728 x 90

«جنازه متعفن» این «برجام لعنتی»!

عظما و ايستگاه آخر نظام ولايت
عظما و ايستگاه آخر نظام ولايت

وحشت از چشم‌انداز تاریک برای حکومت آخوندی در صورت خروج آمریکا از برجام در صحبتهای امام‌جمعه‌های خامنه‌ای در  نمایشهای جمعه روز ۲۴فروردین موج می‌زد.

هراس از این‌که وضعیت برجام به چه صورتی درمی‌آید و حسرت از این‌که حاکمیت آخوندی با تخته‌کردن پروژه ساختن بمب اتمی درعین‌حال که همه چیز را داد اما چیز چندانی به دست نیاورد و دست آخر هم این اندک ناچیز در معرض تهدید است.

آخوند آل هاشم امامجمعه تبریز در حیرت است که «رؤیای تحقق وعده‌های برجام تا کی ادامه خواهد داشت».

وی بی‌صبرانه از «مقام‌های مسئول» می‌خواهد که با این وضعیت تعیین‌تکلیف کنند که «تا کی باید منتظر باشیم، ببینیم آمریکا یا فلان کشور ما را تحریم می‌کند یا نمی‌کند؟ مگر راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت این مشکل هنوز مشخص نشده است و مشکلات ساختاری اقتصادی ایران برای صاحب‌نظران و مسئولان مبهم است».

آخوند اردکانی در نمایش جمعه شیراز هم نگران این است که دشمنان «با جنگ اقتصادی می‌خواهند این ملت [بخوانید حاکمیت آخوندی] را به زانو در آورند»، و از دولت روحانی سؤال می‌کند که «چرا بانکهای ایران نمی‌توانند با بانکهای بزرگ دنیا معامله انجام دهند»؟

خطبه‌خوان خامنه‌ای در شیراز این سؤال را این‌چنین جواب می‌دهد: «علت آن است که عده‌یی خودشان را بسته‌اند به برجام و فکر کردند که برجام همه مشکلات زمین و آسمان را حل می‌کند اما نکرد، روز به روز هم مشکلات بیشتر شد. بیشتر از ۲سال از برجام می‌گذرد اما بانکهای خارجی حاضر نیستند که حتی پول ما را به‌رسمیت بشناسند و ارزش آن سقوط می‌کند».

آخوند مهدی صدیق نیز در نمایش جمعه لاهیجان نسبت به ۸۳دستاورد نظام از جمله ریختن سیمان در تأسیسات اتمی سوزوگداز می‌کند و با طعنه می‌پرسد «پس این ۸۳دستاورد از کجا آمد؟ چرا می‌خواهند افتخارات کشور را زیر سؤال ببرند»؟

امام‌جمعه آبیک قزوین به دولت روحانی توصیه می‌کند «جنازه متعفن برجام مرده را دفن کند»، زیرا «برجام است که بزرگترین و نخستین مشکل کشور است. اگر می‌بینید که سرمایه‌گذاری در کشور سرمایه‌گذاری نمی‌کند به‌دلیل برجام است که آمریکا هر ۱۲۰روز یک تصمیم می‌گیرد و برجام را رها نمی‌کند».

آخوند علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای و امام‌جمعه مشهد، فغانش را نسبت به «لابی‌گری» باند روحانی «بر سر این برجام لعنتی» چنین ابراز می‌دارد‌: «این قدری که سر این برجام لعنتی اینها آمدند هی لابی‌گری کردند، اگر سر این فرمان رهبری اینها می‌آمدند با این کشورها لابی‌گری می‌کردند امروز دلار تو جامعهٔ ‌ما ارزش نداشت».

نگرانی امام‌جمعه‌های خامنه‌ای نسبت به آینده برجام و بهایی که رژیم در این رابطه باید بپردازد، از این واقعیت ناشی می‌شود که طرف حسابهای نظام در ۱+۵ از این‌که رژیم آخوندی در زمینه موشکی و دخالتهای منطقه‌یی باید دست از سیاست‌هایش بردارد کوتاه نمی‌آیند و این رژیم است که باید تصمیم بگیرد که بین ۲مسیر بن‌بست یا ۲راه‌حل مرگبار و مرگبارتر کدام را انتخاب می‌کند.

پاسدارمحمود معلمی(جانشین اسبق اداره‌ کل سیاسی سپاه پاسداران) به‌روشنی این واقعیت را بیان می‌کند که اگر به خواست آمریکا و اروپا تن بدهیم «طبیعتاً باید تا هفتمین برجام هم عقب برویم که هفتمین برجام این‌طور که مشخص است تغییر ساختار نظام جمهوری اسلامی است». (خبرگزاری فارس ۱۶فروردین ۹۷)

واقعیت این است که وقتی پروژه‌یی که کاملاً با هدایت و نظارت ولی‌فقیه نظام پیش رفت و  کلید همه مشکلات و فتح‌الفتوح نام گرفت‌ به روزی می‌افتد که سردمداران نظام

از آن به‌عنوان «برجام لعنتی»، یا «جنازه متعفن» نام می‌برند، روشن است که چرا باید تمامیت نظام ولایت در وحشت از آن‌چه در آینده در انتظار رژیم است به خود بلرزد.

آری آنها  در دفن «جنازه متعفن» این «برجام لعنتی»، دفن نظامشان را می‌بینند.