728 x 90

حاضریم مثل چین بقیه را هم برای غربی‌ها سند بزنیم!

چوب حراج به خاک میهن
چوب حراج به خاک میهن

سایت حکومتی تسنیم ارگان نیروی تروریستی قدس در گفتگو با مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تلاش کرد ماهیت ضدملی و استعماری قرارداد خامنه‌ای با چین را انکار کند.

این سایت در مطلبی که روز ۲۹ تیر۹۹ از قول رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین منتشر کرد تناقض‌گویی‌های این مزدور رژیم را نتوانست پنهان کند. تاجر آخوندنشان در حالی که می‌گفت از محتوای سند توافق اطلاع ندارد، اولاً به دفاع از محتوای آن پرداخت و ثانیا گفت توافق بسیار خوبی است که از سوی رژیم امضا شده و اکنون منتظر هستند تا چین آن را امضا کند. وی گفت:

«چرا این سند زودتر منتشر نشد که این همه جدال و بحث ایجاد نشود؟ چه محرمانگی در این سند وجود داشت؟

حریری: «از اول تیرماه که این سند در دولت تصویب شد من چند بار زنگ زدم و خواهش کردم که یک نسخه هم به من بدهید، من رئیس اتاق ایران و چین هستم، اما به بنده ندادند. از کمیسیون امنیت ملی مجلس به ما گفتند اگر شما این سند را دارید به ما یک نسخه بدهید؟ گفتم ندارم. مرکز پژوهش‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز به من زنگ زدند، گفتند یک نسخه به ما بدهید، گفتم به ما هنوز ندادند. این خیلی زشت است که ما آن را نداریم بعد یک سایتی ابتدا این را منتشر کند و بقیه هم از روی آن کپی کنند».

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت سند توافق در هیات دولت امضا شده و اکنون منتظر امضای چینی‌ها نشسته‌اند، این در حالی است که این سند حتی به مجلس پوشالی رژیم هم داده نشده است. حریری گفت:

«اول تیرماه سال جاری آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران، پس از تصویب این سند در جلسه هیات دولت، آن را به‌عنوان نظر نهایی دولت جمهوری اسلامی ایران به چینیها ارائه کرد»

حریری سپس بخشی از اطلاعات خود درباره این سند را ـ که می‌گفت از محتوای آن بی‌خبر است ـ لو داد و گفت:

«قرار ما با چینیها در کیش نیست. چون اصلاً در کیش چه کاری می‌شود کرد؟ قرار ما با چینیها در جاسک است، اصلاً پایه آن سواحل مُکران است»!

این تاجر آخوندنشان سپس در نهایت وطن‌فروشی پیشنهاد کرد که غربی‌ها هم بیایند و نیمه دیگر ایران را با قراردادی مشابه این توافق، مال خود کنند! وی افزود:

«الان کسانی که مدعی هستند ما تحت استعمار چین هستیم و مملکت را به چین فروختیم، خیلی دلشان می‌سوزد، بروند و بنشینند با رئیس‌جمهور آمریکا، با رئیس‌جمهور آلمان با ملکه انگلیس و با هر کسی که لابی دارند و قدرتش را دارد، صحبت کنند، ما عین همین تفاهم‌نامه را هم با آنها می‌نویسیم، مگر نمی‌گویند اینجا را به چینیها فروختیم، مابقی آن را هم به آنها می‌فروشیم!... . مگر پمپئو نمی‌گوید این فروختن ایران به چین است بیایید با شما هم قراردادی مثل همین منعقد می‌کنیم. ۵۰درصد را به چین می‌فروشیم ۵۰درصد بقیه را هم برای آمریکا سند می‌زنیم!... عین همین یعنی واو به واو همین را می‌شود با همه جای دنیا بست حالا اگر کشور دیگری جلو نیامده مشکل خودش است».

این تاجر حکومتی در پایان به یک نکته دیگر هم اشاره کرد که شایان توجه است، وی با اشاره به وضعیت بی‌ثبات رژیم و انزوای جهانی آن، وحشت خود را از گسترش این انزوا به دوستان چینی هم بیان کرد و اظهار تردید کرد که در شرایط فعلی حتی چین هم حاضر شود با رژیم توافق بلندمدت تجاری امضا کند، حتی توافقی که ایرانی‌ها آن را استعماری و یکسویه به نفع چین ارزیابی می‌کنند! وی گفت:

«حالا چینیها تا اینجا جلو آمدند که من معتقدم با چینیها هم نمی‌شود این کار را کرد، یعنی مستلزم این است که ما باید در دنیا شرایط را مثبت‌تر کنیم تا چینیها چنین چیزی را امضاء کنند، هنوز چیزی نشده است. این پیش‌نویس از سوی ایران امضا شده و هنوز چینیها قبول نکرده‌اند، شاید بهم بخورد».