728 x 90

خامنه‌ای و «تف سربالا» ی تناقض‌بافی در جنایت و جنگ‌افروزی!

سخن روز
سخن روز

به‌دنبال سریالی از تناقض‌گویی، داستان‌سرایی، دروغ، تهدید، تکذیب و رسوایی در ماجرای دو انفجار مرگبار در نزدیکی قبر قاسم سلیمانی و پس از این‌که شرق و غرب عالم را متهم به مشارکت و دست‌داشتن در ماجرای انفجار تروریستی در کرمان کردند، خلیفهٔ فرتوت ارتجاع روز سه‌شنبه ۱۹دی برای مهار اوضاع گفت: «ما اصرار نداریم این و آن را متهم کنیم اما اصرار داریم که عوامل واقعی و پشت‌پرده این حادثه را پیدا کنیم».

این حرف خامنه‌ای نشان می‌دهد که تناقض بافیها و اتهام پراکنیهای خودش و سرکردگان سپاه و نمایندگانش در نماز جمعه‌ها در باتلاق جنایت و جنگ‌افروزی و برای بهره‌برداری از انفجارهای مرگبار کرمان، بعد از یک هفته، مثل تف سربالا به ریش خود او افتاده و برای پاک کردنش ناگزیر شده آنها را با عبارت «اصرار نداریم کسی را متهم کنیم» پس بگیرد!

فضیحت تناقض بافیها در درون نظام هم مشکل ساز شده است. سایت حکومتی رویداد۲۴ ـ ۱۹دی، با تیتر درشت از قول محمودوند عضو کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع می‌نویسد: «حمله به وزیر کشور در ماجرای تروریستی کرمان دردی را دوا نمی‌کند، او تقصیری ندارد. هر کسی گفته حادثه را از قبل رصد کرده بودیم، باید پاسخگو باشد».

در واکنش به این ادعا، روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت (۱۹دی)، می‌نویسد: «دیگر باید چه فاجعه‌یی رخ دهد تا یک مقام دولتی از سمتش استعفا کند؟! پاسخ این پرسش البته چندان هم پیچیده و دشوار نیست و می‌توان گفت“ تقریباً هیچ ”؛ فاجعه‌یی آن‌قدر بزرگ نیست که بتواند برفرض یک وزیر را به‌سوی استعفا از مقام و منصبش سوق دهد. پس بهتر است همین ابتدا پرسش آغازین این گزارش را با اصلاح و بازنویسی کنیم؛ دیگر باید چه فاجعه‌یی رخ دهد تا یک مقام دولتی از ملت پوزش بخواهد؟!»

پیش از اینها، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح رژیم در استان کرمان، ضمن ادعای کشف «عوامل واقعی و پشت پردهٔ این حادثه»، از ۱۵بمب آمادهٔ انفجار در کرمان و «بالای ۶۴ بمب» در سراسر کشور در سالگرد هلاکت قاسم سلیمانی خبر داده بود. خبری که موجی از نفرت و ناسزا روانهٔ خلیفهٔ ارتجاع و کارگزارانش در شبکه‌های اجتماعی کرد. بسیاری نوشتند: اگر راست می‌گویید، چرا بعد از کشف «۱۵بمب آمادهٔ انفجار در کرمان» مراسم را ادامه دادید؟ از همان روز اول هم بسیاری می‌گفتند چرا دختر سلیمانی و سرکردگان سپاه در صحنه نبودند؟

هم‌زمان، دادستان جنایتکار کرمان، در واکنش به اعتراضات اجتماعی علیه وزارت بدنام اطلاعات و سپاه پاسداران، به امداد وزیر کشور و عوامل برگزاری مراسم آمد و با بلاهت بسیار گفت: «ما یک‌سری بررسی‌های میدانی را انجام دادیم، جلسه با حفاظت مجموعه‌های مختلف از جمله اطلاعات، سپاه، انتظامی و ارتش برگزار کردیم و نیروهای حفاظت اطلاعات به من اعلام کردند تا این لحظه هیچ قصوری از مجموعه متولی برگزاری سالگرد حاج قاسم سلیمانی انجام نشده است».

بعد هم سپاه پاسداران مجبور شد برای نجات از بحرانی که با خبر کشف «۱۵بمب آمادهٔ انفجار در کرمان» ایجاد شد، طی اطلاعیه‌یی اعلام کند؛ «خنثی‌سازی بمب توسط تیم‌های یگان چک و خنثی سپاه از سوی سپاه کرمان تکذیب شد». در ادامهٔ اطلاعیه سپاه پاسداران آمده است: «در روزهای اخیر عوامل و عناصری با موج‌سواری بر حوادث و مسائل پیرامونی جنایت وحشیانه تروریستی اخیر در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان و مراسم گرامیداشت چهارمین سالگرد حاج قاسم سلیمانی، با تولید اخبار و روایت‌های جعلی و دروغ هدفمند در پی القای ناامنی در کشور هستند که بحمدالله با هوشمندی و هوشیاری مردم مواجه شده است» (خبرگزاری حکومتی ایرنا).

اظهارات متناقض و هراس‌آلود سران و سرکردگان نظام، نه تنها کمکی به حل بحران نظام نکرد، بلکه آن‌‌قدر تشدید شد که آخوند اژه‌ای، سرجلاد قضاییهٔ جلادان مجبور شد در «نشست شورای عالی قضایی» بگوید: «دشمن بسیار در این زمینه الآن تلاش می‌کند برای ایجاد اختلاف برای ایجاد دوئیت و برای ایجاد شکاف بین مردم بین مسئولان. تلاش بکنیم که در این زمینه ان‌شاءالله دشمن نتواند موفق شود».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1c3e192d-dd10-422a-ad27-22ca0b5e22d0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات