728 x 90

دو روز به یاد ماندنی برای خامنه‌ای

(در حاشیه تظاهرات قهرمانانه هموطنان در سوئد)

درحاشیه تظاهرات سوئد
درحاشیه تظاهرات سوئد

این روزها باز هم شاهد تشدید انزوای بین‌المللی رژیم آخوندی در سطح بین‌المللی هستیم. در میان این روزها روز ۲۹و ۳۰مرداد رژیم زیر آواری از خبرهای سخت گرفتار شد. تشدید محاصره سیاسی از یکسو، سرگردانی مفتضح نفت‌کشش که هیچ بندرگاهی در جهان به رویش باز نیست از سوی دیگر و از همه بدتر بی‌آبرویی وزیر خارجه حراف و بد دهنش ظریف در سوئد که آماج تظاهرات هموطنان قهرمان و آزاده‌ای قرار گرفت که حتی به‌رغم تهاجم پلیس سوئد نیز دست از اعتراض‌ خود به سفر وزیر خارجه کثیف‌ترین دیکتاتوری فاشیستی جهان به سوئد برنداشتند.

 

صحنه‌های غرورانگیز تظاهرات هموطنان آزاده و قهرمانی که روز ۳۰دی راه را بر ترددهای غیرقانونی وزیر یک فاشیسم مذهبی بسته و کار را به جایی رساندند که دولت میزبان ناگزیر شد اذعان کند که وزیر این رژیم آدمخوار را دعوت نکرده بلکه او خود، خودش را دعوت کرده است! امری که باعث آبروریزی مضاعف خامنه‌ای و وزیر پاچه ورمالیده‌اش شد.

 

وزیر خارجه سوئد در برابر اعتراضهای ایرانیان آزاده و قهرمان حامی مقاومت ایران حتی از شرکت در کنفرانس خبری در پایان ملاقات نیز که امری معمول و پذیرفته شده است سر باز زد تا بیش از این تصویرش در کنار وزیر خارجه رژیمی که رکورد دار اعدام و بزرگ‌ترین قتل‌عام سیاسی جهان پس از جنگ جهانی دوم تاکنون است، منتشر نگردد.

حرکت روز سی مرداد ایرانیان آزاده و قهرمان حامی مقاومت ایران در استکهلم پایتخت سوئد نشان داد که ایرانیان آزاده مقیم خارج کشور تا کجا و تا چه اندازه در به بن‌بست کشاندن سیاست استعماری مماشات می‌توانند دخیل و تعیین‌کننده باشند.

حرکت ملی ایرانیان آزاده در سوئد و مفتضح کردن محمدجواد ظریف (عکس‌برگردان قاسم سلیمانی جنایتکار) یکی از درخشان‌ترین حرکات اعتراضی ایرانیان در ایام اخیر است.

اکنون هر سیاستمداری که بخواهد با این وزیر جنایتکار و علاف ملاقات کند پیشاپیش باید به فکر رای‌دهندگان انتخابات آتی حوزه خود نیز باشد.

 

نگاهی به دیگر خبرهای روزهای ۲۹و ۳۰مرداد

از صحبت‌های سه‌شنبه ۲۹مرداد وزیر خارجه آمریکا در شورای امنیت، تا مواضع برایان هوک علیه رژیم، تا ناامیدی رژیم از اروپا برای کمک به دور زدن تحریم‌ها و تا بمباران پیاپی مواضع سپاه پاسداران و مزدوران منطقه‌یی رژیم در سوریه و عراق. مواردی هستند که نشان‌دهنده تشدید انزوای مداوم رژیم آخوندی است.

 

روز سه‌شنبه ۲۹خرداد مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده در جلسه شورای امنیت، لیستی از اقدامات تروریستی و مخرب رژیم آخوندی ارائه کرد. وزیر خارجه آمریکا گفت: «آمریکا هدف خود را که به صفر رساندن تمامی خریدهای نفت از ایران در آوریل بوده، اعلام کرده است.

پومپئو همچنین در مصاحبه‌یی با تلویزیون سی.بی.اس بار دیگر بر نفی سیاست مماشات و کنار آمدن با آخوندها تأکید کرد و گفت: «دولت پیشین آمریکا یک چک بزرگ برای رژیم ایران نوشت و صندوقهای پول را برای آنها فرستاد...تا بتوانند کارزار تروریسم شان را در سراسر جهان گسترش دهند. اما ما هرگز اجازه چنین کاری را نخواهیم داد!».

 

همزمان برایان هوک، هماهنگ‌کننده اقدامات علیه رژیم آخوندی در وزارت‌خارجه آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد اکنون فروش نفت رژیم ایران از ۲میلیون و ۷۰۰هزار بشکه (پیش از تحریم‌ها) به تنها ۱۰۰هزار بشکه در روز رسیده است. برایان هوک همچنین درباره پیشرفت شکل‌گیری ائتلاف نظامی برای حفاظت از کشتی‌ها در خلیج‌فارس در برابر تهدیدهای رژیم ایران، از آمادگی ۳۰کشور برای پیوستن به این ائتلاف خبر داد.

از سوی دیگر نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد به کمپین نظامی بین‌المللی برای کمک به حفاظت نفت‌کش‌ها در تنگهٔ ‌ هرمز می‌پیوندد.

 

در همین حال هماهنگ‌کننده اقدامات علیه رژیم آخوندی در وزارت‌خارجه آمریکا درباره نفتکش گریس ۱که اکنون نامش را به «آدریان دریا» تغییر داده گفت: «ما دنبال حرکت این کشتی هستیم، می‌خواهیم مطمئن شویم نفتی که حمل می‌کند مورد استفاده قرار نگیرد. چرا که درآمد آن برای تأمین مخارج مالی عملیات سپاه پاسداران و نیروی قدس است. ما به‌دقت حرکت این کشتی را زیر نظر داریم. سایر کشورها نیز باید تهدیدات رژیم ایران را جدی بگیرند».

 

در همین حال تلویزیون رژیم در سرویس خبری بامدادی روز ۳۰مرداد خود با دلسوختگی گفت:

«آمریکاییها می‌گویند از همه دولتها و بخش کشتیرانی در جهان خواسته‌ایم از عبور هر نفتکش ایرانی و پهلوگیری آنها خودداری کنند. برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت‌خارجه آمریکا با اشاره به این‌که آمریکا حرکات این کشتی را تعقیب خواهد کرد از قصد آمریکا برای ممانعت از انتقال نفت ایران توسط نفتکش آدریان دریای یک در دریای مدیترانه می‌گوید...».

همزمان رسانه‌های بین‌المللی با اشاره به آمارهای جدید کمیسیون اروپا گفتند: «تجارت ۲۸عضو اتحادیه اروپا با رژیم ایران طی ۶ماه ابتدایی سال جاری میلادی، نسبت به دوره مشابه سال گذشته به یک چهارم سقوط کرده است».

در همین حال جواد ظریف در سوئد به شکست اینس‌تکس برای دور زدن تحریم‌ها اعتراف کرد و در این رابطه با سوزش و ناله از اروپا انتقاد کرد.در خبری که تلویزیون حکومتی در اخبار صبح خود در روز ۲۹مرداد پخش کرد گفت:

«وزیر امور خارجه از محافظه‌کاری و تعلل اروپا در راه‌اندازی اینس‌تکس انتقاد کرد. ظریف در جمع ایرانیان مقیم سوئد بر حل مشکلات اینس‌تکس تأکید کرد و گفت: باید پول نفت ایران وارد این سازوکار مالی شود. وزیر امور خارجه افزود ممکن است اینس‌تکس در کوتاه‌مدت درمان مشکلات ما نباشد اما این واقعیت را نشان می‌دهد که نزدیک‌ترین متحدان آمریکا برای دور زدن تحریم‌های آن سازوکاری درست کرده‌اند...»

همزمان عباس موسوی، سخنگوی وزیر خارجهٔ آخوندها هم نالید: «مذاکرات و رایزنیها در خصوص تعهدات اروپا در برجام تا این لحظه به نتیجه نرسیده است».

 

از طرف دیگر علی شمخانی، لومپن-پاسداری که عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم را یدک می‌کشد، روغن ریخته را نذر ولایت در گٍل‌مانده کرد و در مصاحبه با شبکه «ان.بی.سی نیوز» و در یک اعتراف تازه گفت: «ما نباید توافق هسته‌یی دوران ریاست‌جمهوری اوباما، (یعنی برجام) را امضاء می‌کردیم!»

در همین حال جواد ظریف با یادآوری یک تودهنی دریافتی از کشورهای منطقه گفت در گذشته به وزیر خارجهٔ‌ وقت عربستان پیشنهاد مذاکره دربارهٔ کشورهای منطقه را داده است و حتی به آنها گفته اگر فکر می‌کنید من «ماله‌کش اعظم» هستم، با پاسدار سلیمانی مذاکره کنید! اما پاسخ وزیر خارجه عربستان این بود: «جهان عرب به شما ربطی ندارد!»

در چنین شرایطی روز چهارشنبه ۲۹مرداد باز هم خبر بمباران مراکز سپاه پاسداران و مزدوران منطقه‌یی رژیم در صلاح‌الدین عراق منتشر شد. این گزارشها به چندین کشته و مجروح و انفجارهای مهیب در انبارهای مهمات آنها اشاره می‌کند. این حملات پیاپی در حالیست که تاکنون رژیم آخوندی نتوانسته کمترین واکنشی نسبت این حملات نشان دهد.