728 x 90

«عادی»هستند وقتی «عادی»بودن مد نیست!

کرونا  ولایت
کرونا ولایت

سرزمین ما ایران، مرز پر‌گهری که به‌معنی واقعی کلمه سرشار از نعمت و ثروته. لطفاً مث بابا و ننه بزرگا بهم نگین که اینو تنها کسی که نمی‌دونه خواجه حافظ شیرازیه؛ چون اتفاقاً تبار شعرا بیشتر از بقیه این مضمون رو توی شعرهاشون سرودن، از فردوسی بگیر بیا برو جلو تا میرزاده عشقی که همین دیروز پریروزا عمله‌ٔ حکومتی ترورش کردن... خلاصه که این مدعا رو هزاران ساله که دوست و دشمن این آب و خاک تأیید کرده. پس تا اینجا شاخ غول نشکستم و حرف جدیدی نزدم.

خب لابد می‌پرسید چرا دارم وقت‌تونو توی این وانفسای کرونا و برزخ میون «قرنطینه و کار» می‌گیرم؟

مشکل اینجاست که متأسفانه ایلغار آخوندی هم از ثروت سرشار ما به‌خوبی خبر داره! اما از اونجا که خوب می‌دونه که جنس تفکر و ماهیت وجودی حکومتش به این عصر تاریخی و این آب و خاک و این مردم تعلق نداره، با چنگ‌ انداختن به تمامی این سرمایه‌ها و دست کردن تو جیب و سفره‌ و گنجه و صندوقچه‌ٔ ایران و ایرانی، همه‌ٔ این ثروت هنگفت رو بالا کشیده و صرف برپا ماندن حکومت ننگین خودش کرده.

پیش از این‌که اعتراض بزنید و بگین خب اینم خودمون می‌دونستیم، بذارین یه نتیجه‌ٔ کوچیک هم بگیرم:

 

جن! جن! جن!

نتیجه این‌که بعد هر سیل و زلزله و خسارتی، نظام ولایی برای جبران ضرر و زیان مردم، دجالانه مدعی می‌شه که اصلاً آهی در بساط نداره! بلافاصله هم پشتش غر و لند می‌کنه و آسمون ریسمون به هم می‌بافه و طبعاً کسی هم مقصر نیست الا «شیاطین بزرگ و کوچک و متوسط» از ینگه‌ٔ دنیا تا آلبانی نشینان و ساکنان اجرام سماوی...

اما دیگه «اند» و آخرت همه‌ٔ خالی‌بندی‌ها ختم می‌شه به عمود خیمه‌ٔ ولایت (مسئولیت برداشت و ربط دادن بحث «عمودی و افقی» به هواپیمای اوکراینی هیچ دخلی به نویسنده‌ ندارد!) بله؛ خامنه‌ای دیگه رودست هر چی «رائفی پور» و «ازغندی» و «تبریزیان» نظام بود یه سور زد و با اعتماد به سقفی بی‌همتا، اصلاً‌ از دایره‌ٔ کون و مکان و آدم و آدمیزاد خارج شد و تقصیرها رو انداخت به گردن «جن»ها!

آره دیگه؛ همه مقصرن بجز آخوندهای گوگولی مگولی‌ و سپاه و نهادهای حکومت نازنازی نظام!

ای مرگ بر جن!

(حالا ببینید چه افتضاحی بار اومده که خبرگزاریهای آخوندی کلاً این تیکه از سخنان «گهر بار» خامنه‌ای رو از خبرهاشون حذف کردن!)

 

«عادی» بودن وقتی هیچی «عادی» نبود!

این که هشتگ در-خانه-بمانیم، با باز شدن ادارات دولتی به فرمان شیخ بنفش همخوانی نداره؛

این‌که هم باید توی خونه بمونین، هم باید سر کار برید؛

این‌که «از شنبه همه چیز روال عادیه» ولی هیچ چیزی «عادی» نیست؛

این که گسترش کرونا تقصیر مردمه که بیرون رفتن، ولی تقصیر حکومت نیست که می‌گه بیایین سرکار؛

نه جانم! نه؛ اشکال به ذهن من و شما نیست. این گیج زدن ناشی از اتاق فکر و فرمان آخوندیه. مبادا یه وقت فکر کنید مشکل از دعوای باند سیدعلی روضه خون با باند شیخ بنفشه! (توضیح ضروری: شیخ بنفش و شیخ «بنفشه» دو شخصیت متفاوت هستند!) نه‌خیر جانم؛ در درون خود باندهای حکومتی هم هر کی داره ساز خودشو می‌زنه!

جانم؟! می‌فرمایین نه؟ بفرما فرمول اثباتی با رسم شکل:

 

ظریف: «نداریم»؛ روحانی‌: «داریم»!

در این روزهای قرنطینه و خونه‌نشینی، اگر بی‌حوصله شدین، یکی از راه‌کار‌های خندیدن، می‌تونه این باشه که درفشانی‌های شیخ بنفش، روحانی و وزیر خارجه‌اش ظریف رْ به‌صورت یک در میان کنار هم بچینید و تابلویی خلق کنید که پیکاسو در برابرتون به زانو دربیاد و هر چی کرک و پر داشته و نداشته توی گونی تحویل نظام ولایی بده!

[پ.ن: گزارش‌شده که این نسخه عوارض جانبی مانند (گلاب به روتون) تهوع، (روم به دیوار) دل‌پیچه، (دور از جون‌تون) سردرد و (بلا از سرتون دور) حرص خوردن داشته. در یک مورد هم باعث ریختن پشم‌های گوسفندهای مرینوس یه طویله شده؛ بنابراین توصیه می‌شه که بدون تجویز متخصص استفاده نکنید، اما در دسترس کودکان باشه اشکالی نداره!]

القصه برگردیم به‌رسم تابلوی «پیکاسو ترسون» خودمون از ظریف و روحانی:

یکی‌شون در به در توی ربع مسکون و سه‌چارک غیرمسکون، روی زانوش می‌ره و از گسترش بیماری کرونا توی ایران سخن‌ها ساز می‌کنه و قسم و آیه می‌خوره که کمبود دارو و درمان و تجهیزات درمانی داریم به دادمون برسید.

اون یکی هر روز توی تلویزیون جادویی حکومتی ظاهر می‌شه و از تخت‌های خالی بیمارستان و فراوانی الزامات بهداشتی و درمانی قصه می‌گه!

ظریف برای تهیه‌ٔ تجهیزات و دارو درخواست لغو تحریم و دریافت پول نقد می‌کنه، اما در همون حال روحانی ولایتمدار حاضر به پذیرش کمکهای تجهیزاتی و دارویی کشورهای جهان متمدن نمی‌شه!

نسخه‌ٔ خندان حاج قاسم با بهره‌گیری از آخرین متدهای روضه‌خوانی سیدعلی‌گدا همه‌ٔ بسیجیون صادراتی و خبرنگاران اعزامی از مرکز و امثال نایاک رو در یک کر هماهنگ به گریه می‌اندازه که بگن پول نیست. ظریف به جان جد و آبادش سوگند یاد می‌کنه که از بی‌پولی توان اداره‌ٔ هیچ چیزی در کشور را ندارن، اما روحانی با لبخند به «ملت شریف ایران» می‌گه نگران نباشید؛ نه تنها پول و امکانات، بلکه حتی «ارز» هم اونقدر داریم که طبق روال عادی برنامه «اصلاً جای نگرانی نیست»! (به هیچ کسی هم ربطی نداره که همین روحانی، روز سه‌شنبه۲۱آبان۹۸در کرمان گفت شرایط کشور «سخت، پیچیده و غیرعادی است» و برای اداره‌ٔ کشور بدون صدور نفت، پول نداریم!)

خلاصه که فعلاً به‌نظر می‌آد ظریف وزیر خارجه‌ٔ یک کشور باشه و روحانی روی کرسی ریاست‌جمهوری یک کشور دیگه داره سه قاپ می‌ریزه! ولی مدیونید اگه بگید وضعیت این پت و مت نظام آخوندی خنده‌داره!

چرا؟!

چون بدحال‌تر از این دوتا، وضعیت «ولی‌امر مسلمین جهان!»ـه که توی تایم‌اوت کشتی گرفتن‌اش با (شایدم دارن با هم دل میدن قلوه می‌گیرن! ما که فضول نیستیم!) که اصلاً فرصتی برای هماهنگ کردن این دوتا نون‌خور تدارکات‌چی‌اش نداشت؛ یهو یادش اومد که یه اتفاق‌هایی هم داره تو کشور می‌افته! از اونجایی که صدای مردم در‌اومده بود که خب این‌ همه پول توی شکم علم‌الهدی و آستان قدس و بنیادهایی مثل «مستضعفان» (با تعریف «خَررررُد»مندانه‌ٔ خامنه‌ای روشن شدن که «مستضعف» یعنی همین آخوندها!) و ستاد اجرایی فرمان کفتار جماران هست، همینارو خرج مردم کنید؛ با ترس و وسواس «فاگین»آسا (۱)، دست لرزانش رو به کیسه برد و ناچار شد با درخواست شیخ بنفش برای اختصاص مبلغ درخواستی برای بحران کرونا موافقت کنه.

حالا منتظر باشیم خبر دزدی‌های باندهای نظام از این میزان پول دو روز دیگه درمیاد؛ اداره و درمان کرونا پیشکش!

 

پانویس: ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  • «فاگین» شخصیت پیرمرد خسیس و نیمه دیوانه‌ٔ رئیس باند گدایان و جیب‌برها در کتاب الیور توییست.

 

 

رضا مهدوی

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است