728 x 90

رخداد- کرونا و هزینه‌های سرسام‌آور درمان

افزایش هولناک هزینه‌های درمان، شلاقی بر پیکر مردم و نمک بر زخم گرسنگان است. روحانی پیش‌تر با فریبکاری گفت: «امروز هر کس به کرونا مبتلا میشه و وارد بیمارستان میشه نود درصد مخارج رو دولت و بیمه پرداخت می‌کنه».

روزنامه حکومتی همشهری ـ ۱۶تیر ۹۹: «درمان کرونا رایگان نیست، از ۵ تا ۱۵۰میلیون پول می‌گیرند».

اقتصاد ۲۴ ـ ۲۱تیر ۹۹: «گاهی بیماران باید ۶میلیون تومان هزینه ماسک و دستکش و الکلی را بدهند که کادر درمان استفاده کرده‌اند».

شهروندی که همسرش قربانی کرونا شد: «هزینه‌هایی که مربوط به بیمارستانه و این مبلغ ملاحظه می‌فرمایید ۴۶۴۳۷۱۳۷۲ ریال شد. خدا شاهده جنازه همسرم ۳روز در سردخونه بیمارستان طالقانی بود از آقای پوتی و سلمان‌زاده تقاضا کردیم جنازه رو تحویل بدن ولی اونا براشون هیچ مهم نبود چون گفتن یا باید هزینه رو پرداخت کنید یا سند بگذارید».

خامنه‌ای در وحشت از جرقه و حریق قیام می‌خواهد مردم را گروگان و اسیر بیماری و هزینه‌های درمان نگه دارد.

یک شهروند: «بعد از ۵۰سال یک بار گذرم به یه بیمارستان دولتی افتاده توان پرداخت هزینه بیمارستانو ندارم... از ۱۲فروردین بعدازظهر منو گرو نگه‌داشتن تا یکی بیاد هزینه پرداخت بیمارستان منو بده».

روزنامه مستقل ـ ۲۲تیر ۹۹: «آنچه در آبان اتفاق افتاد، پیش‌درآمد سیلی‌ست که عنقریب از زاغه‌ها به راه می‌افتد و همه چیز را با خود می‌برد».

یک شهروند: «چطوره که جمهوری اسلامی برای غزه برای لبنان برای سوریه برای عراق مدرسه میسازه بیمارستان میسازه ولی من یه تست کرونا بخوام بدم باید ۲۰۰هزار تومن پول بدم».

این تنها قطره‌ای از دریای خشمی‌ است که راه می‌افتد و همه چیز را با خود می‌برد.