728 x 90

گربهٔ گیر‌افتادهٔ ولایت و پنجول بمب اتمی

قارچ انفجار اتمی
قارچ انفجار اتمی

آخوند علوی وزیر اطلاعات رژیم ۲۰بهمن۹۹ در اظهاراتی عجیب، ناگهان به‌وسط گود پرید و گفت:

«مقام معظم رهبری در فتوایشان فرمودند که تولید سلاح هسته‌یی حرام و خلاف شرع است و جمهوری اسلامی سراغ آن نمی‌رود اما اگر گربه‌ای را گوشه‌یی گیر بیندازند ممکن است رفتارش با گربه آزاد فرق کند؛ اگر ایران را به آن سمت هل دهند آنوقت تقصیر ایران نیست» (شبکهٔ دوم تلویزیون حکومتی. ۲۰بهمن۹۹). .

گربهٔ گیر افتاده!

وزیر منفورترین و بدنام‌ترین تشکیلات آخوندی، برای این‌که وخامت اوضاع نظام را برساند، از مثال «گربهٔ گیر افتاده» در کنج اتاق استفاده کرد که تا اینجایش را راست می‌گوید. گربه‌ای که با دست باز به جنایت و دله‌دزدی می‌پرداخت و با فراغ‌بال در چهارگوشهٔ دنیا ـ بی‌ترس از مکافات آن ـ عملیات تروریستی انجام می‌داد، اکنون در چنبرهٔ کارکردهای تاریک خود گیر افتاده است. پیامدهای دو قیام ۹۶ و ۹۸ و نفرت انفجاری مردم به‌ستوه آمدهٔ ایران آن‌چنان نفس ولی‌فقیه را بند آورده است که برای خلاصی از آن به در و دیوار پنجول می‌کشد و گریزگاه می‌جوید.

 

بمب اتم حرام است!‌

یادآوری می‌شود که همین گربه وقتی دستش به گوشت نرسید، در بهمن ۸۸ با دجالیت تمام فتوا داد که بمب اتم حرام است:

«ما اعتقاد به بمب اتم نداریم، به سلاح اتمی نداریم؛ دنبالش هم نخواهیم رفت. بر طبق مبانی اعتقادی ما، مبانی دینی ما، به کار بردن این‌گونه وسائل کشتار جمعی اصلاً ممنوع است، حرام است؛ این، ضایع کردن حرث و نسل است که قرآن آن را ممنوع کرده؛ ما دنبال این نمی‌رویم. ». (خامنه‌ای. بهمن۸۸).

این فتوا پرانی در شرایطی بود که پروژهٔ ضدملی بمب‌سازی خامنه‌ای از سال۱۳۸۱ با افشای سایت‌های نظنز و اراک از سوی مقاومت ایران برملا شده بود. مجموعهٔ این افشاگریها، جهان را متوجه یک فاجعهٔ خفته کرد. این اقدامات در نهایت دست و پای این گربهٔ وحشی را در پوست گردو قرار داد.

حال خامنه‌ای می‌خواهد از زبان وزیر اطلاعات خود، با این اظهارات طرف‌حساب‌های بین‌المللی را در تنگنا قرار دهد تا به شرایط او تن دهند. استبداد دینی پیش‌تر از زبان محمدجواد ظریف اعلام کرده بود که اگر آمریکا به برجام برنگردد، در تاریخ ۲۱فوریه (۳اسفند) به اجرای پروتکل الحاقی پایان خواهد داد؛ البته طرف حساب‌ها برای این تهدید تره هم خورد نکردند.

 

هراس از بازخورد اظهارات علوی

سخنگوی مجاهدین طی پیامی به این باد و بلوف آخوندی واکنش نشان داد. در قسمتی از این پیام آمده است:

«باد و بلوفهای آخوندی قبل از هر چیز برای این است که دولت جدید آمریکا سر کیسه تحریمات را شل کند. انداختن تقصیر بمب‌سازی برعهده کسانی که رژیم را به این سو هل می‌دهند یادآور فرافکنی وقیحانه و دجالانه نسبت دادن اختناق به مقاومت و عملیات مجاهدین است که گوئیا اگر فرزندان رشید ایران در برابر ضحاک زمان به‌پا نمی‌خاستند اکنون آخوندستان متعفن نظام ولایت گلستان آزادی و عدالت می‌بود. بنابراین رژیم مدعی‌ست خودش وزن و ثقل و سیاستی ندارد و پیوسته یکی آن را به یک‌سو هل می‌دهد. هل دادن به سوی سرنگونی و جهنم نیز بر پیشانی سیاه رژیم نوشته است».

واکنش‌های اجتماعی و بین‌المللی به اظهارات وزیر بدنام اطلاعات نیز رسانه‌های حکومتی را به وحشت انداخت. آنها طی موضع‌گیریهای مختلف تلاش کردند، این پنجول‌کشی رسوا را به شخص علوی نسبت داده و کل نظام را از تبعات آن به در ببرند.

«باید از وزیر محترم اطلاعات پرسید که آیا بیان برداشت منطق شرعی عدم تمایل ایران به دستیابی به بمب اتم را باید به‌حساب نقطه‌نظر شخصی وزیر نوشت یا آن را استراتژی نظام در برخورد با دموکراتها تلقی کرد؟» (مشرق. ۲۱بهمن۹۹)

«اظهارات شب گذشته وزیر اطلاعات فضا را برای آغاز پروپاگاندای عظیم رسانه‌یی بر علیه برنامه هسته‌یی ایران مهیا کرده تا جایی که بلافاصله پس از این اظهارات نسنجیده -که کاملاً برخلاف نص صریح بیانات رهبر انقلاب می‌باشد- دشمنان جمهوری اسلامی با بهره‌برداری از این مواضع محمود علوی، مدعی شدند که فتوای رهبری انعطاف پذیر بوده و ایران تحت شرایطی به سمت ساخت سلاح هسته‌یی حرکت خواهد کرد!» (جهان نیوز. ۲۱بهمن۹۹)

آنچه پر واضح است این‌که این قدرت‌نمایی پوشالی، پیش و بیش از آن که برای او امتیازآور باشد و طرف حساب‌هایش را بترساند، درماندگی و فلاکت رژیم را منعکس می‌کند و پیام آن برای مردم ایران و جهان آن است که نفس‌های نظام ولایی به شماره افتاده است و تهدیدهای تو خالی‌اش آن سوی سکه هراس عمیق او از سرنگونی است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/35c0b8f7-0fec-46a4-9bbb-09b7e87b85a7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات