728 x 90

کرنولوژی یک انفجار، یک خبر و یک سیاست‌شناسی

انفجار در غرب تهران
انفجار در غرب تهران

صفت‌های سنت‌گذاران شریعت اشقیا

حکومت‌مداران جمهوری آخوندی را در ۴۱سال گذشته در انواع خبرگویی، خبررسانی، گزارش‌دهی و اظهارنظرها تجربه کرده و شناخته‌ایم. بی‌شک اگر از ۹۵درصد مردم ایران پرسیده شود که این حکومت‌مداران را در خبرگویی و گزارش‌دهی و اظهارنظرهایشان چگونه می‌بینید، پاسخ مشترک همگان در این صفتها می‌گنجد:

یک عمر جیب پردروغ و پز پرشلوغ!

همه عمر جیب عقب‌ماندگی رسوا و پز پیشقراولی دنیا!

همه عمر جیب‌پر از سانسور و جنایت و پز مردم‌سالاری و شفافیت!

همه عمر مدعای نایب ولایت اولیاء و سنت‌گذار دجالیت شریعت اشقیا!

شریعت جاعلان موروثی

این‌ها برایند یک ظرف و محتوای ساختار حکومتی هستند که دولت به دولت هم که جایگزین می‌شوند، عناصر جدید وزارتی در همین ظرف و محتوا، این صفتها را جذب می‌کنند و راویان سنت دجالیت شریعت اشقیا می‌گردند.

چندان راه دوری نباید رفت تا مثلاً پرونده ۴۱ سالهٔ این راویان پردروغ و پرشلوغ را بازخوانی نمود؛ کافیست روزانه با چراغ خرد و هوشیاری، سری به ویترینهای حکومت‌مداران جمهوری اسلامی بزنیم و در خبرگویی‌ها و گزارش‌دهی‌ها و اظهارنظرات اینان تأمل کنیم.

گذشته از نمونه‌های طنز روزانه که در افاضات «جیب پردروغ و پز پرشلوغ» حسن روحانی در امر خبرگویی کرونا شاهدیم، نمونه‌یی از این نوبرانه‌ها، جعل‌سازی مقامات ذیربط در خبر انفجار نیمه‌شب ۲۰تیر ۹۹ در غرب تهران است.

نگاهی به این نمونه می‌اندازیم:

سایت حکومتی «صدای ایران» در گزارش ۲۰تیر۹۹ از قول هومن قدوسی شهردار گرمدره می‌نویسد: «این صدا حدود ساعت ده و بیست دقیقه امشب شنیده شد که در اثر انفجار در یک کارگاه سیلندر گاز بود. این کارگاه در محدودهٔ اتمسفر به سمت گرمدره واقع شده است».

-علت صدای انفجار غرب تهران

-علت صدای انفجار غرب تهران

جعل خبر و تاریخ خبر

حالا ببینیم این خبر که تاریخ انتشار ۲۰تیر ۹۹ بالای آن است و به‌عنوان خبر انفجار اعلام شده، مربوط به چه حادثه‌یی بوده، در چه زمانی روی داده است و شهردار گرمدره الآن کجاست.

سایت مشرق در تاریخ ۸اردیبهشت ۹۸ خبر «انفجار در جاده مخصوص کرج» را درج کرده است. در این خبر چنین می‌خوانیم: «صدای مهیب انفجار در کارگاه سیلندر گاز در محدوده اتمسفر است. به گزارش مشرق، هومن قدوسی شهردار گرمدره گفت: این صدا ساعت ده و بیست دقیقه امشب شنیده شده که در اثر انفجار در یک کارگاه سیلندر بوده است».

-منشاء صدای انفجار در جاده مخصوص کرج

-منشاء صدای انفجار در جاده مخصوص کرج

شهردار گرمدره الآن کجاست؟

حالا ببینیم این هومن قدوسی که شهردار گرمدره است و روزهای ۲۰تیر ۹۹ و ۸شهریور ۹۸ دو گزارش از دو واقعه را با کلمات و عبارات یکسان داده است، الآن کجاست. خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در ۱۸شهریور ۹۸ در بخش استان البرز این سایت، خبر درگذشت هومن قدوسی را داده است: «هومن قدوسی شهردار گرمدره کرج پس از یک دوره بیماری روز دوشنبه به دیار باقی شتافت».

-شهردار گرمدره درگذشت

-شهردار گرمدره درگذشت

انکار اصل واقعه

هنوز کار جعل‌سازی خبر انفجار ۲۰تیر ۹۹ در همین دو نمونه ختم نشده است. لیلا واثقی فرماندار شهرک قدس ــ که مردم ایران وی را در فرمان کشتار مردم و جوانان معترض و قیام‌کنندگان آبان ۹۸ خوب می‌شناسند ــ کل ماجرای انفجار را از صورت مسألهٔ خبرگویی و اطلاع‌رسانی حکومتی پاک کرده است. دقت کنید:

سایت انتخاب، ۲۰تیر۹۹: «فرماندار قدس: هیچ انفجاری در شهر قدس و حتی گرمدره اتفاق نیفتاده و قطعی برق مربوط به روبه‌روی بیمارستان ۱۲بهمن در ساعت ۲۲شب گذشته به مدت ۵دقیقه بوده است».

-فرماندار قدس انفجاری در شهر قدس رخ نداده

-فرماندار قدس انفجاری در شهر قدس رخ نداده

می‌ماند ساعت انفجار ساعت انفجار از قول شهردار درگذشتهٔ گرمدره، ده و بیست دقیقه شب بود! سایت جماران و بسیاری دیگر از سایتها زمان انفجار را دوازده و پنجاه و پنج دقیقه نیمه‌شب درج کرده‌اند.

نتیجه‌گیری

به‌قطع یقین با خواندن و دیدن این نمونه‌ها، توأم با حیرتی بارها و بارها تکرار شده، در سکوتی تفکرآمیز می‌توان تمام این ۴۱سال خبرگویی، اطلاع‌رسانی، گزارش‌دهی و اظهارنظرها از جانب حکومت‌مداران جمهوری اسلامی را از خمینی تا خامنه‌ای باز بینی کرد.

در این بازبینی‌ها حاصل این سریال بی‌پایان دروغ، چیزی جز شتاب هر چه بیشتر در فساد و جنایت و کشتن نفس آدمیت در وجود خود و قتل‌عام انسانیت در ایران‌زمین نداشته و ندارد. سرمنشأ این کلان ‌فساد همه‌جانبه در اطلاع‌رسانی یا سیاست و اقتصاد و اخلاق، در کانون قدرتی نهفته است که ولایت فقیه را غیرپاسخگو به نوع انسان می‌داند. ولایت و حکومتی که همه عمر سنت‌گذار دجالیت شریعت اشقیا بوده است و می‌باشد.