728 x 90

خطر سرنگونی «در همین چند قدمی»

قیام خوزستان
قیام خوزستان

محمدرضا محبوب‌فر، مهره‌ٔ حکومتی عضو انجمن علمی آموزش بهداشت رژیم آخوندی در شمارهٔ یکشنبه ۱۰مرداد ۱۴۰۰ روزنامهٔ آرمان ملی درباره‌ٔ وقوع «یک فاجعه و نسل کشی» با کرونا آن هم نه تنها در سالمندان، بلکه در جوانان و حتی کودکان هشدار داد.

به اعتراف وی حتی میزان واکسیناسیون روزانه‌ای که خود حکومت مدعی آن است به نیمی از تعداد روز پیش (شنبه ۹مرداد ۱۴۰۰) رسیده است. این کارشناس حکومتی با اعلام این‌که موجودی واکسن کشور تا دو هفته‌ٔ دیگر کاملاً به پایان خواهد رسید، وضعیت آینده را بدتر از بحران فعلی دانست و نوشت: «ایران به‌عنوان کانون انتشار بیماری و رتبه نخست مبتلایان دنیاست. پس از ورود موج اول ویروس کرونا به ایران، بیماری آن هیچ‌گاه خاموش و کنترل نشد و هم‌اکنون در پیک پنجم به‌سر می‌برد و در هفته‌های آینده نیز پیک ششم بیماری از راه خواهد رسید».

روزنامهٔ دیگری با تیتر «بالاتر از سیاهی» به وضعیت وخیم کرونای ولایت اقرار می‌کند (شهر آرا ۱۱مرداد).

واقعیت این است که برای دیکتاتوری هار ولایت فقیه که از کرونا به‌عنوان سپر بلای حفظ خود و فرار از سرنگونی محتوم استفاده کرده است، مرگ و میر مردم محنت‌زده‌ٔ ایران، به‌عنوان یک «فرصت» مغتنم شمرده می‌شود.

 

تیغ‌های تیز بر گردن خامنه‌ای و نظامش

عباس عبدی، از مهره‌های توسری خور باند مغلوب، در آخرین ناله‌های سوزناک خود در روزنامه حکومتی اعتماد وحشتش را از سرنوشت نظام ولایت این طور بروز می‌دهد: «اگر در ابتدای این پاندمی مردم می‌پذیرفتند که عزیزان‌شان به‌علت این بیماری و خارج از اراده و عملکرد سیاست فوت کرده‌اند، اکنون دیگر چنین چیزی را نمی‌پذیرند. مردم فوت عزیزان‌شان را منتسب به سیاست‌های نادرست در زمینه واکسیناسیون می‌کنند. سیاست‌هایی که تأکید بر تولید داخل کرد و واردات را به فراموشی سپرد حتی با آن مخالفت هم کرد» (یکشنبه ۱۰مرداد ۱۴۰۰).

به عبارت دیگر دارد به خامنه‌ای و دیگران سران حاکمیت می‌گوید دوران سد بستن در برابر قیام با کرونا گذشته است و مردم مستقیم کرونای ولایت را مسبب قتل‌عام با کرونا می‌دانند. آنچه این روزها در خیابانهای شهرها علیرغم محدودیتهای کرونایی می‌گذرد مؤید این واقعیت است.

 

چاشنی‌های انفجاری

در خوزستان هنوز شراره‌های آتش عطش و عصیان برجاست. منابع آبی به غارت رفته و راه‌حل‌های موقت و مسکنهای فریبنده نیز جلودار مردم خشمگین خوزستان نیست.

قطع متناوب برق، با شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور پاسخ داده می‌شود.

در هرمزگان و کنار‌ه‌های خلیج نیلگون فارس، عواقب و تبعات وطن‌فروشی آخوندها به چین کم کم برجسته‌تر می‌شود. کار به جایی رسیده که حتی خبرگزاریهای حکومتی که موظف به خفه کردن صدای مردم ایران هستند ناگزیر از بازتاب دادن به تنگنای معیشتی صیادان شدند. ایرنا در ۴مرداد خبر از اجرای طرح «دریابست» داد. ایسنا نیز نوشت: «در حالی که آبزیان این حوضه با جارو شدن کف آن با کشتی‌های صیادی چینی مواجهند و محققان این حوزه اعتقاد دارند یکی از دلایل خودکشی نهنگ‌ها وجود این کشتی‌ها در عمق ۹۰ متری است که موجب کاهش منابع تغذیه برای ساکنان خلیج‌فارس شده است».

بلوچستان و کردستان نیاز به بازگویی دوباره ندارند، سوختبران و کولبران قربانی ابرچپاولگران و قاچاقچیانی شده‌اند که کارتل سپاه پاسداران باشد. هم نان‌شان را آجر می‌کنند، هم جیب‌شان را خالی می‌کنند و هم پیر و جوان‌شان را به گلوله می‌بندند.

اقتصاد محتضر کشور زیر چنبره‌ٔ مختلسین رسمی سپاه و سلاطین غیررسمی در حال جان دادن است و تورمش گریبان مردم را گرفته و به زیر خط فقر می‌کشد. تا جایی که در رسانه‌های کشور خبر از احتمال «سهمیه بندی غذایی» می‌دهند (اقتصاد پویا ۱۱مرداد ۱۴۰۰).

بحرانهای سیاسی درونی و بیرونی، جنگ قدرت و خون‌ریزیهای ناشی از جراحی عمیق جسم علیل نظام در کنار ریزش‌ها و تکانه‌های شدید بدنه‌ٔ حکومت، ابتکارعمل را از دست خامنه‌ای ربوده است؛ در نتیجه خامنه‌ای به آشناترین و دیرین‌ترین اهرم حکومت پناه می‌برد؛ «سرکوب و کشتار و ارعاب»!

 

... و هشدارهای سقوط!

این روزها هر بار برق در بخشی از تهران یا شهرهای کشور قطع شده، پاسخ مردم شعار «مرگ بر خامنه‌ای» بوده است! این خود به تنهایی بزرگترین هشدار به حکومت است. اما اکنون رسانه‌های حکومتی هم به‌طور رسمی لبریز از هشدار است!

روزنامه آرمان ملی ۱۱مرداد ۱۴۰۰ به تیتر بزرگ و به کنایه از قیام مردمی، خبر از» تخلیه‌ٔ نیروی پنهان اجتماعی در خیابان» می‌دهد.

روحانی رسماً به خودسانسوری برای پرهیز از «از هم دریدگی بدنه‌ٔ نظام» اعتراف می‌کند.

مجلس ارتجاع در هراس از سقوط در پی قانون قطع اینترنت به جشن می‌نشیند؛ روزنامه‌های حکومتی در جنگ جناحی از آن با تیتر بزرگ «صیانت یا خیانت» یاد می‌کنند (صمت ۱۱مرداد). اما آخوند محمدرضا زائری زوزه‌ٔ هشدار سر می‌دهد که: «اینترنت را قطع کنید تا راهی جز ریختن در خیابان باقی نماند!»

احمد زید‌آبادی، عنصر باند مغلوب که وفاداری به تمامیت نظام را حتی پس از محکومیت مادام‌العمر به منع فعالیت سیاسی و روزنامه‌نگاری و تحلیل سیاسی و حتی هواداری هم کنار نگذاشته است، از سر دلسوزی برای بیت ولایت در کانال تلگرامی خود، هشدار آخوند زائری را تکمیل کرد. «نگاهی به دور و برتان بیاندازید تا متوجه شوید که خطر در همین چند قدمی کمین کرده و منتظر بلعیدن ماست».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d5f521b5-35cc-4740-b606-4a66a1044c12"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات