728 x 90

رخداد - فرجام سخت اعدام مصطفی صالحی، در انتظار نظام

هنوز احکام اعدام در شهر جاری می‌شود. احکامی که این‌بار نشان از موقعیتی سست و لرزان دارد و می‌تواند هر کدام به انفجار انباری از باروت خشم و نفرت عمومی منجر شود.

ظرفیت و پتانسیل عظیمی که پس از کارزار میلیونی «اعدام نکنید» منجر به عقب‌نشینی جلادان از اعدام قیام‌کنندگان آبان۹۸ شد.

خامنه‌ای برای جبران عقب‌نشینی، خیز اعدام ۵تن از زندانیان قیام۹۶ در اصفهان را برداشت که با حضور و تجمع خانواده‌ها در ۹مرداد متوقف شد اما در سحرگاه ۱۵مرداد، هراس‌آلود و بدون اطلاع قبلی مصطفی صالحی را به‌جرم مجازات پاسداران مخفیانه اعدام کرد تا ضعف و ناتوانی نظامش را بپوشانند.

خانم مریم رجوی بلافاصله ضمن پیامی گفت:

«رژیم پلید ولایت فقیه که در اثر کارزارهای میلیونی اعدام نکنید و لغو فوری حکم اعدام، به عقب‌نشینی از اعدام ۸زندانی قیام مجبور شد، با این اعدام جنایتکارانه می‌خواهد تلافی کند و با ایجاد جو رعب و وحشت، از بالا‌گرفتن خیزشهای مردمی جلوگیری کند».

در همین روز بلافاصله اشرف‌نشانها و یاران شورشگر در اعتراض به اعدام جنایتکارانه مصطفی صالحی اقدام به برپایی آکسیون کردند.

دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا طی اطلاعیه‌یی اعلام کردند:

«ما به فوریت از نماینده عالی اتحادیه اروپا می‌خواهیم که اعدام مصطفی صالحی را به‌شدت محکوم کرده و از رژیم ایران بخواهد که آزادی بازداشت‌شدگان قیامها را تضمین کند».

سخنگوی مجاهدین گفت:

«سلام بر مصطفی صالحی در روزی که به جنگ با پاسداران سرکوبگر ولایت فقیه قیام کرد و در روزی که برای آزادی خلق و میهن به‌شهادت رسید.

راه پرافتخار این شهید شجاع قیام‌آفرین ادامه می‌یابد. جلادان و مزدوران به سزای خود خواهند رسید. بر آنان آتش رواست».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1748310c-70b1-450e-a408-4001d81fda30"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات