728 x 90

عدل در نگاه ولی‌فقیه

حکومت دیکتاتوری
حکومت دیکتاتوری

خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع در دیدار روز شنبه ۶شهریور با کابینه آخوند جلاد رئیسی، گفت: مبنای تشکیل حکومت اقامه عدل است. جمله‌ای که شنیدنش از شخص خامنه‌ای بسیاری را تعجب زده کرده است.

شنیدن کلمه «عدل» از خامنه‌ای اگر چه مشمئز کننده است ولی واقعیتی است که خامنه‌ای عدل را در دستگاه حاکمیت ۴۳ساله جهل و جنایت معنی می‌کند.

تحلیل گرانی که با دیدگاه بشردوستانه و دمکراسی به موضوع می‌نگرند معتقدند که این اعترافی ناگزیر در شرایط سرنگونی رژیم است وعده‌یی دیگر گفته خامنه‌ای را «بی‌عدالتی گسترده» معنی کرده‌اند.

ازطرفی خامنه‌ای بسیار هم اشتباه نگفته است این‌که: ما (رژیم) در این زمینه (عدل) عقبیم. باید خیلی تلاش کنیم. چرا که منظور خامنه‌ای در برقراری آن عدل و عدالتی است که در چهارچوب تعریف فاشیسم مذهبی‌اش می‌گنجد و برای جبران این عقب افتادگی کابینه‌ای را با ریاست یکی از متبحرترین جلادان که از اعضای هیئت مرگ هم بوده است یعنی شخص ابراهیم رئیسی بر سر کار آورده است.

عدل در منطق اسلام ارتجاعی

برای یادآوری ملموس تعریف عدل در ماهیت روانی سادیستی خمینی - خامنه‌ای باید به شروع سرکار آمدن رژیم جهل و جنایت برگردیم.

کافی است که به دهه۶۰ و تظاهرات مسالمت‌آمیز در روز۳۰ خرداد سال۶۰ نگاهی بیاندازیم و عملکرد اسدالله لاجوردی جلاد اوین را مرور کنیم.

لاجوردی سنگدل، ضمیر جانی روح هیستریک نظام خمینی در کشتار و قتل‌عام زندانیان بود. لاجوردی روح خمینی برای انتقام از زندانیان بود. او معتقد بود که نگه‌داشتن زندانی سیاسی به نفع نظام نیست، و شروع به کشتار و قتل‌عام زندانیان سیاسی مجاهد و مبارز در اوین کرد. او از سیاست فشار حداکثر برای درهم شکستن زندانیان و راه‌اندازی واحدهای مسکونی، قبر و تابوت استفاده می‌کرد. هم‌چنین سرپا نگه‌داشتن طولانی بی‌خوابی، گرسنگی و انواع فشارهای روانی از مهارتهای این جلاد اوین که آیشمن ایران لقب گرفته بود.

به نظر می‌رسد که در آن زمان که خامنه‌ای او را پس از مرگش «عزیز دل» خطاب می‌کند، صددرصد در برقراری عدل مورد نظرش عقب که نه، بلکه موفق هم بوده‌اند!ا چرا که معتقد بودند که جنایت برای تداوم سلطنت ولایت فقیه ضروری است و این عین عدل است.

زمانی که خامنه‌ای جلاد اوین را سمبل «عدل و عدالت» می‌داند و در سخنرانی‌اش از درد درونی‌اش، جلاد اوین را «شهید عالی مقام» و «عزیزدل» خطاب می‌کند، پس باید دریافت که تعریف «عدل» در ذهن روانی سادیستی او چیست و عقب بودن در برقراری «عدل» به چه معنی است!

برقراری «عدل» توسط لاجوردی

لاجوردی گفته بود «همین که محرز شود در تظاهرات شرکت کرده بلافاصله اعدامش خواهیم کرد و کوچکترین درنگی هم نخواهیم کرد».

محاسبه‌ای کوچک در روند اعدام‌های قیامهای مختلف در ۴۳سال و برقراری «عدل»، دقیقاً نشان داده می‌شود که رژیم بعد از دهه۶۰ عقب‌ماندگی داشته است و گفته خامنه‌ای در این زمینه کاملاً صحیح است.

در تظاهرات مسالمت‌آمیز ۳۰خرداد سال۶۰ به دعوت سازمان مجاهدین خلق بیش از نیم میلیون تظاهر کننده بدون خشونت در تهران شرکت کرده بودند که بسیاری دستگیر و ظرف ۳روز به‌گفته لاجوردی اعدام شدند.

در قتل‌عام ۶۷ بیش از ۳۰هزار نفر فقط در دو ماه تابستان اعدام شدند. چنان‌چه با همین ضریب اعدامها و برقراری «عدل» هم پیش می‌رفتیم می‌بایستی تعداد اعدامها به جز شکنجه‌ها و تجاوزات حتی به پسران و مردان جوان در ۸۸ بسیار بیش از رقمی می‌بود که اعلام شد تا از عدل مورد نظر خامنه‌ای عقب نمانند، به‌خصوص که تظاهرات‌ها در اکثر شهرهای ایران با جمعیتهای میلیونی بوده است.

به همین ترتیب در قیام های ۹۶ و ۹۸ شاهد عقب‌ماندگی رژیم در برقراری «عدل» بوده‌ایم! چنان‌چه بر حسب محاسبه باید رقم کشتارهای ۹۶ و۹۸ به هزاران نفر طی چند هفته یا روز می‌رسید.

کابینه مرگ به ریاست ابراهیم رئیسی برای پیشرفت در برقراری «عدل»

مجموعه شواهد نشان می‌دهد که رئیسی در مقام معاون دادستان انقلاب اسلامی مرکز رژیم، پروژه‌های مورد نظر لاجوردی را که به قصاب اوین معروف بود پیش می‌برد و به همین دلیل خامنه‌ای برای جبران عقب‌ماندگی در برقراری «عدل» مورد نظرش ابراهیم رئیسی، از اعضای هیئت مرگ در قتل‌عام ۶۷ را بر سر کار آورده است.

رئیسی همکار و دوست صمیمی لاجوردی با تشکیل کابینه مرگ، مسلمآ در همه اقشار جامعه با کشتار و اعدام «عدل» را برقرار خواهد کرد.

مردم ایران و دنیا به‌زودی شاهد برقراری «عدل» که منظور خامنه‌ای است خواهند بود!

خامنه ا ی با شیوع کرونا و سومین قتل‌عام مردم ایران در طی ۴۳سال در حاکمیت جهل و جنایت، ایران به خاک سیاه نشسته توسط شاه و شیخ را به دوران سالهای ۱۲۹۶-۱۲۹۸ در بیماری و جنگ و قحطی برده است. زمانی که به روایتی اجساد مردم در کنار جاده‌ها علف به دست پیدا می‌شدند و جمعیت ایران از۲۰ میلیون به زیر۱۰ میلیون رسیده بود. آنچه مشخص است خامنه‌ای و کابینه مرگ رئیسی با اعدام و کشتارهای عمدی تحت نام برقراری عدل قصد شکستن کمر جمعیت را در ایران دارند.

اما آیا می‌توانند؟ یا این‌که آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت و این مردم ایران هستند که کمر رژیم ولایت فقیه را خواهند شکست؟

الف اسکویی - ۳۰ آگوست ۲۰۲۱

مسئولیت محتوای مطالب وارده برعهده نویسنده است

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات