728 x 90

کهکشان ۹۹، صدای ۴۰سال مقاومت مردم ایران

کهکشان ۹۹
کهکشان ۹۹

گردهمایی جهانی ایران آزاد از ۲۷ تا ۳۰تیر۹۹ برگزار شد. در روز اول این گردهمایی هم‌زمان ارتباط ۳۰هزار نقطه در ۱۰۲کشور جهان با اشرف۳ برقرار بود. در این ارتباط بی‌نظیر اینترنتی یک‌هزار شخصیت برجسته سیاسی، نظامی و حقوقی از ۱۰۲کشور جهان حضور داشتند.

کهکشان ۹۹، شورش و بپاخاستن

وجه ممیزه کهکشان۹۹ درخشندگی «می‌توان و باید» بود.

خانم مریم رجوی گفتند: «گردهمایی امروز، میهن اسیر را در سه‌ سیمای خجسته‌اش نمایندگی می‌کند:
‌ایران شورشگر و انقلابی، ایران همبسته و متحد، و ایران آزاد و دموکراتیک فردا....

آنچه که امسال در اشرف۳ و هزاران نقطه در جهان رخ داد اراده شکست ناپذیر و منطبق با شرایط هردم نو شونده، مقاومتی با عزم و نظم آهنین و جزم برای سرنگونی است که چشم جهانیان را خیره کرد. چیزی که آخوندها و پاسداران جنایت‌پیشه هرگز فکر نمی‌کردند که بعد از خروج از عراق درخشندگی ‌اشرف با چنین آواری از آسمان بر سر خودشان خراب شود».

از این سو کهکشان تمام تلاش‌های رژیم و لابی‌ها و مزدورانش را به‌ویژه بعد از قیام آبان ۹۸ که با هزینه‌های کلان صرف شیطان‌سازی علیه مقاومت شده بود را به شکست کشاند.

فرمان بپاخاستن توفانی در لانه مار و مورهای ولایت بپا کرد که با واکنش‌های هیستریک و جنون‌آسا آن را نشان دادند. روزنامه‌های حکومتی از تمامی باندهای رژیم از برگزاری اجلاس بزرگ سالانه مقاومت ایران و اقبال جهانی آن در آه و فغان مطلب‌ها نوشتند.

کهکشان۹۹، تعمیق مرزبندی‌ها

در تعمیق مرزبندی‌ها، کهکشان نشان داد که پارامتر جدیدی در افق ایران‌زمین قدم به عرصه وجود گذاشته است. مولودی که نه تنها با تیغ و تبر و تپانچه و نسل‌کشی و قتل‌عام از بین نرفت بلکه، در موقعیتی خطیر و استثنایی در حال ورق زدن آخرین برگ تاریخ پر درد و داغ این میهن است.

رهبر مقاومت مسعود رجوی در پیام ۳۰تیر۹۹ در قدردانی از رزمندگان و زحمتکشان کهکشان۹۹ گفتند: «در آغاز چهلمین سال جنگ آلترناتیو با چراغ راهنمای ”نه-شاه-نه-شیخ“ از روشن شدن و تعمیق مرزبندی بین آزادی و استبداد، بین مقاومت و تمامیت شیخ و شاه و فرهنگ و ایدئولوژی آنها، به‌غایت استقبال می‌کنیم. این فرصتی مغتنم برای هر جنبش به‌واقع دموکراتیک و انقلابی است تا بنای استبداد و دجالیت با هر رنگ و لعابی را از بن براندازد... این نشان می‌دهد که ما به‌رغم همه برچسب‌ها و بمبارانها و شکنجه‌ها و اعدام و قتل‌عام توانسته‌ایم دشمنان درونی و بیرونی خلق‌مان را به‌همین میزان پس برانیم، گسسته و برآشفته کنیم و در هم بکوبیم».

قدرت‌نمایی تنها آلترناتیو

گردهمایی ایران آزاد با کیفیتی که برگزار شد قدرت و انسجام مقاومت ایران به‌عنوان پایدارترین و مصمم‌ترین آلترناتیو را به نمایش گذاشت.

آنچه که اکثر سخنرانان روی آن انگشت گذاشتند، نمایشی از قدرت سازماندهی، سیاسی و مدیریت عالی مجاهدین و مقاومت ایران تحت رهبری خانم مریم رجوی است که می‌تواند ایران آخوند‌زده را سرنگون و ایرانی دمکراتیک، غیراتمی را به ارمغان آورد.

واشنگتن تایمز در۱۷ژوییه۲۰۲۰ از نقش پررنگ کانون‌های شورشی در گردهمایی نوشت: «برخی از فعالان مقاومت ایران حتی از داخل ایران به گردهمایی وصل شدند و خطر جانی برای خود خریدند زیرا رژیم خامنه‌ای کارنامه‌ای مملو از سرکوب سبعانه علیه اپوزیسیون داخلی دارد».

رودی جولیانی با اشاره به قدرت آلترناتیو مقاومت ایران گفت: «وقتی آنها (رژیم) امروز این گردهمایی را ببینند که از زوم و راه‌کارهای جدید و مدرن ارتباطات استفاده می‌کنند، به این درک خواهند رسید که یک دشمن قدر دارند. آنها به این درک می‌رسند و می‌توانند این پیش‌بینی را کنند که این سازمان می‌تواند به‌راحتی یک دولت موقت شکل دهد که پلی به سوی یک ایران جاودان، دمکراتیک، آزاد، آباد و شگفت‌انگیز باشد».

جولیو ترتزی وزیر خارجه سابق ایتالیا گفت: «خیزش ایران برای آزادی مردم از۳۰هزار نقطه و بیش از ۱۰۰کشور جهان. ما به فلسفه فرهنگ ایرانی عظیم، ادبیات برای دنیای بهتر، یک ایران دموکراتیک که به حقوق‌بشر احترام بگذارد احتیاج داریم».

سناتور روبرتو رامپی توئیت کرد: «ایران برای آزادی برمی‌خیزد. مردم از ۳۰۰۰۰نقطه و بیش از ۱۰۰کشور. ما برای یک دنیای بهتر به فرهنگ، فلسفه و ادبیات بزرگ ایرانیان نیازمندیم، یک ایران دموکراتیک محترم برای حقوق بشر»

رودی جولیانی در سومین اجلاس سالانه مقاومت گفت: «... . اگر به‌اظهارات (خامنه‌ای) و دست‌نشاندهٔ او روحانی در همین سال گذشته گوش کنید، (خامنه‌ای) ۲، ۳بار و روحانی ۴، ۵بار گفتند که تنها خطر برای رژیمشان، تنها جنبشی که از این فرصت برخوردار است که دولتی را برای جایگزینی آنها برقرار کند، شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین هستند».

بزرگ‌ترین رویداد اینترنتی جهان

در شرایطی که جهان درگیر بحران کرونا است و خامنه‌ای با تئوری استفاده از سپر انسانی؛ تلاش می‌کند راهی برای بقای نظام و فنای مقاومت بیابد، اشرف۳ با مجاهدانش شگفتی جدیدی را در انظار جهانیان رقم زد.

مقاومت ایران با کنار زدن همه سدها و موانع واقعی جلسه سالانه‌اش را آن هم در ارتباط بین ۳۰هزار نقطه به‌صورت آنلاین تصویری برگزار کرد.

واشنگتن اگزمینر ۱۸ژوئیه۲۰۲۰ در گزارشی از اجلاس سالانه اصلی‌ترین اپوزیسیون ایران اعلام کرد: «معمولاً این گردهماییها در اروپا برگزار می‌شد و دهها سخنران و هزاران نفر در آن شرکت می‌کردند اما امسال به‌خاطر بیماری همه‌گیر ویروس کرونا به‌صورت مجازی از طریق برنامه معروف ارتباطی زوم ZOOM برگزار شد».

خبرگزاری تصویری آسوشیتدپرس ۱۸ ژوئیه۲۰۲۰ گزارش کرد: «این رویداد اینترنتی حامیان را در ۳۰هزار نقطه در بیش از ۱۰۰کشور بهم وصل کرد تا فراخوان به جایگزینی دیکتاتوری مذهبی ایران با دمکراسی بدهند».

فرانس۲۴ در گزارشی از گردهمایی جهانی ایران آزاد شنبه ۲۸تیر نوشت: «اپوزیسیون ایران در گردهمایی سالانه‌اش به قیام برای بازپس‌گیری ایران و ساختن کشوری آزاد فراخوان داد. سازمان‌دهندگان این گردهمایی گفتند ارتباط ۳۰هزار نقطه از نزدیک به ۱۰۰کشور را در این گردهمایی شمارش کرده‌اند».

رودی جولیانی در وصف گردهمایی اینترنتی گفت: «بسیار شورانگیز است که در بزرگ‌ترین گردهمایی مجازی در جهان شرکت کنیم. وصل ارتباط مردم از طریق «زوم»، غیرقابل تصور است؛ آن‌هم از ۱۰۲کشور، از تقریباً ۳۰هزار نقطه. برنامه‌یی که مهم‌تر از همه به‌طور زنده در ایران پخش می‌شود».

روزنامه الشرق‌الأوسط (لندن) در۲۸ تیر۹۹ با تیتر «این رژیم را سرنگون می‌کنیم» نوشت: «گردهمایی مجازی و جهانی اپوزیسیون ایران با حضور دهها هزار نفر که از نظر وسعت و شکل بی‌سابقه بود از طریق اپلیکیشن «زوم» برگزار شد، به‌طوری‌که تصاویر گرفته شده در سالنی در اشرف۳ در آلبانی منتشر گردید و صدها صفحه مانیتور صحنه‌های مختلف شرکت‌کنندگان در سراسر جهان را نشان می‌دادند».

واشنگتن تایمز در۲۷تیر۹۹نوشت: «این گردهمایی یک شاهکار تکنولوژیکی را رقم زد زیرا دهها هزار شرکت‌کننده از ۱۰۲کشور و ۳۰هزار نقطه مختلف در دنیا را از طریق زوم به هم وصل می‌کرد».

سناتورلیبرمن در سخنرانی‌اش گفت: «در کتاب گینس می‌بایست این کنفرانس اینترنتی با چنین آمار و ابعادی ثبت شود»

انعکاس کهکشان در رسانه‌های بین‌المللی

گردهمایی سالانه همبستگی با قیام و حمایت از کانون‌های شورشی انعکاس گسترده‌یی در رسانه‌های بین‌المللی داشت.

یو اس ای تودی شنبه ۲۸تیر گزارش کرد: «گردهمایی سالانه مقاومت ایران، صدای آزادی از ۳۰هزار نقطه در ایران، اشرف۳ و بیش از ۱۰۰کشور را به هم مرتبط می‌کند». ، «مریم رجوی در این گردهمایی گفت: ما به‌دنبال قدرت به هر قیمت نیستیم. ما در جستجوی آزادی و عدالت و یک جمهوری دموکراتیک سکولار و غیراتمی هستیم».

خبرگزاری فرانسه ۱۸ژوییه ۲۰۲۰ اعلام کرد: «برای نخستین بار، اپوزیسیون ایران یک صحنه «شورشی» علیه رژیم ایران می‌سازد». ، «رهبر شورای ملی مقاومت مریم رجوی گفت: «نخستین تعهد ما این است که ما، مردم و مقاومت ایران رژیم آخوندی را سرنگون خواهیم کرد و ایران را پس خواهیم گرفت».

تلویزیون ای بی‌سی آلبانی ۱۹ژوئیه۲۰۲۰ تحت عنوان «اجلاس سالانه ایران آزاد برگزار می‌شود» گزارش کرد:

«در این اجلاس پاندلی مایکو وزیر مهاجرت، سالی بریشا نخست‌وزیر سابق و لوزیم باشا رهبر اپوزیسیون پیامهایی از آلبانی فرستادند. مایکو گفت: «من اینجا هستم که از طرف تمامی صداهایی که شنیده نمی‌شود، مادران، دختران، پدران، پسران و خانواده‌های آلبانیایی صحبت کنم. من می‌خواهم به کمپ اشرف در آلبانی بگویم که شما بخشی از خانواده ما هستید. ما به شما اعتماد داریم. مجاهدین پرچم فردای آزادی در کشورشان هستند».

سالی بریشا گفت: «من مفتخرم که از جنبش شما حمایت کنم و این‌که امروز آلبانی خانه دوم شماست. من از اخراج سفیر رژیم ایران از تیرانا قدردانی می‌کنم اما فکر می‌کنم قطع کامل روابط دیپلماتیک با رژیم ملاها مناسب‌ترین واکنش به‌عمل طراحی حمله تروریستی علیه شما که در اینجا در قلب مردم آلبانی زندگی می‌کنید، خواهد بود».

خبرگزاری عکس گتی ایمیج، با انتشار ۳۸ عکس از تجمع «ایران آزاد» در واشنگتن دی.سی بیرون ساختمان کنگره آمریکا ۱۷ژوئیه ۲۰۲۰ نوشت: «ایرانیان در حالی که سخنرانی مریم رجوی رهبر شورای ملی مقاومت که در حمایت از «ایران آزاد» در واشنگتن دی.سی پخش می‌شود را نگاه می‌کنند که به‌گفته سازمان دهندگان تظاهرات به یک پخش جهانی از ۳۰هزار نقطه در ۱۰۲کشور در حمایت از «ایران آزاد» پیوستند».

میدل ایست آنلاین ۱۷ژوئیه ۲۰۲۰ گزارش کرد: «کنفرانس سالانه مجازی برای حمایت از «تظاهرات» و تغییر رژیم در تهران در اشرف۳ برگزار شد. مریم رجوی رهبر NCRI، کسی که در مقابل نمایندگان و هم‌چنین صدها صفحه تلویزیون که میهمانان از طریق اینترنت به این کنفرانس وصل شده بودند، سخنرانی کرد. وی گفت: «حرف آخر این است، ملاها هیچ راهی ندارند و رژیمشان در تمامیت ناگزیر به سرنگونی می‌باشد».

واشنگتن تایمز ۲۰ژوئیه۲۰۲۰ با تیتر «ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان در اینترنت برای تغییر رژیم تهران گردهم می‌آیند نوشت: «صبح روز جمعه، خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران گفت: «این نسل کابوس شبانه‌روزی آخوندهاست. آنها با نسل شورشگری رو به‌رو شده‌اند که در برابر آن ضربه‌پذیرند. ... اکنون در ایران، یکی از بزرگ‌ترین نبردها و آزمایش‌های زمان بین آزادی و دیکتاتوری مذهبی، بین دمکراسی و بنیادگرایی دینی در جریان است. این نبرد با سرنوشت بشریت معاصر و صلح و امنیت جهانی پیوند خورده است».

تعهدات جبهه مقاومت درخشان‌ترین فراز

درخشان‌ترین فراز گردهمایی سالانه سخنرانی خانم مریم رجوی در کهکشان بود که از تعهدات بزرگ مقاومت و ارتش آزادی گفتند:

«گردآمده‌ایم برای تأکید بر تعهدات بزرگ و تاریخی که بر دوش گرفته‌ایم؛
تعهد اول این است که ما مردم ایران، ما مقاومت ایران، این رژیم را سرنگون می‌کنیم و ایران را پس می‌گیریم.
تعهد دوم ما این است که ما مردم ایران، ما مقاومت ایران، ایران دموکراتیک و آزاد را بنا می‌کنیم

و تعهد سوم ما این است که به حاکمیت و رأی جمهور مردم وفادار باشیم. نه‌ در پی دستیابی به‌قدرت به‌هر قیمت، بلکه در پی برقراری آزادی و عدالت به هر قیمت باشیم. هرگز به دیکتاتوری شاه و شیخ برنگردیم ».

بدین صورت از ۳۰خرداد ۶۰، مجاهدین در هر میدان و صحنه‌ای و هر مراسم و بزرگداشتی با تجدید عهد با شهیدان راه آزادی از خون شهیدان حراست و با رهبری پاکباز خود و آرمان آزادی تجدید پیمان کرده‌اند.

کهکشان ۹۹ صدای ۴۰سال مقاومت و پایداری پر شکوه برای آزادی و نقشه مسیری است برای آزادی از اشرف تا اشرف۳ و تا فتح تهران.