728 x 90

رئیسی؛ تردیدها و تشتت در باند خامنه‌ای

رئیس دژخیم قتل‌عام سال67
رئیس دژخیم قتل‌عام سال67
امروز رسانه‌های حکومتی اعلام کردند آخوند رئیسی از هیأت نظارت انتخابات استعفا داد. (سایت حکومتی آخرین خبر16فروردین96)

این اقدام که می‌تواند نشانه‌یی از تصمیم خامنه‌ای برای کاندیدا کردن این دژخیم قتل‌عام سال67 باشد، در عین‌حال هنوز تردیدها را باقی گذاشته است. از جمله به این خاطر که

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان خامنه‌ای گفته است که خبر قطعی استعفا دادن یا ندادن رئیسی روز 17فروردین مشخص خواهد شد. (سایت حکومتی نماینده 16فروردین96)

این تردیدها وقتی بیشتر برجسته می‌شود که شاهد آشکار شدن هرچه بیشتر تشتت در باند خامنه‌ای بر سر تعیین کاندیداها از جمله در مورد آخوند رئیسی هستیم.

مثلاً یکی از سایتهای حکومتی تحت عنوان «شوک غیرمنتظره به جمنا» نوشته‌اند:‌ «رئیسی چندان روی خوشی به فرستادگان «جمنا» نشان نداده و حتی حاضر نشده که تعهد آنها را برای کناره‌گیری به نفع دیگر کاندیداهای جمنا در صورت لزوم را امضا کند».
سایت حکومتی خبر داغ 16فروردین 96 که این خبر را منعکس کرده افزوده است: «ظاهراً رئیسی پس از آن که حاضر نشده تعهد نامه «جمنا» را امضا کند، صرفاً گفته شاید بپذیرد که نسخة خود از تعهدنامه یا میثاقنامه‌یی را مطرح و امضا کند».
در همین سایت حکومتی آمده است: «بررسیها نشان می‌دهد برخی عوامل در این تصمیم ابراهیم رئیسی مؤثر بوده است. او از تشتت میان بسیاری از تاثیرگذاران «جمنا» به خوبی مطلع است و می‌داند که بعد از برگزاری مجمع دوم اعتراضات به‌نحوه عملکرد و حذف برخی چهره‌ها آغاز خواهد شد. همانند مجمع اول که البته با تلاش فراوان مسئولان جمنا از آشکار شدن بخش زیادی از این اعتراضات جلوگیری شد و اما بخش دیگری قابل کنترل نبود و به سطح رسانه‌ها کشیده شد. مانند نامه سرگشاده علیرضا زاکانی و اعترضات میرسلیم».

از سوی دیگر مطرح شدن احتمال کاندیدا شدن آخوند رئیسی بر ابعاد واکنشها علیه او به‌خصوص تأکید بر نقش درجه اول او در قتل‌عام زندانیان سیاسی افزوده است. به‌طوری که رسانه‌های باند خامنه‌ای مجبور شده‌اند برای دفاع از او به موضوع قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال67 بپردازند.

از جمله سایت حکومتی بولتن نیوز16فروردین 96 به قلم یکی از مهره‌های اطلاعاتی رژیم با اشاره به قتل‌عام زندانیان سیاسی مجاهد در سال ۱۳۶۷، نوشت: «مدتی است که با توجه به انتشار برخی از فایل‌های سخنرانی آیت‌الله منتظری و به‌خصوص احتمال نامزدی آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ مورد توجه رسانه‌های ضدانقلاب و بهانه‌یی برای هجمه به نظام، خمینی و اخیراً هم رئیسی قرار گرفته است».

هم‌چنین کیهان خامنه‌ای 16فروردین 96 با سوز و گداز از رو شدن پرونده جنایتهای رئیسی نوشته است: «همان‌گونه که در فتنه 88 فاش کردند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»، حالا هم رئیسی و جلیلی و امثال آنها بهانه‌اند؛ قاطعیت امام در برابر سازمان مجاهدین خلق در سال 67 است که مورد بغض مهاجمان قرار دارد؛ اگرنه مرداد و شهریور 95 که اصلاً کمترین احتمالی درباره نامزدی آقای رئیسی در میان نبود، چرا باند مهدی هاشمی و بیت‌آلوده آقای منتظری شروع به مظلوم‌نمایی سازمان مجاهدین کردند؟».
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4bd76d7c-a4e8-4ca3-9bef-7bf741dcc7bc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات