728 x 90

افشاگریهای مقاومت ایران علیه برنامه اتمی,برنامه موشکی ایران,

افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران که تولید، آزمایش، نگهداری، پرتاب و فرماندهی موشکها را به عهده‌ دارند + عکس

-

افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران
افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران
دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن، با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور خبرنگاران رسانه‌های خبری، از تشدید فعالیتها و آزمایشات موشکی رژیم بعد از برجام به‌دستور خامنه‌ای و ارتباط فعال مهمترین مرکز موشکی رژیم در سمنان با سازمان سپند، ارگان سازنده سلاح هسته‌یی در رژیم پرده برداشت.
 
افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران توسط شورای ملی مقاومت  
 
در این کنفرانس مطبوعاتی که در محل دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن برگزار شد، شمار دیگری از خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خبری بین المللی و تلویزیونهای مختلف از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس، تلویزیونهای آسوشیتدپرس، فاکس نیوز، العربیه، اسکانیوز، الاخباریه، عرب ۲۴، صدای آمریکا و همچنین تلویزیونهای اردن، بحرین، کانال ۱ عربستان، روزنامه الشرق‌الأوسط و شمار دیگری از رسانه‌های خبری شرکت داشتند.

در این کنفرانس مطبوعاتی، مراکز موشکی سپاه پاسداران و همچنین سازماندهی نیروی هوا-فضای سپاه (ارگان پرتاب موشک) و سازمان هوا-فضا (ارگان ساخت موشک) رژیم نیز افشا شد.
 
 افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران توسط شورای ملی مقاومت
 
در کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشنگتن علیرضا جعفرزاده گفت: بنا‌ به دستور مشخص خامنه‌ای، سپاه پاسداران از شروع مذاکرات اتمی در سال ۲۰۱۳، به‌خصوص بعد از برجام، فعالیت‌های خود را برای تولید و گسترش پروژه موشکی، تشدید کرده است.

بنا‌ به اطلاعات مشخص از داخل رژیم، مشخصاً گزارشهای دریافتی از وزارت دفاع و سپاه پاسداران توسط شبکهٴ مجاهدین، خامنه‌ای مأموریت این اقدامات را بر عهدهٴ نیروی هوا-فضای سپاه گذاشته است.
 
 افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران توسط شورای ملی مقاومت
 
تأسیس و گسترش مراکز موشکی که در تونل‌های زیر کوه یا مراکز زیر سطحی است، بخشی از این اقدامات است که توسط هوا- فضای سپاه به سرکردگی پاسدار سرتیپ امیر علی حاجی‌زاده دنبال می‌شود.

مقاومت ایران در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین فاش ساخت که بنا بر اطلاعات مشخص، مراکز موشکی سپاه بر اساس الگو و نقشه‌های کره شمالی ساخته شده‌اند و متخصصان کره شمالی در تهیه آنها به رژیم کمک کرده‌اند.

مراکز زیرزمینی و تونل‌های تولید و حفظ و نگهداری موشکها نیز با الگوبرداری و همکاری کارشناسان کره شمالی ساخته شده است.

بر اساس افشاگری مقاومت ایران، کارشناسان موشکی کره شمالی با سفر به ایران، کارشناسان اصلی موشکی سپاه را در پادگانهای سپاه آموزش دادند؛ از جمله در پادگان موسوم به المهدی واقع در جنوب غربی تهران. برای این آموزش‌ها و تبادلات، هیأتهایی از هوا- فضای سپاه پاسداران نیز به‌طور مستمر به کره شمالی مسافرت کرده و به تبادل اطلاعات و دستاوردها با متخصصان این حکومت می‌پردازند.
 
افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران توسط شورای ملی مقاومت  
 
دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشنگتن در افشاگری خود جزییاتی را درباره ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران فاش کرد که درگیر تولید، آزمایش، نگهداری، پرتاب و فرماندهی هستند. از جمله این که:
برخی از مراکز ساخت دهها کارخانهٴ صنایع موشکی را شامل می‌شود.

آزمایش و نگهداری و پرتاب موشکها بر عهدهٴ نیروی هوا-فضای سپاه پاسداران است.

مقاومت ایران، 27مرکز موشکی مربوط به نیروی هوا-فضای سپاه را شناسایی کرده است؛ از جمله: مرکز فرماندهی موشکی سپاه (پادگان دستواره واقع در منطقهٴ چیتگر)، 3محل آزمایش موشکها (جنوب سمنان، اطراف دریاچه قم و جنوب ورامین). این مجموعه شامل 25محل نگهداری و انبار موشکها، 13محل پرتاب و 8مرکز آموزش و استقرار تیپ‌های موشکی می‌شود.

رژیم برای ساختن هر کدام از مراکز در زیر زمین و داخل کوه‌ها، صدها میلیون دلار هزینه کرده که تصویری از ابعاد سرمایه اختصاص‌یافته به این پروژه را ارائه می‌دهد.

در افشاگری مقاومت ایران موقعیت مراکز مذکور روی نقشهٴ عمومی ایران و همچنین نقشهٴ تهران به تفکیک نشان داده شده است.

از مجموعه مراکز موشکی مذکور، مقاومت ایران ۴مرکز کلیدی را معرفی کرد:
یکی از مهمترین این مراکز، مرکز موشکی سمنان است. این مرکز بزرگترین مجتمع موشکی رژیم است که در ۷۰کیلومتری جنوب شرقی شهر سمنان در منطقه‌ای نسبتاً کوهستانی قرار دارد. این مجمتع دارای چندین قسمت است که مجموعه‌ای از مرکز فرماندهی، مراکز نگهداری موشک، سکوی پرتاب موشک میانبرد و محل آزمایشات انفجاری و محل آموزش نیرو است. در سالهای اخیر اغلب آزمایشات موشکی رژیم در این محل انجام شده است. در این محل تأسیسات گسترده‌یی در زیر زمین و در تونلها ساخته شده است. این مرکز دارای ارتباطات فعالی با سازمان سپند یا سازمان پژوهشهای نوین دفاعی ارگان سازنده سلاح اتمی در رژیم است و بخشی از آزمایشات مرتبط با سازمان سپند در این محل انجام می‌شود.

وجود سپند در ژوئیه 2011 توسط مقاومت ایران در واشنگتن افشاء شد. سه سال بعد در 29 اوت 2014، طبق فرمان اجرایی شماره 13382 در لیست تحریمهای وزارت امور خارجه آمریکا قرار گرفت.
 
 
 افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران توسط شورای ملی مقاومت
 
سه مرکز کلیدی موشکی دیگر رژیم که در کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در واشنگتن افشا شد عبارتند از:
مرکز موشکی لار: واقع در ۶کیلومتری غرب شهر لار که در یک منطقه کاملاً کوهستانی واقع شده است و دارای تونلها و مراکز گسترده زیر زمینی است.

مرکز موشکی خرم‌آباد در پادگان موسوم به امام علی: در ۲۵کیلومتری غرب خرم‌آباد رژیم از این پادگان اقدام به پرتاب موشک شهاب۳ کرده است. شرکت مهندسی موسوم به خاتم‌الانبیاء سپاه اقدام به ساخت دو پروژه گسترده ساختن تونل در این محل کرده است.

مجموعه پادگانهای موشکی در نزدیک روستای بیدگنه کرج: که محل استقرار تیپهای موشکی سپاه و همچنین محل نگهداری موشکهای بالستیک رژیم در تأسیسات گسترده زیرزمینی هستند.

در کنفرانس افشاگرانه دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن درباره فعالیتهای موشکی سپاه پاسداران، اطلاعات جزیی در مورد کارکردهای نیروی هوا- فضای سپاه ارگان مسئول پروژه موشکی رژیم که زیر مجموعه وزارت دفاع رژیم است، گروه‌های موشکی این ارگان از جمله گروه صنایع همت و گروه صنایع باکری که در ساخت موشکهای شهاب 3 و موشکهای با سوخت مایع و جامد فعالیت می‌کنند، به خبرنگاران ارائه شد. و سپس توضیحاتی در مورد انواع موشکهای ساخته شده توسط سپاه پاسداران در اختیار خبرنگاران حاضر در صحنه قرار گرفت.

در پایان کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن درباره فعالیتهای موشکی رژیم تأکید شد که پروژه موشکی رژیم تحت نظارت مستقیم خامنه‌ای است و سرمایه‌گذاری بر روی آن نقطه وحدت همه جناحهای رژیم برای حفظ نظام آخوندی است.
 
افشای ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران توسط شورای ملی مقاومت  
 
گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس در اول ژوییه مخالفت قاطع خود را با صدور تروریسم و بنیادگرایی و دست اندازی رژیم ایران به کشورهای منطقه و پروژه‌های اتمی و موشکی آن اعلام می‌کند. این خواست عموم مردم ایران است و به همین خاطر هفته‌های اخیر جوانان به‌طور گسترده در داخل ایران از این گردهمایی حمایت می‌کنند. این گردهمایی یک رفراندم مردمی علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و جنگ‌افروزیش در منطقه و پروژه‌های اتمی و موشکی آنست.

در کنفرانس مطبوعاتی دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن، بر لزوم اعمال تحریمهای فراگیر علیه برنامه موشکی رژیم آخوندی و لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران به‌عنوان ارگان پیش برنده برنامه موشکی رژیم، و اخراج پاسداران و شبه‌نظامیان خامنه‌ای از کشورهای منطقه تأکید شد.