728 x 90

شکسته شدن مستمر رکوردهای فساد!

قاچاق کالا
قاچاق کالا

یکی از مهره‌های حکومتی به نام هادی سلیمی‌زاده دربرنامه«پایش» تلویزیون حکومتی اذعان کرد که سالانه ۶۰۰هزار میلیارد تومان قاچاق کالا وجود دارد که حجم عمده آن از مبادی رسمی و گمرکات کشور صورت می‌گیرد.

او در زمینه سهولت کار قاچاق کالا در رژیم آخوندی گفت: «به‌راحتی می‌توان در کشور قاچاق کرد؛ ۲راه برای قاچاق است: راه اول قاچاق رسمی است که از گمرک‌ها انجام می‌شود. (برای این کار کافی یک گمرک شلوغ نظیر گمرک شهید رجایی را انتخاب کرد، چنان‌که ۷۰درصد ترانزیت کشور در این گمرک است) سپس باید کالایی را برای قاچاق انتخاب کرد!

اگر قاچاقچی زرنگ باشد می‌تواند برای واردات کالایش ارز ۴۲۰۰تومانی بگیرد، در بندر تقریباً کسی نمی‌پرسد که این کالا چیست و فقط مکانی برای انبار کردن کانتینرها به شما می‌دهند».

وی در ادامه اظهاراتش در زمینه چگونگی خروج کالا از کمرگ نیز اضافه کرد: «هنگام خروج کالا از گمرک، کانتینرها از دستگاه «ایکس ری» عبور می‌کنند که از این محل نیز به‌علت شلوغی گمرک کانتینرهای قاچاق به‌راحتی رد می‌شوند». (کیهان ۲۳آبان ۹۸)

این حجم قاچاق رسمی کالا است که پیش از این آخوند ابراهیم رئیسی از آن به‌عنوان قاچاق سازمان‌یافته نام برد: «مسأله قاچاق کالا مسأله‌ای است که خیلی‌ها را رنج می‌دهد البته وقتی ما سخن از قاچاق کالا می‌گیم واقعاً قاچاق سازمان‌یافته و سازمان‌یافته است قاچاقی که امروز کشور را در ارتباط با تولید دچار مشکل می‌کند اصلاً سخن گفتن از تولید با این میزان از قاچاق کالا مفهومی ندارد...». (تلویزیون شبکه کردستان ۲۴مرداد ۹۸)

۶۰۰هزار میلیارد تومان قاچاق کالا معادل معادل درآمد نفتی سالانه رژیم است. آخوند روحانی یک ماه قبل گفت: «در هر سال به‌طور متوسط ۶۰میلیارد دلار نفت می‌فروختیم و اگر هر دلار را ۱۰هزار تومان محاسبه کنیم، مبلغی معادل ۶۰۰هزار میلیارد تومان به دست می‌آمد... از ۶۰۰هزار میلیارد تومان پول نفتی که باید در دست ما باشد یک مقدار کمی هست و این به مردم فشار می‌آورد». (مردم‌سالاری ۲۳آبان ۹۸)

در رابطه با این حجم سرسام‌آور از قاچاق سازمان‌یافته کالا است که ۲۸۰۰حقوقدان بسیجی وابسته به باند خامنه‌ای در نامه‌شان به آخوند ابراهیم رئیسی نوشتند که قاچاق کالا از گیت‌های رسمی کشور صورت می‌گیرد.

وقتی که از مبادی رسمی کشور چنین حجم بالایی قاچاق کالا به سهولت انجام می‌گیرد، و نهادهای رسمی از جمله سپاه پاسداران در روز روشن و در زیر دید مأموران گمرک و دستگاههای کنترل کننده جنس قاچاق وارد و خارج می‌کنند، وضعیت در مبادی غیررسمی و قاچاق از جمله در بنادر و لنگرگاههای ویژه سپاه پاسداران و سایر نهادها بسیار مشخص است.

حاشیه امن برای فتنه و فساد اقتصادی و قاچاق کالا در «اژده‌های هفت سر فساد» حاکمیت آخوندی آن‌چنان مهیا است که برای یک عنصر درجه چندم نظام این فرصت مبارک فراهم می‌شود که ملقب به«سلطان قیر» شود، و به‌نوشته روزنامه سپاه(جوان ۱۹آبان ۹۸) بعد از تمامی فتنه و فسادها در امر قاچاق قیر از چنان« شوکتی» برخوار بوده که بعد از مرگ نیز «برای بعد از خود چنان شبکه‌ای از شاهزادگان متصل به مسئولان قیری باقی گذاشته که حالا راه آن سلطان صاحب شوکت و ثروت را ادامه می‌دهند».

یکی از گردانندگان باند مؤتلفه برای جلوگیری از قاچاق و خام فروشی نفت این راه‌کار را ارایه می‌دهد: «دولت با درک شرایط اقلیمی ایران و نقش آن در تأمین سوخت و فرآورده‌های نفتی در کشورهای همسایه و با توجه به حجم بالای قاچاق سوخت باید بداند با تأسیس پترو پالایشگاهها توسط بخش خصوصی در نزدیک شهرهای مرزی و با تضمین تهیه خوراک برای آنها می‌تواند از خام ‌فروشی نفت فاصله بگیرد». (رسالت ‍۱۹آبان ۹۸)

نا گفته نماند که باند مؤتلفه خودش کنترل بخش عمده پتروشیمی کشور را در دست دارد و در قاچاق مواد نفتی و پتروشیمی ید طولایی دارد.

شاید به این دلیل باشد که نویسنده رسالت به عمد چشم را برقاچاق نفت و خام فروشی در مرزها توسط پالایشگاههای خصوصی بسته است که چنین توصیه مشعشعی در زمینه جلوگیری از خام فروشی و قاچاق نفت در مرزها می‌کند.

فتنه و فساد اقتصادی و قاچاق‌های کلان در صنعت نفت و وزارت نفت آن‌چنان است که بسیاری از نمایندگان مجلس و اعضای دولتهای این رژیم به‌محض این‌که از مجلس و دولت کنارمی‌روند، به استخدام وزارت نفت در می‌ آیند، آن‌چنانکه احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو مجلس ارتجاع در این رابطه اعتراف می‌کند: «بالاخره وقتی تعدادی همکاران نماینده ما که حقوق آنها ۱۰میلیون تومان است اصرار دارند بروند کارمند وزارت نفت شوند با پیگیریهای زیاد که اخبار آن هم آمد، حتماً حقوقشان آنجا بیشتر است که چنین اصراری دارند. چه حقوق‌هایی آنجا ذکر می‌شود؟ ۴۰تومان، ۳۰تومان، ۲۵تومان، ۲۳تومان است. این اعداد بیان می‌شود و هیچ کسی هم تکذیب نکرد. وقتی به آنها دست می‌زنید. من خودم گفتم که یکی از همکاران گفت اگر به ما نرسند بچه‌های ما می‌روند، قطریها می‌برند، اماراتی‌ها و عربستانی‌ها می‌برند. تهدید می‌کنند». (تلویزیون کانال پنج ۱۰آبان ۹۸))

قاچاق‌های عمده خصوصاً در زمینه نفت و پتروشیمی توسط آن« گروه‌های فشار» و«باندهای قاچاق» است که به‌گفته جواد ظریف وزیر خارجه رژیم، میلیاردها پولشویی می‌کنند.

به گفته احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو مجلس ارتجاع از باند خامنه‌ای، تمامی کسانی که در فسادهای اقتصادی و قاچاق‌های اینچنینی دست دارند: «سراغ صاحب منصبان سیاسی در مجلس و دولت می‌روند و در این فسادها هیچ موردی نبوده که رد پایی در یکی از دولتمردان یا مجلسی‌ها یا جمعی از اینها وجود نداشته باشد، چون اگر پشتوانه سیاسی یا پشتوانه اداری نداشته باشند، اساساً کار آنها جلو نمی‌رود. باید در گمرک یا در بانک کسی از اینها حمایت کند که این اتفاق بیفتد». (تلویزیون کانال پنج ۱۰آبان ۹۸)

ورود و خروج این حجم کالای قاچاق از مبادی رسمی کشور در شرایطی است که مأموران دریابانی با شلیک به پای یک کاسب کار خرده پا در آبهای گرگان او را از پای درمی‌آورند.!

جرم او و سایر شهروندانی که در مناطق مختلف کشور کولبری و باربری می‌کنند این است که کالای قاچاق حمل می‌کنند و به اقتصاد ضربه می‌زنند، اما قاچاقچیان کلان حکومتی از حاشیه امنیت کافی برای ادامه خدماتشان به مردم برخوردارند!

در سال گذشته بیش از ۳۰۰نفر در مناطق مختلف مرزی کشور هدف تیرمأموران قرار گرفتند وعده‌ای از آنها جان باختند و عده‌ای هم مجروح شدند.

فساد نهادینه شده در تار و پود نظام ولایت است که نهادها و مهره‌های وابسته به حاکمیت به‌راحتی می‌توانند از گمرکات رسمی کشور کالای قاچاق وارد و خارج کنند آن هم در ابعادی که در ابتدای این نوشته به آن اشاره شد.

آری، در نظام غارتگر آخوندی رکوردهای فساد با ضریب هزاران میلیارد تومانی شکسته شده است که مورد ۶۰۰هزار میلیاد تومانی قاچاق کالا هم، از جمله همین موارد است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/450e63d1-f73f-44e7-9fd1-9adc3ded8321"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات