728 x 90

افشاگری مقاومت ایران: سرکوب سایبری توسط رژیم ایران

افشاگری سایبری رژیم توسط شورای ملی مقاومت ایران
افشاگری سایبری رژیم توسط شورای ملی مقاومت ایران

علیرضا جعفرزاده

در اواخر بهمن ماه سال قبل مقاومت ایران در مورد سرکوب سایبری توسط سپاه پاسداران دست به افشاگری گسترده‌یی زد.

 

مقاومت ایران در این افشاگری ضمن اشاره به ابعاد سرکوب سایبری رژیم و نقش مشخص سپاه و وزارت اطلاعات، شرکتهای پوششی ساخته و پرداخته این دو ارگان را نیز افشا کرد. اینها شرکتهایی هستند که به ظاهر آثاری از سپاه یا اطلاعات در آنها دیده نمی‌شود اما در واقع به‌وسیله سپاه راه‌اندازی شده‌اند و در خدمت پیشبرد اهداف سپاه هستند. در آن افشاگری دیاگرام و سازمانکار و سازماندهی ارگان سرکوب رژیم در جزئیات مشخص شده یود.

یکی از موارد افشا‌ شده شرکت هانیستا است که تا آن موقع اساساً هیچ توجهی را به خود جلب نکرده بود و این مقاومت ایران بود که برای اولین بار از آن به‌عنوان یک شرکت پوششی سپاه نام برد و از کارهای مخفی آن و برنامه‌های سایبری مختلفی که تهیه کرده بود پرده برداشت. به‌طور خاص مقاومت ایران روی برنامه موبوگرام آن متمرکز شد. رژیم روی این برنامه در داخل تبلیغ ویژه‌یی کرده بود و در خارج هم توانسته بود آن را در محل‌های فروش برنامه‌های ارتباطی به فروش برساند.

 

ایران: سرکوب سایبری

سپس مقاومت ایران این افشاگری را با جزئیات زیاد در کتابی به اسم «ایران: سرکوب سایبری» ارائه کرد.

در این کتاب همه شرکتهای پوششی، نفرات دست‌اندرکار، جایی که آنها در اینترنت به فروش رسانده می‌شوند و... را مشخص کرد. هم‌چنین در این کتاب نشان می‌دهد که هانیستا که یک شرکت پوششی سپاه پاسداران است از برنامه موبوگرام به‌عنوان آلترناتیو تلگرام استفاده می‌کند در حالیکه این برنامه مسلح به ابزار جاسوسی است و هم در کافه بازار و هم در اپ‌استور و جاهای دیگر آن را به فروش گذاشته‌ است.

 

کتاب ایران،‌ سرکوب سایبری – چگونه سپاه پاسداران برای حفظ استبداد دینی از جنگ سایبری استفاده می‌کند

کتاب ایران،‌ سرکوب سایبری – چگونه سپاه پاسداران برای حفظ استبداد دینی از جنگ سایبری استفاده می‌کند

 

در آن زمان این افشاگری مورد توجه همگان قرار گرفت به‌طوری‌که وقتی مقاومت ایران تلگرام طلایی و تلگرام سیاه را افشا‌ و مطرح‌کرد این بدافزارها ابزار جاسوسی هستند، بلافاصله گوگل اعلام‌ کرد تحقیقاتی را در این زمینه آغاز می‌کند و دو روز بعد تلگرام سیاه را از لیست فروش خود حذف کرد. در این رابطه فاکس نیوز گزارشی ارائه داد و این را پیروزی مقاومت ایران در جنگ سایبری با رژیم اعلام کرد.

 

تحریم هانیستا و نرم‌افزار جاسوسی آن

اکنون چندماه بعد از افشاگری مقاومت در مورد هانیستا، نرم‌افزار جاسوسی این ارگان مورد توجه دولت و وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته است.

خزانه‌داری آمریکا این شرکت را به‌دلیل همان محتوای تروریستی و سرکوبگرنه‌یی که مقاومت ایران افشا کرده بود؛‌ به‌دلیل تولید همان نرم افزارهای جاسوسی که مقاومت ایران افشا کرده بود و به‌دلیل همان حقایقی که مقاومت ایران در مورد رابطه این شرکت با سپاه پاسداران افشا کرده بود؛ این شرکت را مورد تحریم قرار داده است.

خزانه‌داری آمریکا علت تحریم شرکت هانیستا را شراکت در سرکوب و تروریسم و جاسوسی علیه مردم ایران برشمرده است. این شرکت به‌ویژه به‌دلیل وابستگیش به ارگانهای سرکوب رژیم به‌طور خاص به سپاه و درست کردن یک نسخه تقلبی تلگرام که برای جاسوسی علیه قیام‌کنندگان بکار گرفته میشه تحریم شده است که بیانگر اعمال فشار بیش‌ از‌ پیش به روی ارگانهای سرکوب و جاسوسی رژیم است.

هم‌چنین شرکت اپل که یکی از بزرگترین شرکتها در نوع خودش است بلافاصله همان‌ روز موبوگرام را از لیست فروش خود حذف کرد.که این یک نشان جدی از جایگاه مقاومت ایران در همه زمینه هاست.

 

مقایسه این افشاگری با افشاگریهای قبلی مقاومت

مقاومت ایران پیوسته دست رژیم را در برنامه‌های سری اتمی، موشکی رو کرده است و یا طرحهای مداخله‌جویانه و اقدامات تروریستی رژیم در منطقه را افشا کرده است. افشاگریهایی که هر کدام در جای خودشان ارزش ویژه‌یی دارند. اما افشاگری اخیر مقاومت ایران در جلوگیری از سرکوب سایبری و حمایت از قیام‌آفرینان و جلوگیری از سرکوب آنان ویژگی و ارزش خاصی دارد. این از اقداماتی است که قدم به قدم تاثیر در خود را در عقب راندن رژیم و کمک به رشد قیام های مردمی به جا می‌گذارد. در واقع این یک دستاورد مهم هم برای مقاومت ایران و هم برای قیام‌آفرینان هست که موجب جلب توجه همه جهانیان به قیام مردم ایران و خواست آنها برای سرنگونی رژیم آخوندی شده‌اند. این دستاورد جای تبریک به قیام‌آفرینان و خانواده مقاومت ایران دارد که چگونه گام به‌گام فشار روی رژیم را بالا برده و آن را به سمت بن‌بستی عقب نشانده‌اند که در آن نه راه پیش و نه راه پس دارد. همان سرنوشتی که همه دیکتاتورهای تاریخ به آن گرفتار آمده‌اند و برای ولی‌فقیه این رژیم نیز گریزی از آن نیست.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1a46cb6f-b2b5-4792-95c2-7b056e79366b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات