728 x 90

جنگ بر سر بسته اروپا، وحشت از مجاهدین و مقاومت ایران!

بالاخره اروپا چه‌کار می‌خواهد بکند؟!!!
بالاخره اروپا چه‌کار می‌خواهد بکند؟!!!

اتحادیه اروپا برای ایجاد سازوکار مالی به‌منظور دورزدن تحریمهای آمریکا علیه رژیم آخوندی، هم‌چنان به روش وعده‌درمانی رفتار می‌کند. بعد از سررسید آخر سال ۲۰۱۸، در کمتر از ۱۰روز ۲مقام اتحادیه اروپا مجدداً قول راه‌اندازی SPV را در نزدیک‌ترین فرصت داده‌اند. اما این وعده نسیه اروپا تاکنون هیچ گرهی از حاکمیت آخوندها در مقابله با تحریم‌ها نگشوده است و در عمل حلقهٔ تحریمها بر گردن رژیم تنگ‌تر شده است.

همچنین این سازوکار باعث افزایش مشکلات برای حاکمیت خصوصاً باعث گشوده شدن جبهه‌ دیگری برای مخاصمات درونی و باندی شده و به نمودی از بن‌بست و لاعلاجی آن تبدیل شده است.

یکی از نمودهای بن‌بست در برجام و بستهٔ اروپا سوزوگداز از مجاهدین و مقاومت ایران است.

 

اروپای حامی مجاهدین! 

سایت مشرق۲۲دی ۹۷وابسته به باند خامنه‌ای با عنوان «خیانت اروپا با طعم دانمارکی» پس از یادآوری مواضع وزیر خارجهٔ دانمارک در مورد تحریم یک نهاد وزارت اطلاعات و ۲دیپلمات تروریست رژیم از طرف اتحادیه اروپا به‌دلیل تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین در پاریس، نوشت: «به نظر می‌آید ماشین تحریم این اتحادیه دوباره، علیه نظام به راه افتاده است و باید دید آیا ظریف یا سایر مقامات دولت حسن روحانی می‌توانند چوب لای چرخ این ماشین بگذارند یا خیر...».

این سایت حکومتی در ادامه با اشاره به فروکش کردن خوش‌بینی ظریف به اتحادیه اروپا! می‌نویسد: «شاید بتوان ایشان را متقاعد کرد که چه‌بسا این اقدامات اتحادیه اروپا در جهت امتیازگیری از ایران در ماجرای برجام و دورزدن تحریم‌های آمریکا باشد. فرقی هم ندارد که اروپایی‌ها دانسته با نقشه مجاهدین خلق همراه شده‌اند».

کیهان خامنه‌ای ۲۳دی ۹۷ هم سوزوگداز کرد که: «نه تنها spv راه‌اندازی نشد، بلکه اروپا با لحنی طلبکارانه، ایران را به‌دلیل توان موشکی و قدرت منطقه‌ای مورد حمله قرار داده و با دلایل واهی، دیپلمات‌های ایرانی را اخراج کرد. در ادامه ارو پای حامی مجاهدین، وزارت اطلاعات ایران را به دلایل واهی مورد تحریم قرار داد!».

روزنامهٔ وطن امروز ۲۳دی ۹۷ هم در مطلبی با عنوان گزارش از «موازنهٔ امنینی توافق هسته‌ای برای ایران و اروپا» ضمن اشاره به ادعای ظریف و روحانی مبنی بر این که «با خروج آمریکا اتفاقی نیفتاده و تضمین اروپا اعتبار دارد» به اخراج ۲دیپلمات رژیم از هلند هم اشاره می‌کند و در ادامه می‌نویسد: «به فاصله کمی بعد، فرانسه مدعی اقدام نظام برای بمب‌گذاری در همایش مجاهدین در پاریس شد. آنها بر اساس این ادعا یک دیپلمات کلیدی نظام را از فرانسه اخراج کردند و با همکاری آلمان، بلژیک و اتریش، اسدالله اسدی دیپلمات حرفه‌ای و بسیار مهم نظام در اروپا نیز بدون هیچ دلیلی دستگیر شد».

 

تکلیف نامشخص اروپا با برجام

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع، در روز ۲۳دی ۹۷ با بیان این‌که تکلیف اروپا با حاکمیت آخوندی مشخص نیست تعیین‌تکیلف اروپا را در این دانست که تضمین عملی دهد که برای ادامه برجام چکار می‌کند.

امیرآبادی ضمن متهم کردن اروپایی‌ها به وقت‌کشی گفت: «برخی از کشورهای اروپایی از طریق مذاکراتی که با آمریکایی‌ها داشتند، چنین مجوزهایی را از آمریکا گرفتند که فقط دارو و بعضاً برخی از اقلام خوراکی را بتوانند در مبادلات بانکی خود ثبت کنند و آمریکایی‌ها همچنین اجازه‌هایی را به آنان داده‌اند، اما بحث ما با اروپایی‌ها در مذاکرات برجام صرفاً این مسأله نبوده است».

 

اروپا دانسته با نقشه مجاهدین همراه شده! 

همان‌طور که مشاهده می‌شود آنچه که در این اظهارات برجسته است یکی آه و فغان نسبت به موضوع بسته تا به‌حال نسیه اروپا و عملی نشدن این بسته است، آن‌چنان‌که ظریف هم اذعان کرده است که امید آن‌چنانی به اروپا ندارد. موضوع دیگر اعتراف به نقش و جایگاه مجاهدین خلق و مقاومت ایران در اروپا و وحشت از تاثیری‌گذاری مجاهدین بر سیاست‌ها است.

البته سردمداران، مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی تنها اروپا را متهم به حمایت از مجاهدین و متأثر از سیاست‌های آن و فعالیت‌های حامیان آن نمی‌دانند،‌ بلکه سیاست آمریکا در مقابل نظام را هم متأثر از فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق ایران و حامیان آن در آمریکا می‌دانند، طوری که تقریباً روزی نیست یک یا چند رسانه و یا چند مهره نسبت به این امر حرفی نزنند و موضعی نگیرند. آن‌چنان که آن سایت حکومتی هم در وحشت از اقدامات مجاهدین در اروپا، اروپایی‌ها را متهم کرد: «دانسته با نقشه مجاهدین خلق همراه شده‌اند».

 

هراس از اقدامات مجاهدین در به بن‌بست کشیدن سیاست مماشات 

این اعترافات در زمینه نقش و جایگاه بین‌المللی مجاهدین و مقاومت ایران توسط رسانه‌ها و مهره‌های رژیم که مدام در حال افزایش و قطعاً در آینده نیز وجود دارد، بیانگر این است که آنها از اقدامات مجاهدین به‌شدت هراسان شده‌اند. اقداماتی که به شکست سیاست مماشات و مدارا و سیاست اعمال قاطعیت علیه حاکمیت آخوندی راه برده است.

رژیم آخوندی اتخاذ سیاست قاطع هر دولت و هر بلوک‌بندی جهانی و منطقه‌ای علیه نظام را در راستای تقویت سیاست مجاهدین برای سرنگونی رژیم ارزیابی می‌کند.

در زمینه تاثیر‌گذاری مجاهدین بر روند سیاست مماشات و مدارا هم سایت خبرآنلاین ۱۴آبان ۹۷ «مجاهدین خلق» را متهم به «‌برهم‌زدن روابط ایران و اروپا» می‌کند زیرا مجاهدین «در برخی کشورهای اروپایی پایگاههای مشخصی برای فعالیت دارند، سابقه‌ای مشخص در تقابل با ایران و ایجاد یک فضای غیرواقعی برای انتقال تنش به سمت ایران دارند».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات