728 x 90

پیامدهای شعار «انحلال سپاه» در درون رژیم

انحلال سپاه ...
انحلال سپاه ...

مغلطه‌بافی یک ژنرال پاسدار

سؤال‌های مطرح شده در شبکهٔ ۵تلویزیون حکومتی، از پاسدار ابوالفضل شکاری، سخنگوی ارشد و معاون ستاد کل نیروهای مسلح تحت‌امر ولی‌فقیه در مورد نقش سپاه پاسداران و نیز دخالت‌های رژیم در کشورهای دیگر، نمودی از کرک و پر ریختگی و هیمنه باختگی خامنه‌ای و ارگانهای سرکوبگر او در حکومتی است که شالودهٔ آن را اصل ضدایرانی ولایت فقیه می‌سازد. در این سؤال و جواب، موضع تدافعی یک مهرهٔ سرکوبگر خامنه‌ای و پناه بردن او به پریشان‌گویی مغلطه‌بافی قابل توجه است.

«مجری: ... این شبهه‌ای که می‌گویند هر کشوری باید یک نیروی واحد مسلح داشته باشد را شما می‌گویید که این در بحث ایدئولوژیک مان بحث حالا حفاظت از مرزها درست است؟

پاسدار شکارچی: حفاظت از مرزهای ایدئولوژیک نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی علاوه بر این‌که با همه نهادها و دستگاهها و حتی ارتش هست مأموریت ذاتی آن با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است

مجری: و اینها تداخل ندارد کارشان با هم؟

شکارچی: نخیر کاملاً هم‌افزا هستند با همدیگر ببینید ما فرق نیروهای مسلح ما با سایر کشورهای دنیا در همین‌جاست» (شبکهٔ ۵تلویزیون حکومتی. ۳۱شهریور۹۹)

فراخوان مسعود رجوی رهبر مقاومت مبنی بر انحلال سپاه پاسداران و اختصاص بودجهٔ آن به مقابله با کرونا و بهداشت و درمان، به‌قول خودشان در درون نظام شبهه ایجاد کرده است که علائم آنرا به صور گوناگون از جمله در همین نمایش تلویزیونی می‌توان دید.

مشابه این اثرگذاری را در فراخوان مسعود رجوی به ضرورت خرج کردن دارایی‌های بیت خامنه‌ای برای مقابله با کرونا شاهد بودیم تا جایی که اثر این موضع‌گیری هوشمندانه، باعث شد که برخی مهره‌های باند مغلوب به‌اجبار موضوع دارایی‌های خامنه‌ای و ارگانها و نهادهای وابسته به او را پیش بکشند و خواهان صرف این اموال غارت‌شده در مسیر مقابله با کرونا شوند.

سپاه پاسداران یک نیروی ضدایرانی

مردم ایران نیازی به سپاه پاسداران ندارند. این نیرو از روز نخست با هدف حفظ ولایت فقیه، صدور ترور به خارج از مرزهای ایران و نیز سرکوب مردم و نیروهای انقلابی به‌وجود آمد. در آرم آن هیچ نشانی از ایران و ملیت ایرانی یافت نمی‌شود. این نیروی سرکوبگر و سوگلی ولی‌فقیه، اندکی پس از سقوط نظام سلطنتی با کشتار مردم ترکمن‌صحرا، کردستان، خوزستان سرسپردگی خود را به استبداد تازه‌پا گرفتهٔ دینی نشان داد. راه‌اندازی جوخه‌های مرگ و ماشین کشتار علیه نیروهای سیاسی و آزادیخواه و نیز ترور مخالفان سیاسی در داخل و خارج از کشور از بیلانهای دیگر سپاه پاسداران است.

جنایت ۸ساله در جنگ ضدمیهنی

سازمان دادن سلسله عملیات شکست‌خورده در جنگ ۸ساله، بعد از عقب‌نشینی عراق از خاک ایران یکی دیگر از جنایتهایی است که سپاه پاسداران به آن اقدام کرد. اقدام به سلسله عملیات والفجر به‌منظور اشغال خاک عراق با تاکتیک امواج انسانی در جبهه‌های شمالی در کردستان عراق تا جبهه‌های جنوبی در فاو تلفات گسترده‌یی را به نفوس ایرانی وارد کرد. در عملیات کربلای۴ طرح عملیاتی پیشاپیش لو رفته بود با این‌حال عملیات انجام گرفت و هزاران جوان ایرانی به کشتن داده شدند.

فرستادن دانش‌آموزان به‌عنوان «سربازان یک‌بار مصرف» وجه دیگری از جنایت‌های سپاه پاسداران است. بنا به اعتراف هاشمی رفسنجانی در نمایش جمعهٔ ۹آبان ۷۶ نزدیک به ۳۶هزار تن از کودکان دانش‌آموز در جبهه‌های جنگ خمینی‌خواسته جان خود را از دست داده‌اند.

نیروی تروریستی قدس از بازوهای سپاه پاسداران به سرکردگی پاسدار معدوم، قاسم سلیمانی در برافروختن و شعله‌ور کردن جنگ نیابتی در عراق، لبنان، سوریه و یمن نقش اصلی داشته است. هدف از این نیرو صدور تروریسم به کشورهای همسایه و ایجاد یک عمق استراتژیک برای نظام ولایت فقیه بوده است.

پاسدار شکاری این دخالت تروریستی را «حفاظت از مرزهای ایدئولوژیک جمهوری اسلامی»! می‌خواند و برای رفع و رجوع آن وارد سفسطه‌گویی می‌شود:

«حاکمیت دینی حاکمیت در واقع سرزمینی نیست عملاً همه ملتها همه مردم را در واقع در برمی‌گیرد ما امروز می‌بینیم از مردم مظلوم یمن دفاع می‌کنیم با همین تفکر از مردم مظلوم فلسطین دفاع می‌کنیم با همین تفکر حالا از ملتهای غیرمسلمان از همین سیاه پوستهایی که الآن در آمریکا زیر چکمه‌های ظلم آمریکایی‌ها دارند کشته می‌شوند ما از اینها دفاع می‌کنیم» (همان منبع)

مأموریت مقابله با قیام

کارکردهای سپاه پاسداران برای خمینی و خامنه‌ای علاوه بر صدور تروریسم، ایفای نقش در زمینهٔ سرکوب است. تشکیل قرارگاه عریض و طویل «ثارالله» برای سرکوب قیام در تهران وجه دیگری از نقش ضدایرانی سپاه پاسداران است؛ این همان چیزی است که پاسدار شکاری در گفت‌و‌گوی تلویزیونی خود آن را «امنیت داخلی»! می‌نامد

«سؤال‌کننده: گفتید که سپاه مرز ایدئولوژیک است مرز ایدئولوژیک ما کجا هست یعنی شما می‌گویید مرز ایدئولوژیک مرز ایدئولوژیک زمانی فلسطین زمانی یمن این تداخل با این ندارد که ما از مرز جغرافیایی خودمان دفاع کنیم؟

شکارچی: ببینید این نیست که سپاه در داخل کشور هیچ مأموریتی ندارد حتماً مأموریت دارد ما باید از نفوذ بیگانگان جلوگیری بکنیم با منافقین برخورد بکنیم، امنیت داخلی کشور را تأمین بکنیم اینها همه مأموریتهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است». (همان)

دور زدن سؤال

منظور از سؤال این بود که «مرز ایدئولوژیک»! دیگر چه صیغه‌ای است و آیا سپاه پاسداران مانند ارتش وظیفهٔ دفاع از مرزهای ایران را به عهده دارد یا نه؟ ژنرال پاسدار آچمز شدهٔ نظام سؤال را دور می‌زند و صحبت از مقابله با مجاهدین می‌کند و به این ترتیب نشان می‌دهد فلسفهٔ این نیروی ضدایرانی جز حفظ ولایت فقیه و جنایت و سرکوب چیز دیگری نیست.

رسوخ فراخوان انحلال سپاه در تار و پود جامعه

از این سؤال و جواب خوب می‌توان فهمید که فراخوان به موقع رهبر مقاومت مسعود رجوی راه خود را باز کرده و عرصه را بر حاکمیت سرکوب و ترور تنگ نموده است. مردم محروم ایران به چشم می‌بینند که عزیزان آنها در یورش کرونا پرپر می‌شوند اما اولویت این حکومت چیز دیگری است. آنها با گوشت و پوست لمس می‌کنند که بال و پر پیدا کردن تروریسم این رژیم، افزایش سرکوب در داخل کشور را به‌دنبال دارد. مردم سؤال می‌کنند چرا پولی که باید صرف اقتصاد و آبادانی کشور و فرزندان ایران شود، در خارج از مرزهای ایران به مصرف کشتار و انهدام و ویرانی می‌رسد؟ به چه دلیل باید ایران علاوه بر ارتش رسمی و وظیفهٔ تعریف‌شده‌اش، یک نیروی سرکوبگر و تروریستی داشته باشد و میلیاردها دلار هزینهٔ نگهداری و تجهیز آن کند.

این سؤالی است که پاسخ خود را در «انحلال سپاه پاسداران» می‌یابد؛ کارزاری که به‌سرعت در حال تبدیل شدن به یک مطالبهٔ فراگیر و ملی است.

این فراخوان انقلابی یک ضربه دقیق به گیجگاه ولایت است و به همین دلیل خامنه‌ای و ژنرال پاسدارهایش برای خنثی کردن آثار آن به پرت و پلاگویی از قماش آنچه پاسدار شکارچی گفت روی آورده‌اند.