728 x 90

کانون شورشی، ثمرهٔ تجربیات یک قرن مبارزه

کانونها...
کانونها...

رژیم جهنمی آخوندی از هیچ وسیله‌ای برای سرکوب فروگذار نمی‌کند و برای ایجاد رعب و وحشت و کنترل مردم با انواع دوربینهای جاسوسی و اقسام سیستم‌های نظارتی در جامعه واقعی و فضای مجازی به دامن هر دولت مماشاتگری آویزان می‌شود و هر بهایی را لازم باشد می‌پردازد، اما به همان میزان کانون‌های شورشی نیز همگام با تکامل انقلاب مردم ایران با آخرین ابتکارها و نوآوریها جبر محیط و شرایط و اختناق رژیم را در هم می‌کوبند و روز به روز، چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی در بین اقشار مختلف جامعهٔ ایران رواج و اعتلا می‌یابند.

این کانون‌ها به‌راستی منبع اصلی دغدغه و نگرانی رژیم شده و کار را به جایی رسانده‌اند که رژیم علاوه بر به‌جان خریدن رسوایی نمایش دادگاه علیه مجاهدین، شروع به نصب پوستر و بنر برای تبلیغ علیه مجاهدین کرده است. سایت مشرق، روز اول دی نوشته است: «همزمان با برگزاری جلسات رسیدگی به اتهامات مسئولان مجاهدین بنرهایی در مورد عملیات آنها در سطح شهر تهران نصب شده است». بنابراین رژیم با این اقدام سخیف، ضعف مطلق خود را به‌عنوان یک نیروی حاکم علیه اپوزیسیون خود به نمایش گذاشته و فقط کم مانده است که خود خامنه‌ای اسپری برداشته و روی دیوارهای شهر علیه مجاهدین شعارنویسی کند!

 

اما کانون‌های شورشی حساب همه چیز را کرده و درسی فراموشی ناپذیر به خامنه‌ای و پاسدارانش می‌دهند. زیرا آنها شعله‌های مقاومتی دارند که:

  • در همه شهرها، از شادگان تا کامیاران و از جونقان تا مریوان گسترده‌اند.
  • تمام اقشار جامعه از دانش‌آموز تا دانشجو و از کارگر تا معلم را پوشش می‌دهند.
  • برای برخورد با مزدوران انتظامی و نبردهای آتی با نیروهای نظامی رژیم طرح و برنامه دارند.
  • تشکیلات و سازماندهی دارند و به یک نقطه فرماندهی متصلند و با قدرت تشکل و تمرکز خود پیشاپیش هماهنگ شده و حتی اطلاع‌رسانی می‌کنند: «قهرمانان کانون‌های شورشی در شهرهای مختلف میهن... برای اجرای فرمان ۱۰۰ عملیات ضداختناق و شب‌شکن هم‌زمان با تشکیل دادگاه ارتجاع برای محاکمهٔ غیابی ۱۰۰ تن از مجاهدین و سفر رئیسی جلاد ۶۷ به ژنو آماده می‌شوند». کما این‌که در سالگرد قیام ۱۴۰۱ نیز همین شیوه را اجرا کردند و این خروش تاریخی و مناسبت انگیزاننده را با ۱۵۰ رشته عملیات زنده نگه داشته و به آن تداوم دادند.
  • به‌جای اولویت دادن به منافع محله و شهر و مناطق خود از هماهنگی و خط و خطوط مشترک تبعیت می‌کنند و با دینامیزم انقلابی و سرعت عمل به حرکات زبونانه دشمن واکنش نشان می‌دهند همان‌گونه که هم‌زمان با سفر رئیسی جلاد به استانهای البرز و گلستان با دهها پراتیک انقلابی و از جمله پخش و نصب شعارهای «از کرج گمشو»، «از استان گلستان برو گمشو»، «رئیسی جنایت‌پیشه حسابرسی در پیشه» و... حضور جلاد و قاتل جوانان وطن در مناطقشان را محکوم کردند. در پاسخ به موج اعدام‌های ظالمانه، مراکز قضاییه‌ٔ آخوندی را مورد هدف قرار دادند. در واکنش به یورش وحوش انتظامی رژیم به منطقه فقیرنشین شیر آباد زاهدان برای تخریب منازل مردم محروم، شهرداری غارتگر زاهدان را در هم کوبیدند.

 

این کانون‌های قهرمان حاملان همه‌ٔ شایستگی‌ها و ارزشهای جنبش‌های پیشین هستند و بار تکامل اجتماعی و جهش در مناسبات انسانی را بر دوش دارند.

آنها با تلاش‌های گسترده در سراسر کشور این پیام را به رنجبران و توده‌های منتظر و خواهان تغییر می‌دهند که به‌زودی نسیم تغییر و انقلاب به ایران مصیبت‌زده‌ٔ ما نیز خواهد رسید. آتش قیام‌ها زنده است و دیکتاتوری «ولایت فقیه» از قیام و سرنگونی گریزی نخواهد داشت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/878289d2-3cc2-4b78-9257-6c48609f6fd3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات