728 x 90

شتاب افزایش فشارها بر رژیم و بن‌بست در مقابله با آنها

افشاگری نیکی هیلی در رابطه با پرتاب موشک حوثیها به عربستان
افشاگری نیکی هیلی در رابطه با پرتاب موشک حوثیها به عربستان
در هفته‌های اخیر فشارها و تنگناها یی که نظام آخوندی را احاطه کرده‌اند، به‌صورت شتابان در مسیر سخت شدن و بیشتر شدن است. این فشارها در چند جبهه به‌صورت هم زمان در حال پیشروی برضد نظام ولایت‌فقیه است.
فشارها در زمینه برجام، سیاست منطقه‌یی، صدور تروریسم و ارتجاع و برنامه ضد ملی موشکی، از هر طرف بر رژیم وارد می‌آید.
در رابطه با برجام با توجه به مخالفتهای شدیدی که با آن در آمریکا وجود دارد، و به قول لاوروف وزیر خارجه روسیه در حال فروپاشی است، برجام در لبه پرتگاه نابودی قرار گرفته است.

در زمینه سیاست تجاوزگرانه و جنگ‌افروزانه در منطقه و هم‌چنین در زمینه پیشبرد برنامه ضدملی موشکی فشار سه جانبه‌ای از طریق آمریکا، اروپا، و کشورهای منطقه بر رژیم در حال افزایش است و می‌توان گفت که رژیم در حلقه چند محاصره قرار دارد.

این فشارها از یک طرف تضادهای درونی و جنگ بین باندهای رژیم را شعله‌ورتر از گذشته کرده، و از طرف دیگر رژیم را در شرایط بن‌بست قرارداده است. یعنی این‌که بر سر یک دوراهی قرار گرفته است. دوراهی هم این است یا قبول شرایطی که از بیرون براو تحمیل می‌شود یعنی تسلیم، و یا این‌که سرپیچی کند که هر یک از این راهها را برود نتیجه آن برای رژیم بسیار خطرناک است.

در رابطه با پیشبرد برنامه موشکی و دخالتش در امور کشورهای منطقه اگر به شرایط جامعه جهانی و منطقه‌ای پاسخ بدهد و جام‌زهر دیگری بخورد، به قول علی خامنه‌ای و پاسدار علی شمخانی باید بپذیرد که نه تنها جنگ به مرزها برسد، بلکه این جنگ به داخل شهرهای ایران نظیر تهران، شیراز، تبریز نیز می‌کشد. یعنی این‌که رژیم باید با مردم قیام‌کننده و مقاومت سازمانیافته پشتیبان این قیام بجنگد که این برای رژیم به‌غایت خطرناک است.

از طرف دیگر اگر زهر نخورد و در مقابل شرایط جامعه جهانی و منطقه‌ای گردن کشی کند و کوتاه نیاید در این صورت باید پیه تحریمهای بیشتر و حتی پی درگیری با سایر کشورها را به تن بمالد که این هم برای آن خطرناک است، و این معنای بن‌بستی است که رژیم هم در زمینه داخلی و هم در زمینه بین‌المللی در آن گیر کرده است.
نشانه‌های مداوم بن‌بست در اظهارات سران، مهره‌ها و رسانه‌های رژیم در این روزها به‌وفور مشاهده می‌شود.

عباس عراقچی معاون وزارت‌خارجه رژیم در واکنش به نگرانیهای منطقه‌ای در زمینه سیاستهای مداخله‌گرانه و جنگ‌افروزانه رژیم اعتراف می‌کند: ”نگرانیهای راجع منطقه وجود دارد که ما مواضع‌مان را داریم تشریح می‌کنیم، ولی موضوع دفاعی قابل مذاکره نیست“ (تلویزیون رژیم 30دی)

خبرگزاری حکومتی ایلنا اول دی 96 با عنوان ”سخنگوی کاخ سفید: شورای امنیت، ایران را پاسخگو کند“، می‌نویسد: ”سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که ایران با ارسال تسلیحات به یمنی‌ها قطعنامه‌های شورای امنیت در این‌باره را نقض می‌کند و بنابراین این شورا باید ایران را به‌خاطر این اقدامات پاسخگو کند.

سخنگوی کاخ سفید با تکرار اتهام‌های ثابت ‌نشده علیه ایران در ارتباط با حملات موشکی به پایتخت عربستان، گفت: «ما از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم ایران را به‌دلیل نقض مکرر قطعنامه‌های این کشور پاسخگو کند.»

خبرگزاری حکومتی ایسنا ۳۰آذر با عنوان ”آمریکا در جهت تضعیف برجام حرکت می‌کند “ می‌نویسد: ”سفیر ایران در هلند گفت: هلند و اروپا اجازه ندهند مسائل غیرمرتبط با برجام بر اجرای این توافق بین‌المللی تاثیر بگذارد“.

خبرگزاری حکومتی دانشجو ۳۰آذر در زمینه برخورد دولت و مقامات فرانسه با رژیم در زمینه برجام و سیاست موشکی رژیم می‌نویسد: ”عملکرد فرانسه در حوزه روابط با ایران و در حوزه برجام از سال‌ها قبل قابل نقد است، حرکات زیگزاکی این کشور نشان‌دهنده آن است که مردان سیاسی فرانسه به‌دنبال صید ماهی از آب گل‌آلود هستند. فرانسه در هر حال به‌دنبال ایفای نقش‌هایی است که منافع خود را تأمین کند از این رو سیاست خارجی جمهوری اسلامی نیز باید در این زمینه هوشیارانه عمل کند“.

ملاحظه می‌شود که جز آه فغان توسط مقامات و رسانه‌های رژیم در زمینه اجماع جهانی و منطقه‌ای علیه سیاست مداخله گرایانه آن در منطقه و پیش برد برنامه موشکی، هیچ راه‌حلی پیش رو ندارد.
فرضا اگر راه‌حلی پیش رو داشت، می‌توانست با اقدامات پیشگیرانه نه تنها این فشارها را خنثی کند، بلکه اجماع جهانی و منطقه‌ای را نیز از هم بپاشاند. اما واضح که هیچ راه‌حل عملی جز تسلیم و یا پذیرش فشار پیش رو ندارد، که هر دو راه هم برای رژیم خطرناک است. دجالگریها و حرافیهای سران، مهره‌ها و نهادهای رژیم به‌ویژه حرافیهای سران سپاه پاسداران ضدخلقی هم تنها مصرف داخلی، بسیجی رنگ کن و پاسدار رنگ کن دارد و هیچ کشوری نه در منطقه و نه در سطح جهانی وقعی به آن نمی‌گذارد.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bbe54c80-1f20-4721-85c5-91749d97978c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات