728 x 90

وعده مسکن؛ فریب یا سرگرمی؟!

شعار توخالی رئیسی ساخت ۴میلیون مسکن
شعار توخالی رئیسی ساخت ۴میلیون مسکن

«ساخت یک میلیون مسکن در سال» از آن دست وعده‌های دروغین بود که تنها در حکومت آخوندی قابل شنیدن است. ابراهیم رئیسی جلاد که گویا روح پلید خمینی را در خود غنی‌سازی کرده بود، در واقع داشت ادای همان پیرکفتار جماران را درمی‌آورد که وعده‌ٔ «آب و برق مجانی» و «خانه‌دار کردن مردم» داده بود؛ کما این‌که با افزایش تعداد اعدامها و از سر گیری اعدام‌های گروهی و اعدام در ملاء عام، تلاش می‌کند مردم را «به مقام انسانیت» برساند!

اما پرسش این‌جاست که در روزگار نوین آگاهی و در عصر ارتباطات و پس از تجربه‌ٔ خونینی که مردم ایران در حکومت ولایت فقیه با سپاه جهل و جنایت داشته‌اند، آیا آخوندهای حکومتی اساساً چنین توانی دارند؟

 

لو رفتن دروغ‌ها در اسرع وقت!

هنگام وعده‌های پوشالی انتخاباتی و آغاز کرسی نشینی اعطایی، شاید رئیسی گمان نمی‌برد که از کف خیابان تا رسانه‌های تحت فرمان همان حکومت، حرف‌هایش را توی سر خودش بکوبند؛ اما این خیالات خام اکنون با شعارهای «رئیسی دروغ‌گو، حاصل وعده‌هات کو» و شعار معنادار «دولت شش کلاسه همین روها خلاصه» در گوشه و کنار شهرهای ایران از یک‌سو، و از سوی دیگر با تیترهای آمیخته با تحقیر و کنایه در رسانه‌های حکومتی، پوچ شد و هم‌چون گرد و غبار به هوا رفت!

روزنامهٔ ستاره‌ٔ صبح سه‌شنبه ۱۱مرداد ۱۴۰۱ زیر تیتر «افزایش ۱۰برابری قیمت مسکن» اولین جمله‌اش چنین است: «مهم‌ترین وعده انتخاباتی رئیس‌جمهور در مناظرات انتخاباتی سال۱۴۰۰ ساخت ۴میلیون مسکن در ۴سال و کاهش قیمت مسکن، اجاره‌بها و تورم بود». اما در ادامه تنها با یک گزاره‌ٔ کوتاه، پته‌ٔ دجالیت جلاد سوگلی ولایت را تماماً روی آب می‌اندازد: «بر اساس گزارشهای رسمی، تعداد ساخت‌وساز مسکن به کمترین میزان خود طی سال‌های گذشته رسیده است».

البته روشن است که رسانه‌های حکومتی همگی تنها به شرط اشاعه‌ٔ «منویات ولایی» اجازه ی انتشار دارند.

اما باز هم آنچه به جا می‌ماند رسوایی بیشتر و خشم فزون‌تر مردمی است که روزانه قیمت‌های واقعی را می‌بینند؛ زیرا رسانه‌های موظف به دروغ‌پراکنی هرگز نمی‌توانند و نمی‌خواهند عمق فاجعه را بنویسند!

یاوه‌سرایی‌هایی مشابه ۴میلیون مسکن البته دقیقاً ماهیت و جوهره‌ٔ نظام ولایت فقیه را نشان می‌دهد که معتقد است «دروغ هر چه بزرگ‌تر و باور پذیرتر، بهتر و مؤثر است!» اما این برگی‌ست که دیگر سوخته و راه‌کاری است که خامنه‌ای را به سر منزل عافیت نخواهد رساند!

 

دروغ‌های تکراری؛ تاکتیکی که دیگر جواب نمی‌دهد!

مشکل این‌جاست که خامنه ای و رئیسی نمی‌توانند بفهمند که دوران تغییر کرده و «خدای سال۶۰» آنها مرده است!

نه عوام‌فریبی‌ها و نه سرکوب و اعدام، دیگر راه به همان نتایجی که خمینی ملعون گرفته بود، نمی‌برد. این حقیقتی است که این روزها در هر گوشه و کنار ایران به چشم‌های جنایتکاران فرو می‌رود. ضمن این‌که مقاومت میهنی اکنون در دهها جبهه‌ٔ مختلف در حال تهاجم بی‌امان به دشمن مردم ایران است. وجود اینترنت و اندک فضای آزاد اطلاع‌رسانی برای مردم هم باطل السحر تمام دروغ‌ها و دجالگریهای حکومتی است.

به چند نمونه از روند تکرار دروغهای «مسکن» در سال جاری توجه کنید:

- رئیسی در ۲۵فروردین امسال گفت: «ساخت ۹۰۰هزار واحد مسکونی آغاز شده است» (فارس۲۵فروردین).

- سخنگوی دولت در تلویزیون حکومتی گفت: «در حال حاضر ۱میلیون و ۲۰۰هزار مسکن در مرحله تخصیص شروع کار هستند» (جهان‌آرا۲۹خرداد).

- همین گماشته‌ٔ حکومتی در ۲مرداد در توئیتر خود رقم دروغ را باز هم بالاتر برد و تلاش کرد با ریز کردن اعداد مثلا دروغ‌گویی دجالانه‌اش را به سبک رائفی‌پور چنین بپوشاند: «ساخت یک میلیون و ۴۹۷هزار و ۵۳۹ واحد مسکونی آغاز شده است. از این تعداد حدود ۶۳هزار واحد به مرحله نازک‌کاری رسیده و بیش از ۱۴۰هزار واحد هم در مرحله سفت‌کاری است».

این در حالی است که پیش از این رستم قاسمی یک بار رقم وعده داده شده‌ٔ رئیسی را نصف کرده بود. رسانه حکومتی مردم‌سالاری ۲۷خرداد در مطلبی با عنوان عقب‌نشینی دولت از وعده ساخت ۴میلیون مسکن نوشت: به‌نظر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی خیلی زودتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد وعده خود را فراموش کرده است.

او که پس از انتخاب به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی بارها از وعده ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال دولت رئیسی سخن گفته بود، روز پنجشنبه گفت: تا پایان دولت باید ۲میلیون مسکن ساخته و به بهره‌برداری برسد.

در همین روز پاسدار سعید قاسمی تعارف را کنار گذاشت و گفت: «الان به دروغ اعلام کردن ۴۰۰واحد آماده کردیم تحویل دادیم ببخشیدها بهشون گفتم آقا نگید این مدل دروغگویی مال دولتهای قبل اینها بوده ۴۰۰تا شما ۴تاشو برین ببینین بگین علی برکت الله»

 

نتیجه این‌که دیگر نیازی نیست مجاهدین و مقاومت ایران بخواهند برای افشای دروغهای شاخدار این جماعت کاری بکند! زیرا زهوار ولایت چنان در رفته است که در رسانه‌های درون همین حکومت هم بلافاصله واکنش‌های عمومی، خامنه‌ای و ملیجک جدید دربارش، رئیسی جلاد را رسوا می‌کنند!

این که دژخیم محبوب خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی، در گرانی و رکود و تورم رکوردهای بی‌سابقه‌ای را به نام خود ثبت کرده، حقیقتی است که هر روز با آمار و ارقام رسمی در رسانه‌ها منتشر می‌شود؛ اما این مهم نیست! زیرا خامنه‌ای او را نه به‌خاطر مشکلات معیشتی مردم ایران، بلکه تنها برای تبحرش در سرکوب و اعدام و دروغ‌گویی و فریبکاری‌اش برگزید و بر کرسی نشاند!

اما دقیقاً در همین سپهر سیاسی-اجتماعی است که فضای رشد و تکثیر و گسترش جوانه‌های قیام مردم ایران بیشتر فراهم شده و در کانون‌های شورشی به گل می‌نشیند و محصولش جز آزادی و رهایی نیست؛ تخصص ویژه‌یی که تنها نزد مجاهدین یافت می‌شود و نگرانی خامنه‌ای هم همین است! انواع و اقسام دروغهای بزرگ و شاخدار حکومتی، تنها مصرف‌شان سرگرم‌سازی و پرت کردن حواس مردم درگیر گرانی و بیماری از اصل قضیه سرنگونی است که خامنه‌ای و نظامش چهار نعل به سوی آن می‌تازند!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0f0267f3-7a6e-4cff-aaaf-93973fd8e01d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات