728 x 90

«آب در خوابگه مورچگان»!

بیت خامنه ای
بیت خامنه ای

پس از کشاکش آخوند محمد یزدی و آخوند صادق لاریجانی دو نفر از چهره‌های شاخص باند خامنه‌ای و رؤسای سابق قضاییه و تنشی که این موضوع در حاکمیت به‌ویژه در میان باند خامنه‌ای ایجاد کرد، اکنون دعوا و چالش دیگری حول یکی از عناصر دفتر خامنه‌ای به میان آمده است.

وحید جلیلی برادر سعید جلیلی از عناصر باند خامنه‌ای، مدیران سابق رادیو تلویزیون رژیم به‌خصوص حسین محمدی معاون اسبق سیاسی آن را که اکنون از اعضای بلندپایه دفتر خامنه‌ای است، مورد حمله قرار داده است.

حسین محمدی معاون بیت خامنه‌ای و رابط نهادهای فرهنگی رژیم با دفتر خامنه‌ای به‌ویژه صدا و سیما است.

به اذعان رسانه‌های حکومتی نقش اصلی او کنترل و هدایت صدا و سیمای آخوندی و همچنین کنترل رسانه‌های حکومتی است و اضافه بر کنترل صدا وسیما، مدیران آن و سایر رسانه‌های حکومتی، بر انتخاب مدیران هم نظارت دارد.

نقش حسین محمدی در کنترل صدا و سیمای رژیم آن‌چنان است که محمد سرافراز رئیس سابق صدا و سیما در کتابش با عنوان« روایت یک استعفا» به نقش حسین محمدی در برکناری خود از ریاست صدا وسیما اشاره می‌کند.

سرافراز در این کتاب می‌نویسد: «در تعطیلات فروردین‌ماه ۹۵ جلسه‌ای با آقای طائب(رئیس سازمان اطلاعات سپاه) داشتم و گفتم که من تشکر می‌کنم از شما و چون ممکن است آقایان را نبینم، از طرف من از آقای حسین محمدی(عضو دفتر خامنه‌ای) و حاج‌آقا مجتبی(پسر خامنه‌ای) تشکر کنید، زیرا زمینه را فراهم کردید که من از صدا و سیما بروم و این جای تشکر دارد و من راحت می‌شوم. او به‌جای این‌که تکذیب کند، گفت خوب می‌خواهی بعدش چی کار کنی؟ گفتم بازنشسته می‌شوم».

وحید جلیلی که به‌نوشته رسانه‌های حکومتی از عناصر باند خامنه‌ای و« رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم عمار» است با حمله به «مدیران ارشد رسانه‌ٔ ملی و برخی پشتیبانان با نفوذشان در برخی جاهای مهم نظامِ» اذعان می‌کند که حسین محمدی «رسانه ملی(صدا و سیمای آخوندی)» را«نا کارآمد» ساخته است.

او مدیران سابق تلویزیون حکومتی و حسین محمدی را « صاحب منصبان باند باز» می‌داند که «بعد از ۲۰سال کم‌کم وقت نهی از منکر علنی‌شان رسیده است و بعضی تاریک‌خانه‌های مدیریت باندی و ناکارآمد صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید مورد هجوم نورافکن‌ها قرار گیرد. تیمی که نزدیک به ۳دهه مناصب صدا و سیما را بین خود دست به دست کرده‌اند و به‌طور کاملاً اتفاقی همگی بچه‌های دو کلاس از یک دبیرستان در تهران دهه پنجاه‌اند». (سایت نسیم آنلاین ۱۴شهریور۹۸)

این عنصر باند خامنه‌ای بیش ازهر «صاحب منصب باندباز» دیگر، حسین محمدی، مرتضی میرباقری(معاون فعلی سیما) عزت‌الله ضرغامی و علی عسگری(رئیس فعلی صداو سیما) منصوبین علی خامنه‌ای در صدا و سیما را مورد حمله قرار داده است.

وحید اشتری یکی دیگر از عناصر باند خامنه‌ای که رسانه‌های حکومتی از او به‌عنوان فعال رسانه‌ای اصول‌گرا نام می‌برند از وحید جلیلی حمایت کرد و «بالا نشینهای نادیده و ناشنیده» در بیت رهبری خصوصاً حسین محمدی را مورد حمله قرار داد و در رابطه با حسین محمدی نوشت: «آقای حسین محمدی ۲۶سال است در بیت رهبری نشسته و تاثیرگذارترین آدم روی فرهنگ و سبک زندگی کشور یعنی رئیس صدا و سیما را مشخص می‌کند. فقط یک رئیس علی‌الظاهر خلاف میل ایشان روی صندلی صدا و سیما نشست و می‌خواست قدری لفت و لیس‌های مالی و وضعیت اداری آن سازمان خیکی تنبل را متحول کند که آن هم به شکل عجیبی ۲سال نشده کله‌پا شد». (توئتیر وحید اشتری ۲۱شهریور۹۸)

احسان محمد‌ حسینی، مدیر عامل مؤسسه اوج، وابسته به سپاه پاسداران خامنه‌ای در مورد حملات وحید جلیلی به منصوبان خامنه‌ای در رادیو تلویزیون خصوصاً حسین محمدی خطاب به وی نوشت: «به شما برادرانه توصیه می‌کنم که «این گروه خشن» را مظلوم نکن! قدری صبوری کن... به حول و قوۀ الهی... جناح مومنِ انقلابی و یاران جوانِ تازه‌نفس برخاسته‌اند».(سایت حکومتی دانشجو۱۴شهریور۹۸)

وحید جلیلی از قول ایادی دیگری از باند خامنه‌ای که در فضای مجازی از او حمایت کرده‌اند، حملاتش را به منصوبان خامنه‌ای در صدا و سیمای آخوندی و بیت او به «ریختن آب در خوابگه مورچکان» تعبیر می‌کند.

در هراس از موضع‌گیریهای عناصر جوان باند خامنه‌ای علیه حسین محمدی عناصر مسن‌تر و شناخته شده‌تر و البته جنایتکار این باند که هم ریش و هم کاسه اعضای بیت خامنه‌ای هستند، تمام عیار به دفاع از حسین محمدی و اعضای دفتر خامنه‌ای برخاسته و نگرانی خود از این‌که این حملات دامن ولی‌فقیه را بگیرد آشکار ساخته‌اند.

پاسدارعبدالله گنجی از عناصر سپاه پاسداران و مدیر مسئول روزنامه وابسته به آن(جوان) با نگرانی از این‌که نکند که این عناصر در قدم بعدی یقه خامنه‌ای را هم بگیرند، می‌نویسد: «آیا نمی‌توان گفت غیرمستقیم تصویری مخدوش از رهبری به افکار عمومی منقل می‌کنند، اما آدرس انحرافی می‌دهند»، چرا که« مسئول دفتر یا اعضای دفتر یک مدیر، طبق قاعده مدیریت با بقیه منصوبین ایشان متفاوت هستند».! (روزنامه جوان ۲۳شهریور ۹۸)

آخوند رضا غلامی دبیر شورای فرهنگی دفتر خامنه‌ای «اتهام زنی به افرادی خارج از صدا و سیما و ناسزاگویی به آنها» را «از جمله مظالم بزرگی» می‌داند که «روزی عدل الهی گریبان متهم‌کنندگان را خواهد گرفت».

این عضو دفتر خامنه‌ای وحید جلیلی را مورد حمله قرارداده و به «ایجاد شکاف و چنددستگی میان بچه‌های انقلاب» متهم و آنها را از این کار نهی می‌کند. (سایت خبرآنلاین ۱۸شهریور۹۸)

حسین صفار هرندی هم در رابطه با «حاج حسین محمدی»شهادت داده که«تدّین و داشتن روحیه تعّبدی در دینداری و تسلیم امر مولا بودن از یک‌سو و آگاهی و اشراف بر موازین عقیدتی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی از سوی دیگر به ایشان شایستگی قرار گرفتن در جایگاه یک مستشار توانمند را بخشیده است».!(سایت انتخاب ۲۱شهریور ۹۸)

عناصر دیگری از باند خامنه‌ای نظیر یاسر جبرائیلی و... هم از این «مستشار توانمند» علی خامنه‌ای دفاع تمام‌عیار کرده و جوجه حزب‌اللهی‌های سرکشی نظیر وحید جلیلی را به باند انتقاد گرفته‌اند که چرا قصد تضعیف عمود خیمه نظام را دارند.!

مهدی محمدی یکی از قلم‌زنان و تئوریسینهای این باند، نقد عناصر باند خامنه‌ای را نادرست و آنرا «افتادن در برنامه دشمن علیه امناء رهبری» نامیده و به عناصر سرکش و منتقد باند خامنه‌ای توصیه کرده وقتی به دفتر می‌رسند «ادب نقد متفاوت می‌ شود». (سایت مشرق ۲۲شهریور۹۸)

دعوای آخوند محمد یزدی با صادق لاریجانی و کشمکش کنونی در میان باند خامنه‌ای در مورد «مستشار توأمند» و یکی از کلیدی‌ترین عناصر دفترخامنه‌ای، بیانگر شکاف عمیق در میان این باند و رسیدن آب به جای اصلی یعنی خانه عنکبوتی ولایت فقیه است که بیش‌از‌پیش خامنه‌ای را تضعیف می‌کند.

به عبارت دیگر این وضعیت در حکم «آب در خوابگه مورچگان» است که قطعاً بیش‌از‌پیش زمینه را برای جاری شدن سیلاب بنیان‌کن خشم مردم فراهم می‌کند و راه را برای سرنگونی نظام هموارتر می‌سازد.

خصوصا این‌که بحرانهای گریبانگیر حاکمیت در عرصه‌های مختلف هم به نقطه انفجاری و تعیین تکلیف رسید‌ه‌اند و به اذعان بسیاری از رسانه‌ها و مهره‌های حکومتی هیچ فرصتی برای مهار این بحرانها و شرایط انفجاری پیش روی نظام نیست و کشمکش‌های فرساینده درونی خصوصاً کشمکش‌های اخیر در میان باند خامنه‌ای هم این وضعیت بحرانی را تشدید می‌کند.