌های نظام، چه کسانی که آن را صریح به زبان می‌آورند و چه آنانی که در لفافه می‌پیچند، هشدار نسبت به فاز دوم قیام است که به اعتراف آنها نزدیک است.

 

سایت حکومتی «سیاست روز»‌ در ۱۷ آذر ۹۸ هراس خود از «در راه بودن فاز دوم» این‌چنین بروز داد:

« به‌نظر می‌رسد فتنه آبان ۹۸ فاز نخست اغتشاشات بود و احتمال زیاد می‌رود فاز دوم آن نیز در یکی از مناسبتهای پیش رو عملیاتی شود.... ضد انقلاب بار دیگر در کمین نشسته بود و از یک غفلت بهره برد و شبیخون زد، این شبیخون چند دلیل دارد که می‌تواند به اشتباه محاسباتی، کم اهمیت دادن به نفوذی‌ها و چند عامل دیگر اشاره کرد. اما فاز دوم فتنه ۹۸ احتمالاً در راه است.»

مصطفی‌ پورمحمدی، از جلادان قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ که به‌خاطر جنایاتش از جمله مهره‌های بدنام و منفور نزد مردم است، نیز وحشت خود را از فاز دوم پنهان نمی‌کند. وی به این واقعیت چنین اعتراف می‌کند:

«این فتنه‌های پی‌درپی در گذشته بوده و در آینده نیز تشدید خواهد شد،... باید تجربه کسب کنیم، عبرت بگیریم و در شرایط آینده تصمیمات بدون پیوست توجیهی، سیاسی، تبلیغاتی و امنیتی رخ ندهد و همه مجاری امور آمادگی لازم برای اجرای یک تصمیم را داشته باشند.»‌

 

روشن‌تر از این نمی‌شد گفت

رادیکال شدن اعتراضات، کابوسی است که عوامل رژیم آن‌را نزدیک می‌بینند. زیرا در جریان قیام آبان تجربه کردند که به ‌رغم قساوت بی‌سابقه در کشتار تظاهرکنندگان، آنها توانستند علاوه بر انهدام صدها مرکز نظامی و غارتگری، دهها تن از مزدوران نظامی رژیم را گوشمالی داده و مجازات کنند. خشم و خروش سهمگین جوانان شورشی در قیام آبانماه دلیل روشنی است برای این‌که رژیم را به هراس بیافکند و وادارد که در موضع‌گیریهای مهره‌ها و رسانه‌هایش، ملاحظات و تعارفات را کنار گذاشته و به‌نحوی واضح نسبت به این‌که با خشمی بزرگتر در آینده روبه‌رو خواهند بود هشدار بدهند.

کانال تلگرامی خبر فوری از جمله رسانه‌های خودی نظام است که در ۱۶ آذر ۹۸ به‌وضوح به این واقعیت اعتراف می‌کند: «یک نیروی جدیدی که به شکلی تشکیلاتی ایجاد شده است. ما خیلی به جامعه فشار آوردیم که برود به سمت کنش رادیکال مسلحانه انجام دهد. در این کشور خیلی تلاش شد و سیاست‌های غلط مردم و مخصوصاً جوانان‌مان و زنان‌مان را به کنش خشمگینانه واداشت.»

 

راه دیگری نیست

نباید تصور کرد که کدهایی نظیر «شکل‌گیری تشکیلات»،‌ «فاز دوم قیام» که «‌تشدید خواهد شد» و هشدار نسبت به «کنش رادیکال مسلحانه» کلمات و جملاتی تصادفی است و بدون دلیل از دهان و قلم مزدوران رژیم درمی‌آید. این‌گونه بیانات از قضا با ملاحظات و «دست بستگی»های بسیار انتخاب شده‌ است. اینها بازتاب قیام پرشکوه آبان جوانان و کانون‌های شورشی و واقعیات سرسختی است که نظام و مزدورانش را ناگزیر به اعتراف نموده است. این تغییر فازی است در مسیر مبارزه مردم ایران با رژیم ضدمردمی ولایت فقیه که قبل از همه خامنه‌ای و سرکردگان نظامش آن را دریافته‌اند.

آنها به‌خوبی می‌دانند که اعمال این میزان از شقاوت عریان و بربریت در قبال مردم به جان آمده، راه دیگری برای مردم به‌جان آمده به غیر از سرنگونی این نظام و کیفر عاملان جنایت و فساد باقی نمی‌گذارد!