728 x 90

گردهمایی بزرگ ایرانیان و اف.ای.تی.اف!

گردهمایی بزرگ مقاومت ایران سال ۹۶
گردهمایی بزرگ مقاومت ایران سال ۹۶

این روزها هر چه به موعد برگزاری گردهمایی بزرگ ایرانیان در فرانسه نزدیک‌تر می‌شویم، حرکات ایذایی و جنگ سیاسی تبلیغی آخوندها بر ضد مقاومت ایران (برگزار کننده گردهمایی بزرگ ایرانیان) بیشتر می‌شود.

در جدیدترین نمونه‌ها از این دست، روز یکشنبه ۲۰خرداد ۹۷در جریان بحث پیرامون تصویب لایحه الحاق رژیم به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» (FATF) در مجلس شورای آخوندی، برای دقایقی مجلس متشنج شد، دلواپسان مخالف پیوستن به این توافق بین‌المللی بودند و باند روحانی موافق پیوستن!

و هنگامی که باند روحانی در قانع کردن باند رقیب و ترغیبش به پیوستن به کنوانسیون اف.ای.تی.اف، با کمبود رأی روبه‌رو شد، دست در ترکش برده و آخرین تیرش را هم شلیک کرد:

کواکبیان نماینده به‌اصطلاح اصلاح‌طلب رژیم با داد و بیداد و برافروختگی تمام از پشت میکروفونش فریاد کشید و گفت:

«وقتی که بخواهیم به این لایحه نپیوندیم منافقین به‌اصطلاح سازمان مجاهدین خلق را در هیچ کشوری نمی‌تونیم تعقیب بکنیم اما با پیوستن به این لایحه ما می‌توانیم اقداماتی که علیه نظام جمهوری اسلامی بر علیه کشور ما منافع ملی ما در دنیا صورت می‌گیره با پیوستن به این کنوانسیون آنها را پیگیری بکنیم... »

کواکبیان به این ترتیب تلاش کرد با وعده «به دست آوردن امکان» برای شکایت کردن از «منافقین» به‌اصطلاح سازمان مجاهدین خلق و جلوگیری از برگزاری مراسم آنها در خاک کشورهای اروپایی، دهان آخوندها را آب انداخته و رأی مثبت آنها برای تصویب اف.ای.تی.اف را به دست بیاورد! حقه‌ای که البته نگرفت!

 

نگاهی به «اف.ای.تی.اف» و خاصیت‌های پنهان آن!

«اف.ای.تی.اف» یک نهاد بین‌المللی است و کشورهایی که عضو این نهاد بین دولتی و مقررات آن می‌شوند ملتزم به مسدود کردن حسابهای مالی گروه‌های تروریستی و گزارش هر گونه اطلاعی از فعل‌و‌انفعال‌های مالی پیرامون این گروهها می‌شوند.

طبق تعاریف موجود در مقررات این سازمان، دستجاتی مانند حزب‌الله لبنان و جماعت حوثی‌های یمن و دیگر گروه‌های دست‌ساز آخوندها در کشورهای مسلمان نشین منطقه، مشمول تعریف «گروه تروریستی» شده و رژیم نه تنها باید منابع مالی آنها را تا آنجایی که در دسترس دارد، مسدود کند! بلکه باید هر گونه خبری در مورد منابع مالی آنها و تحرکات مالی‌شان دارد را نیز به اطلاع اف.ای.تی.اف برساند.

قسمت سخت‌تر این کنوانسیون آنجاست که با فرض عضویت رژ‌یم در این کنوانسیون، رژیم از پرداخت دستمزد به قاسم سلیمانی و نیروی تحت‌امرش یعنی نیروی تروریستی قدس نیز منع می‌گردد! سهل است از پرداخت حقوق آن دسته از سران و سرکردگان سپاه پاسداران هم که در لیست‌های تروریستی غرب ثبت شده‌اند، باید خودداری کند!

و قسمت بسیار سخت‌تر این کنوانسیون آنجاست که در صورت عضویت رژیم در این کنوانسیون، رژیم از پرداخت حقوق ماهانه تمامی عناصرش که روزانه و هفتگی اسمشان وارد لیست‌های تروریستی آمریکا می‌شود هم منع می‌گردد!

اف.ای.تی.اف پیشتر، سه ماه به آخوندها فرصت داده بود که وضعیت خود را در قبال عضویت یا عدم عضویت در این نهاد، تعیین‌تکلیف کنند تا این نهاد نیز بتواند متقابلاًً تکلیف خود را با کلیت رژیم، تعیین کند!

آخوندها آن سه ماه را از دست دادند و اینک نیز بنا‌ به بحثهایی که روز شنبه ۲۰خرداد در مجلسشان به‌وقوع پیوست، ناگزیر شدند بررسی این لایحه را دو ماه دیگر به تعویق بیندازند غافل از این‌که، اگر تا یک ماه دیگر خود را با دست خود به این کنوانسیون و مقررات آن ملحق نکنند، از سیستم مالی بین‌المللی حذف خواهند شد و هیچ کشور یا نهاد مالی و تجاری‌ای در جهان که عضو این کنوانسیون است، امکان معامله با سیستم‌های مالی آخوندها را نخواهد داشت و این یعنی یک تحریم، فوق تحریم‌هایی که آمریکا در دور جدید و پس از خروج از برجام، بر نظام آخوندی اعمال کرده، کلید زده می‌شود!‌

 

«اف.ای.تی.اف» برای مقابله با مجاهدین خلق!

حرف دلواپسان در این مورد در یک کلام این است که: تصویب این قانون در مجلس، یعنی قطع دخالت منطقه‌یی رژیم! و این، یعنی اعمال یک خودتحریمی بزرگ و یا خودکشی از ترس مرگ با نابود کردن عمق استراتژیک آخوندی به دست خودشان! همراه با مقدمه منحل کردن عملی نهادهای سرکوبگر داخلی مانند سپاه و ملحقاتش که اساساً به دستمزد ماهانه و اضافه پرداختی‌های وسط ماه آویزان هستند.

باند روحانی و جماعت به‌اصطلاح اصلاح‌طلب هم استدلال می‌کنند که بدون پیوستن به این کنوانسیون، امکان تبادلات مالی رژیم در سراسر دنیا به سمت «صفر» میل می‌کند و چنین اقتصادی دیگر با تحریم و بی‌تحریم محکوم به فناست! حداقل عضوش شویم که دستمزد برخی نهادهایمان را بتوانیم بدهیم!‌

در عین‌حال روحانی برای پاسخ دادن به رقبا که وزارت‌خارجه او را زیر سؤال می‌برند که چرا علیه رشد و اعتلای مقاومت در عرصه جهانی و به‌ویژه در اروپا کاری نمی‌کند و از جمله نسبت به برگزاری گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس در تاریخ ۹تیر ۹۷سوزوگداز می‌کنند،‌ می‌خواهد این طور وانمود کند که اگر به اف.ای.تی.اف بپیوندیم امکان شکایت از مجاهدین خلق در کشورهای دیگر را با تمسک به حربه از دور خارج شده «تروریسم» می‌توانیم به دست آوریم. ادعای پوشالی که حتی ایادی مجلس آخوندی را هم نتوانست فریب دهد.

 

اهمیت گردهمایی بزرگ ایرانیان

آنچه که روز شنبه در مجلس آخوندها و در وحشت از مجاهدین بارز شد البته علامت بالینی یک بیماری مزمن آخوندی است که سال‌هاست آخوندها به آن مبتلا هستند:

وحشت شبانه روزی از مجاهدین خلق!‌

اما این بیماری به‌مثابه «تب نوبه»، همه ساله لحظات اوجش مصادف می‌شود با مراسم سالانه‌ای که اینک به نوعی به یک فستیوال یا یک کنگره بزرگ ملی ارتقاء پیدا کرده و در هیأت یک گردهمایی بزرگ ایرانیان به منصه ظهور می‌رسد و قدرت و عظمت یک نیروی آلترناتیو حی و حاضر برای دیکتاتوری فاشیستی حاکم بر ایران را به نمایش می‌گذارد.

از همین‌روست که این روزها اضافه بر خاصیت نهفته و افزوده اف.ای.تی.اف! برای محدود کردن خیالی! مجاهدین خلق و گردهمایی بزرگ مقاومت، کار به جایی کشیده که برخی خوش‌خیالان نظام هم به تاسی از حرکات سالها قبل دلواپسان، به نامه‌نگاری با نهادهای اروپایی و حتی دولت و مجلس فرانسه پرداخته‌اند تا شاید بتوانند چوبی لای چرخ مقاومت و گردهمایی بزرگ ایرانیان بگذارند!

 

آه و ناله‌های آخوندی از گردهمایی بزرگ ایرانیان

شکوه و شکایت‌های آخوندی از برگزاری گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس البته به همینجا ختم نمی‌شود. این البته روندی است سالانه که هر چه به روز برگزاری مراسم نزدیک‌تر می‌شویم، فرکانس آه و ناله‌های آخوندی از گردهمایی سالانه مقاومت در پاریس هم بیشتر می‌شود.

در یک واکنش دیگر، یکشنبه شب ۲۰خرداد ۹۷تلویزیون حکومتی آخوندها در یک برنامه گفتگو پیرامون «اف.ای.تی.اف» و در صحبت با یک عضو هیأت رئیسه مجلس آخوندی به اسم امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، پس از بحث و فحص‌های متعدد دوباره سری به صحرای کربلای گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس زد و ضمن یک روضه‌خوانی تکراری تلاش کرد این استدلال باند رقیب را که اگر به اف.ای.تی.اف بپیوندیم می‌توانیم بر ضد مجاهدین چنین و چنان کنیم را زیر علامت سؤال برد و گفت:

«کل دعوا سر اینه که ما به کی می‌گیم تروریسم اونها به کی میگند تروریست! و اونها تروریستهای با ۱۷هزار شهید در کشور ما رو پذیرفته‌اند تو کشور خودشون و بهیچ عنوان هم تحریم مالی نیستند به‌راحتی هم به اونها کمک مالی می‌کنند»

متقابلاًً در همان گفتگوی تلویزیونی یک شرکت کننده دیگر به اسم علیرضا رحیمی استدلال کرد و گفت:

«وقتی در گردونه این کنوانسیون ها شما حضور ندارید نمی‌توانید از این کنوانسیون ها منتفع و بهره‌مند بشید یعنی همین الآن اگر جمهوری اسلامی ایران یک شخص را یا یک گروه را به‌عنوان تروریسم میشناسه و مثلاً از افغانستان از عراق از فرانسه درخواست داره این گروه را برگردانه به کشور، به‌راحتی کشور افغانستان ممکنه ادعا کنه شما عضو این کنوانسیون نیستید ما همکاری با شما نمی‌کنیم...»

به این ترتیب، وحشت از گردهمایی بزرگ ایرانیان اینک و در حالی که کمتر از ۲۰روز به برگزاری آن باقیمانده، «تب نوبه» آخوندها را به اوج رسانده.

تبی که حرارتش در روز برگزاری مراسم، به اوج خود خواهد رسید،

همبستگی ایرانیان را گرما خواهد بخشید

و آخوندها را هم‌چون سال‌های گذشته با عرق سردی بر پیشانی به جا خواهد گذاشت.