728 x 90

اعدام در پناه جنگ‌افروزی

سخن روز
سخن روز

نفس می‌بُرد تا نفس بکشد! این منطق نظامی‌ست که دوران تاریخی‌اش به‌سرآمده و بقایش در گرو فنای مردم ایران است. نظامی قرون وسطایی، که هرگز پاسخگوی نیازمندی‌ها و مطالبات نسل برخاسته از انقلاب ضدسطنتی نیست؛ سرکوب و شکنجه و اعدام می‌کند تا زنده بماند.

در آستانهٔ دومین ماه شروع جنگ غزه و برملا شدن «سر مار ولایت» در انظار جهانی، جای تردیدی باقی نمانده است که یکی از اهداف جنگ‌افروزی و قربانی کردن مردم فلسطین در جنگ غزه، سدبستن در برابر قیام است. تشدید مسیر انقباض، گسترش طرح‌های سرکوبگرانه و اعدام زندانیان از وسایل ابتدایی ایجاد رعب و مقابله با قیام است.

با نگاهی به آمارهای رسمی و علنی رژیم در ماه‌های قبل و بعد از جنگ غزه به‌روشنی درمی‌یابیم که جلاد خون‌آشام چگونه در پناه جنگ‌افروزی و کشتار کودکان فلسطینی، بر سرعت و آمار اعدام زندانیان افزوده است.

طبق اسناد رسمی قضاییه جلادان، فقط در ۱۰روز اول آذر ماه ۳۷زندانی را اعدام کردند. این در حالی است که آمار اعدام در ماه قبل از جنگ (شهریور) ۲۵ نفر بود و در ماه شروع جنگ به ۸۱نفر رسید و در آبان ماه ۱۰۶نفر اعدام شدند.

در این فاصله خلیفهٔ خون‌ریز ارتجاع درسایهٔ جنگ‌افروزی و دود و دم نمایندگانش در جمعه‌بازارهای ولایت و رجز خوانیهای سرکردگان سپاه جهل و جنایت، تعدادی از زندانیان عقیدتی بلوچ و زندانیانی که زمان دستگیری به سن قانونی نرسیده و تعدادی از زندانیان سیاسی که مدتها زندان بودند را اعدام کرد.

جلادان خامنه‌ای سحرگاه روز پنجشنبه ۹ آذر، زندانی سیاسی، کامران رضایی را که از بازداشت شدگان آبان ۹۸ بود، به‌خاطر به هلاکت رساندن یک مزدور بسیجی، تحت عنوان محاربه، در زندان عادل‌آباد شیراز اعدام کرد.

پیش از آن، قضاییه جلادان (۸آذر)، ایوب کریمی زندانی اهل سنت را پس از ۱۴سال اعدام کرد. وی که به همراه ۶زندانی دیگر در آذر۸۸ دستگیر شده بود، در اسفند۹۴ توسط محمد مقیسه‌ای (جلاد زندان گوهردشت معروف به ناصریان) به اعدام محکوم شد اما حکم اعدام در دیوان عالی کشور توسط آخوند رازینی نقض شده بود. قاسم آبسته یکی دیگر از این زندانیان نیز در ۱۴آبان امسال در زندان قزلحصار اعدام شد و پنج هم‌پرونده دیگر آنها نیز در معرض اعدام قرار دارند.

دژخیمان خامنه‌ای روز سه‌شنبه ۷آذر نیز زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی، جوان شورشگر از هموطنان عرب و از فرزندان دلیر مردم شادگان را به اتهام آخوند‌ساخته «محاربه» در زندان سپیدار اهواز اعدام کردند. در همین روز، شش زندانی دیگر را در زندان قزلحصار و ایلام اعدام کردند و روز یکشنبه ۵آذر، ۵زندانی شامل دو برادر به‌نام‌های فرشید و فرشاد پیرحیاتی و یک نوجوان بلوچ به نام عادل دامنی که هنگام دستگیری کمتر از ۱۸سال داشت را در زندانهای نهاوند، شیراز و چابهار اعدام کردند.

ضحاک خون‌آشام تلاش می‌کند با اعدام و کشتار در داخل و جنگ‌افروزی در منطقه، از انفجار خشم مردم و قیامهای در تقدیر جلوگیری کند. اما این جنایتها آتش خشم و نفرت مردم و کانون‌های فروزان شورشی را علیه رژیم تشدید می‌کند.

روز پنجشنبه ۹آذر، خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در ارتباط با اعدامهای جنایتکارانه تأکید کرد «رژیم آخوندها در وحشت از قیام و همزمان با جنگ‌افروزی در منطقه، به اعدام زندانیان سرعت داده است، خامنه‌ای بیهوده تلاش می‌کند از آتش خشم خلق در امان بماند. سکوت در برابر پدرخوانده اعدام و کشتار، تشویق به ادامه جنایت علیه بشریت است. ملل متحد و اتحادیه اروپا باید این رژیم را به‌خاطر اعدامهای خودسرانه قویاً محکوم و برای نجات زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی دست به اقدام فوری بزنند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/72bcc822-9e2d-4b7b-a7e6-9beea4d9d4af"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات