728 x 90

کرونا و کلان بازی مرگ؛ حافظ نظام یا طناب دار آن؟

کرونا
کرونا

بنا بر آمار اعلام شده توسط سازمان مجاهدین خلق ایران در ۲۲شهریور۱۳۹۹ تعداد آمار جانگداز قربانیان کرونا در کشور به بیش از ۱۰۲هزار و ۲۰۰نفر رسیده است.

آتش هلاک‌کنندهٔ کرونای ولایت صاعقه‌وار یکی پس از دیگری، از شهر و روستاها، از زندان و مدرسه و تا کسب و کارها را در نوریده و هر روز قربانیان بیشتری در سراسر کشور به‌جای می‌گذارد.

-آمار جان‌باختگان فاجعه کرونا در استانهای سراسر کشور ـ ۲۲ شهریور ۹۹

آمار جان‌باختگان فاجعه کرونا در استانهای سراسر کشور ـ ۲۲شهریور۹۹

به‌رغم آمار فاجعه‌بار جان‌باختگان که قلب هر انسانی را می‌آزارد، خامنه‌ای و روحانی با فرستادن دانش‌آموزان به مدارس فاجعه بزرگتری را برای مردم ایران رقم می‌زنند؛ تا از این کلان کشتار، در برابر مطالبات و قیام مردم سد ببندند و چند روز بیشتر بر عمر فاشسیم دینی بیفزایند، چنان‌چه روحانی حتی پس از عقب‌نشینی ناگزیر در وحشت از خشم خانواده‌ها دوباره وقیحانه گفت:

«مردم عزیز ما بدانند برای سلامتشان راه تعطیل کار نیست یک کسی نباید بگوید مدرسه را قفل بزنید برای سلامت بچه‌ها این حرف نادرست هست! دانشگاه را قفل بزنید برای سلامت بچه‌ها بازار را قفل بزنید برای سلامت بچه‌ها رستوران را قفل بزنید برای سلامت مردم این حرف ناصحیح هست تعطیلی راه مقابله با کرونا نیست» (روحانی ـ‌۲۲شهریور۹۹).

دروغ پردازی رذیلانه روحانی در اوج بحران

در حالی که کادر پزشکی در استانهای مختلف از گسترش شیوع کرونا پس از بازگشاییهای اخیر کرونا هشدار می‌دهند، آخوند روحانی وقیحانه مدعی شد: «عده‌یی فکر می‌کردند که اگر اجازه برگزاری عزاداری و بازگشایی مدارس را بدهیم، شرایط از کنترل ما خارج می‌شود در حالی که می‌بینیم که فعالیت‌های، فرهنگی، آموزشی، دینی، مذهبی و فعالیت‌های اقتصادی به‌خوبی انجام می‌شود؛ چون پروتکل‌ها مراعات می‌شود!، بیماری کاهشی خواهد بود!» (شبکه خبر رژیم، ۲۰شهریور۹۹)

دروغ‌درمانی روحانی در شرایطی ‌است که جامعه پزشکی به شرایط بحرانی در ماه‌های آینده هشدار می‌دهند، و ادعای روحانی از سوی پزشکان تکذیب می‌شود.

عبدالله کریمی فوق تخصص عفونی اطفال گفت: «می‌شود حدس زد از ابتدا تا پایان پاندمی یک‌میلیون کودک آلوده خواهیم داشت... و ۱۰هزار نفر آنها دچار وضعیت بحرانی خواهند شد» (ستاره صبح ۱۹شهریور).

مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا به طغیان بیماری هشدار داد و گفت: «مدارسی که شرایط خاص و لازم پاندمی در آنها حاکم نیست. ممکن است فاجعه رخ دهد و ما دوباره با طغیان بیماری روبه‌رو شویم» (سایت انتخاب۱۹شهریور)

در اصفهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «موارد مثبت قطعی کرونا در حال افزایش به سمت یک قله جدید است. جمعیت اصفهان حدود هفت درصد کشور است، اما نزدیک به یک‌سوم کل موارد مثبت ۲۴ساعت گذشته مربوط به این استان است. به والدین توصیه می‌کنم اگر امکان آموزش غیرحضوری فرزند خود را دارند فرزندان را به مدرسه نفرستند» (آفتاب نیوز ۲۱شهریور).

هم‌چنین در چهارمحال و بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: «هم‌چنان شیوع خوشه‌ای بیماری کرونا در بین خانواده‌های چهارمحال و بختیاری رو به افزایش است. خطر کرونا هم‌چنان جدی است و شیوع این بیماری متوقف نشده است» (جوان ارگان پاسداران ۲۰شهریور).

کارنامه نظام در کشتار کرونا با ژست‌های وقیحانه روحانی

خامنه‌ای و روحانی با کارنامه‌ای ننگین از دروغ، کتمان و کوچک نمایی در دوران پاندومی کرونا، عامل اصلی کشتار مردم می‌باشند.

آخوند روحانی ۱۷ اسفند۹۸ رذیلانه مدعی شده بود: «از روز شنبه (۱۷ اسفند) همه امور به وضعیت عادی برخواهد گشت».

در حالی‌که طبق آمار سراپا دروغ حکومتی هر روز شمار قربانیان بیشتر می‌شد، روحانی ۲۶ اسفند گفت: «کشور از دوره پیک بیماری عبور کرده است» (سایت روحانی ۲۶اسفند۹۸).

وی در آغاز موج دوم کرونا نیز شیادانه مدعی پیشرفت در کنترل کرونا شده بود و گفت: «ما پیشرفت خوبی در مسیر مقابله با این ویروس خطرناک داشتیم و تقریباً به مرز مهار رسیدیم ...!» (۳۱شبکه خبر، اردیبهشت ۹۹).

این حرفهای مسخره در حالی بود که متخصصان همین نظام به روحانی از شیوع کرونا تذکر دادند. از جمله ۵وزیر سابق بهداشت رژیم به همراه ۱۷ استاد پزشکی در نامه‌یی خطاب به روحانی نوشتند «روند بیماری و تبعات آن هم‌چنان صعودی و رو به افزایش است و در هیچ منطقه‌ای روند کاهنده نداشته است» و «در صورت عدم کنترل بیماری و چاره‌جویی مؤثر، افزایش تلفات و خسارات قطعی است» (همشهری۳۰اسفند۹۸).

بنا به تأکید متخصصان موج سوم کرونا و ابتلای دانش‌آموزان به کرونا می‌تواند میلیون‌ها ایرانی را در معرض ابتلا قرار دهد، اما روحانی علی‌رغم مخالفت پزشکان گفت: «در همه جا چه بساطی در این رسانه‌های خارجی. . آقا متخصصان همه مخالف هستند مدرسه باز بشود، وزیر آموزش و پرورش می‌خواهد مدرسه را باز کند. نخیر آقا همه موافق هستند! کسی مخالف نیست! مگر کسی مخالف است که بچه‌ها درس بخوانند؟ مگر کسی مخالف علم باشد دانش باشد یعنی چی؟ (شبکه خبر۱۵شهریور)

ژست‌های رئیس‌جمهور ارتجاع آن‌قدر میان‌تهی است که این روزها در میان کادر پزشکی و حتی در میان مدیران خود رژیم هم خریداری ندارد.

«عبدالرضا فولادوند» مدیر کل آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: «در حال حاضر ما وضعیت همه مناطق را قرمز دیده‌ایم و دیگر وضعیت زرد و سفید نداریم» (جهان صنعت ۲۰شهریور).

-بررسی نسبت پرستار به تخت‌های بیمارستانی در کشورهای جهان و منطقه

بررسی نسبت پرستار به تخت‌های بیمارستانی در کشورهای جهان و منطقه

تلاش آخوندها برای برملا نشدن پنهان‌کاری کرونا

رژیم در یک اقدام جنایتکارانه سازمان‌یافته از روز نخست بدون توجه به آثار فاجعه‌بار آن‌، در اعلام آمار کرونا حقایق را از مردم مخفی کرده است.

رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی در ۱۲بهمن گفت: فعلاً هیچ موردی از کرونا در ایران نداریم (شبکه خبر۱۲بهمن۹۸).

مقاومت ایران در روز ۸فروردین اعلام کرده بود: «بیماری کرونا از اوایل بهمن در آستارا و تالش وجود داشته و در اواخر دیماه تعداد قابل توجهی گردشگر و مسافر چینی از طریق جمهوری آذربایجان به آستارا و منطقه آزاد انزلی رفته‌اند» (اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران۸فروردین۱۳۹۹).

بلافاصله روحانی که بیش از هر چیز از خیزشهای مردمی وحشت دارد، عصبانیت خود نسبت به افشای ابعاد فاجعه از طرف مقاومت ایران را برملا کرد و گفت: «آنهایی که شایعه‌پراکنی می‌کنند... از همکاران نزدیک کرونا هستند» (سایت روحانی ۹فروردین).

بعد هم محبوب‌فر کارشناس در ستاد مقابله با کرونا فاش کرد که اولین مورد کرونا در اوایل دیماه دیده شده اما دولت به دلایل سیاسی و امنیتی پنهان‌کاری کرده است. علاوه بر این آمار وزارت بهداشت مهندسی شده و یک بیستم آمار حقیقی و واقعی است (جهان صنعت ۱۸مرداد ۹۹).

وقایع نگار فاش‌گویی کتمان آمار کرونا از آغاز

مقاومت ایران از همان روزهای اولیه شیوع کرونا با اعلام روزانه آمار فوتی کرونا ابعاد پنهان‌کاری شیادانه رژیم آخوندی را برملا کرده است. امری که به مرور در جنگ باندی، صراحتاً به به آن یعنی آمارهای غیرواقعی اعتراف شده است.

ناهید خداکرمی، نسبت به آمار درمانی دولت روحانی گفت: «مطابق آماری که من دارم، روزانه در بهترین شرایط ۷۰نفر و در بدترین شرایط کمی بالاتر از ۱۰۰نفر در تهران بر اثر ابتلا به کووید۱۹جان می‌سپارند» (شرق ۹اسفند۹۸).

ایمن‌آبادی، عضو مجلس ارتجاع گفت: «متأسفانه، مکررا آمار را از مردم پنهان می‌کنند ... . من آماری در خصوص جان‌باختگان بر اثر کرونا گرفتم و باید بگویم که آمار، خیلی بیشتر از این حرف‌هاست» (همشهری ۹اسفند۹۸).

‌یک روزنامه حکومتی تلویحا به درستی آمار مقاومت اشاره کرد و نوشت: «موضوع اعلام ‌نشدن آمار واقعی از تعداد مبتلایان و فوت‌ شده‌ها در تهران و کل کشور، موضوعی بود که از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور مطرح شد» (شرق ۳۱اردیبهشت).

روزنامه اعتماد ۲۷مرداد۹۹ در مطلبی تحت عنوان «ابهام، ریشه سوء تعبیر» نوشت: «درباره ورود کرونا به ایران شواهد قطعی وجود دارد که مدتها پیش از اعلام رسمی، کرونا وارد ایران شده بود زیرا اعلام رسمی با فوت برادر یک پزشک در قم همراه شد. پس حداقل باید ۳هفته پیش از آن وارد کشور شده باشد».

محمدجوادحق شناس عضو شورای قلابی شهر تهران نسبت به کتمان آمار روزانه گفت: «ما دیدیم در بهشت زهرا روزانه ۱۲۰ و۱۳۰ تا داریم دفن می‌کنیم. بعد آماری که داریم اعلام می‌کنیم در کل کشور برابری می‌کند با آمار بهشت زهرا» (اعتماد آنلاین ـ ۳شهریور)

مخالفت متخصصان و مدیران با سیاست بازگشایی روحانی

مصطفی معین، رئیس شورای عالی نظام پزشکی، درباره بازگشایی مدارس گفت: «از نظر من آخرین مراکزی که پس از کنترل و مدیریت بحران کرونا می‌توانند بازگشایی شوند مدارس و دانشگاه‌ها هستند. ما هنوز گرفتار موج دوم بحران کرونا هستیم» (سایت انتخاب ـ ۱۵شهریور).

محمدرضا هاشمیان، فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در پیام توئیتری‌اش نوشت: «این تصور که بچه‌ها مبتلا به کرونا نمی‌شوند، غلط است. اگر دانش‌آموزان به کرونا مبتلا شوند ما خودمان را نمی‌بخشیم». وی تصریح کرد: «هشدار من در مورد بازگشایی مدارس یک هشدار خاص است و نباید باز شود» (جوان آنلاین. ۱۶شهریور۹۹).

اردشیر مطهری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس آخوندی گفت: «معضلی که امروز دغدغه ایجاد کرده برای مردم باز گشایی مدارس است. مردم واقعاً گلایه‌مندند از این نوع تصمیم‌گیری، تصمیم‌گیری که امروز دامن ۱۷میلیون خانواده آموزش و پرورش را گرفته و من بنظرم پشت پرده‌هایی تو این قصه وجود دارد» (شبکه پنج رژیم، ۱۷شهریور۹۹)

کشتار مردم در قربانگاه کرونا، «حفظ نظام» یا طناب‌دار ولایت فقیه؟

سؤال اساسی این است که، آیا خامنه‌ای و روحانی با پنهان‌کاری و فرستادن مردم به قربانگاه کرونا با سیاست کلان تلفات انسانی می‌توانند برای نظامشان فرصت بقاء بسازد؟ یا این‌که این کشتار جنایت‌بار طناب‌دار ولایت فقیه خواهد شد؟

در آخرین پیام رهبر مقاومت در پیام شماره ۲۸ ارتش آزادیبخش ملی ایران به تاریخ ۱۷شهریور آمده است:

«بله مسأله این است: آتش قیام زیر خاکستر نظام. این‌چنین در جنگ سرنوشت بر قامت وطن نوشت: یا مرگ یا آزادی!

این رژیمی است که روی کلان بازی مرگ سرمایه‌گذاری کرده تا سرنگونی را برای ما دست‌نیافتنی کند.

اما شورشگران سردی و سکون و خاموشی نمی‌پذیرند. بر می‌شورند و راه قیام می‌گشایند».