728 x 90

آب ربوده شده، آتش ذخیره شده

قیام تشنگان اصفهان
قیام تشنگان اصفهان

به‌رغم این‌که در روز ۵ آذر رژیم از زبان پاسدار میرحیدری سرکردهٔ انتظامی استان اصفهان مدعی شد قیام مردم اصفهان را مدیریت کرده اما این قیام هم‌چنان کابوس سران و مقامات امنیتی و محافل حکومتی است.

چنان‌چه تلویزیون رژیم در اولین گام مدعی شد که مشکل حل شده بود اما تلویزیون شبکه خبر رژیم ۶ آذر۱۴۰۰ در رابطه با حوادث اصفهان گفت: «اما از این جای ماجرا به بعد پس از پایان این تجمع، عده‌یی آشوبگر وارد این صحنه اعتراضات شدند و با روشن کردن آتش و سنگ پرانی به پلیس و آتش زدن اموال عمومی اعتراضات را منحرف کردند و به آشوب تبدیل کردند».

 

هر چند رژیم تلاش کرد حساب به‌قول خودش مردم معترض را از به‌اصطلاح آشوبگران جدا کند، اما خیلی سریع ناگزیر به اعتراف شد که علت همهٔ این آشوب‌ها، دزدی آب توسط رژیم و حل نکردن مشکل مردم بوده و ناگزیر همان مردم به قیام برخاسته‌اند.

محمدعلی وکیلی عضو هیأت‌رئیسه مجلس قبلی ارتجاع در همان تلویزیون شبکه خبر گفت: «یک روز در خوزستان هست، یک روز در چهارمحال هست، امروز در اصفهان هست، فردا در یزد هست و به همین ترتیب به شکل زنجیروار این مشکل دارد خودش را تحمیل می‌کند بر کشور... ما در ارتباط با این موضوعات مسأله‌ای و نقطه‌ای داریم عمل می‌کنیم. سعی می‌کنیم بسیج کنیم امکانات کشور را یک روز فقط برای این‌که چند روزی بحران خوزستان را به تعویق بیاندازیم، فردا در اصفهان سر باز می‌کند! تلاش می‌کنیم که این را به تعویق بیاندازیم پس فردا در جای دیگر و یا آن را به جای دیگری منتقل کنیم»!

نظریه‌پردازان رژیم آخوندی در این میان تلاش می‌کنند ناکارآمدی نظام را با بهانهٔ «دخالت ضد انقلاب» لاپوشانی کرده تا سرکوب را توجیه کنند

انبار لویی عضو باند فاشیستی مؤتلفه در همین برنامه شبکه خبر رژیم گفت: «به‌هرحال ضد انقلاب یک اتاق فرمانی ایجاد کرده و روی این بحران سوار شده از باب ستیزه». .

 

کیهان خامنه‌ای روز ۷ آذر هم برخلاف همیشه که تلاش می‌کرد عدد دشمنان نظام را در حد «گروهک» تقلیل بدهد وحشت‌آلود نوشت: «تجمعاتی که رنگ و بوی خشونت داشت و تیپ سازمان‌دهی شده اعتراضات و شعارهای ساختارشکنانه و حمله به حافظان امنیت و تخریب اموال عمومی حاکی از آن بود که ضد انقلاب وارد میدان شده».

به‌رغم همهٔ این تمهیدات، مهره‌های نظام آخوندی به بن‌بست سرکوب و ذخیره شدن آتش قیام با دزدیدن آب مردم گوشزد کرده و هشدار می‌دهند اگر فکر کرده‌اید با این اقدامات دامنهٔ اعتراضات به دیگر استانها کشیده نمی‌شود سخت در اشتباهید.

از جمله «محمود حسینی» استاندار پیشین رژیم در استان اصفهان و سیستان و بلوچستان با بیان این‌که «شیوه برخورد با معترضان اصفهانی، اشتباه بسیار بزرگی بود» به نظام هشدار داد «کلاً برخورد خشن برای آرام کردن تظاهرات یا ناآرامی‌ها، معمولاً نتیجه معکوس به‌دنبال دارد. به‌شخصه برای همین برخوردی که با معترضان در اصفهان صورت گرفت، نگران هستم». وی به کارگزاران نظام تأکید کرد: «این اقدامات، تبعات ناگواری را به‌دنبال خواهد داشت».

این کارگزار حکومتی که برای ریزش نکردن بیشتر نیروهای نظام به‌صورت سربسته حرفش را می‌زد با بیان عباراتی مثل این‌که: «این مسأله بازتابهای تلخی را به‌دنبال خواهد داشت» و یا «این برخورد با معترضان، اشتباه بسیار بزرگی بود که برای اصفهان، گران تمام خواهد شد»، به بن‌بست و شرایط بحرانی پیش روی نظام هشدار داد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/85a736d6-3d1a-4a06-91de-37ffb94d6d8d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات