728 x 90

مجاهدین در آلبانی در دومین سالگرد هجرت بزرگ

مجاهدین در آلبانی
مجاهدین در آلبانی

با فرارسیدن ۱۹شهریور ۱۳۹۷، ۲سال از ورود مجاهدین خلق به آلبانی گذشت.
۲سالی که در تاریخ مقاومت مردم ایران در برابر فاشیسم مذهبی آخوندها، درخششی ویژه دارد.
۲سالی که گسترده‌ترین و عمیق‌ترین مبارزات مردم ایران با دیکتاتوری ولایت فقیه را در خود و با خود به ارمغان آورده است.
۲سالی که شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و شعار سرنگونی نظام ولایت فقیه، همگانی شد و تظاهرات اعتراضی که تا پیش از این، منحصر به شهرهای بزرگ و مناطق سکونت اقشار میانی جامعه بود تا دورترین شهر و شهرستانها و تا اعماق محلات فقیرنشین شهری گسترش یافت و ابعاد تقریب انقلاب آینده را کم و بیش مشخص کرد.
نوشته حاضر نگاهی است به هجرت بزرگ مجاهدین از عراق به آلبانی و ۲سالی که مجاهدین خلق در محل جدیدشان طی کردند.
هجرتی که در روزهای اخیر، ابعاد اهمیت استراتژیک و تاکتیکی آن تازه برای آخوندها روشن شده (در این مورد نگاه کنید به بخش‌هایی از یک تحلیل وزارت اطلاعات آخوندها در سایت حکومتی بهارستانه که در مقاله «مجاهدین، آلبانی و خطای خامنه‌ای» درج شده و در لینک زیر می‌توانید آن را ببنید.

مجاهدین، آلبانی و خطای خامنه ای

 

مجاهدین در آلبانی

مجاهدین در آلبانی

 

هجرت مجاهدین خلق به آلبانی

شهریور سال ۱۳۹۵ آخرین گروه از مجاهدین مستقر در عراق، وارد آلبانی شدند و به این ترتیب، کتاب تاریخچه مجاهدین و مقاومت ایران یک‌بار دیگر ورق خورد.
این واقعه در کمتر از ۲سال (تا تیر ۱۳۹۷) تاثیر جدی و انکارناپذیر در صحنه سیاسی ایران به‌بار آورده تا جایی‌ که این روزها، مجدداً دیکتاتوری تروریستی حاکم بر ایران به‌عملیات تروریستی از همان نوع که دو سه دهه پیش در اروپا انجام می‌داد، روی آورده‌ است.
اعزام دیپلمات-تروریست‌هایش با بسته‌های انفجاری برای قتل و کشتار مجاهدین و حامیان مقاومت در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس (تیر ۹۷) شاید مهمترین حرکت آخوندها در دور جدید از این نوع باشد.

 

مجاهدین در آلبانی ـ یک خروج پیروزمند 

خروج موفقیت‌آمیز مجاهدین از عراق و پرواز جمعی آنها به آلبانی، بی‌شک یکی از بزرگترین پروژه‌های سیاسی مجاهدین در سال‌های اخیر است که فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران، حتی تصورش را هم نمی‌کرد.
آخوندها در مرداب تبلیغات خودساخته‌شان مبنی بر دروغهایی از قبیل ازهم‌پاشیدگی تشکیلاتی مجاهدین، جدا شدن مجاهدین از سازمانشان و مزخرفاتی از قبیل فروپاشی و اختلاف‌های درونی مجاهدین، خودشان هم گویا باورشان شده بود که مجاهدین توان تشکیلاتی خود را از دست داده و توان دفاع از خود در عراق را ندارند، با خیال آسوده دنبال رتق‌وفتق امور موشک‌پرانی‌های جنایتکارانه‌شان با عوامل مزدور محلی خود در عراق بودند و این را یک هدیه بادآورده ناشی از اشغال عراق برای خود می‌دانستند که پایانی هم ندارد.
خروج غیرمنتظره و سریع مجاهدین آن هم تا آخرین نفر در میان شلوغ‌بازی‌های تبلیغاتی آخوندها، بیش از همه خود آخوندها را مات کرد.
پروژه‌‌یی که آخوندها حتی فکرش را هم نمی‌کردند و تنها هنگامی متوجه خطیر بودن آن شدند که مرغ از قفس پریده و مجاهدین در آلبانی مستقر شده بودند.


استقرار مجاهدین در آلبانی و پیامدهای آن

با ورود مجاهدین به آلبانی، این کشور حوزه بالکان به سرعت به مرکز ثقل خبرهای جدید تبدیل شد.
ورود پی‌درپی هیأت‌های دیپلماتیک خارجی و شخصیت‌های معروف سیاسی جهان به آلبانی برای دیدار با مجاهدین یکی از پیامدهای آن جابه‌جایی بزرگ بود.
در این نوشته برخی از بازتابهای خبری هجرت بزرگ مجاهدین در آلبانی و تاثیر سیاسی آنها مرور شده است.


گزارش پایگاه خبری ته‌ششی مقدونیه درباره حضور مجاهدین در آلبانی

اعضای اپوزیسیون ایران (مجاهدین)‌ در آلبانی به یک مرکز جاذبه مهم تبدیل شده‌اند.
این پایگاه خبری در گزارشی که اردیبهشت ۹۶ در این‌باره نوشت، به نکات قابل‌توجهی اشاره کرد و از جمله نوشت:
به مدت بیش از ۲سال آلبانی تبدیل به یک مقصد مستمر برای سیاستمداران ارشد آمریکایی شده است، در حالی‌که مقامات آلبانیایی مستمراً برای ملاقات‌های اسرارآمیز اما مهم در کنسولگری واشنگتن فراخوانده می‌شوند.
در ۲۵مه ملاقاتی میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، در حاشیه اجلاس سران ناتو برنامه‌ریزی شده است.
اعضای اپوزیسیون ایران که به رهبری مریم رجوی (به آلبانی) منتقل شده‌اند، به یک مرکز جاذبه مهم تبدیل گشته‌اند...
دیتمیر بوشاتی، وزیر خارجه آلبانی، به کاخ سفید، پنتاگون و وزارت‌خارجه رفته است. در حالی‌که سناتورها و اعضای دستگاه ترامپ به تیرانا سفر می‌کنند. آخرین دیدار (از آنها) توسط (سناتور) جمهوری‌خواه جان مک‌کین صورت گرفت.

 

واقعیت درباره مجاهدین مستقر در آلبانی فراتر از این حرف‌هاست 

پایگاه خبری ته‌ششی در گزارش خود می‌نویسد:
«اما واقعیت در مورد مجاهدین (خلق) ایران به‌نظر می‌رسد، بسیار فراتر از این حرف‌ها باشد.
مخالفین ایرانی که از مهندسان و پزشکان در میان صفوف خود برخوردارند، در ایران افرادی دارند که اطلاعات سری آماده‌سازی تسلیحات اتمی (رژیم) ایران را به‌دست آورده‌اند.
آنها افرادی هستند که برای اولین بار (این برنامه را فاش کردند) و بیش از یک گروه سیاسی در سازمان آنها نمایندگی می‌شود. سازمانی که دسترسی قدرتمندی به افرادی روی زمین دارد».

 

مجاهدین مستقر در آلبانی و سابقه آنها

همین پایگاه خبری ادامه می‌دهد: «به‌مدت ۵۳سال مجاهدین علیه ۲دیکتاتوری شاه و شیخ جهت برقراری دموکراسی در ایران مبارزه کرده‌اند. شبکه آنها، شامل افرادی از همه طیف‌های مردم، به این سازمان فرصتی داده تا به اطلاعات سری رژیم ایران دسترسی پیدا کند. مجاهدین اولین سازمانی بود که برنامهٔ تسلیحات اتمی (رژیم) ایران را فاش ساخت و مانع دستیابی این رژیم به بمب اتمی شد. دولت ترامپ که در حال تمرکز بر رژیم ایران است، مواضع خود علیه رژیم ایران را تقویت می‌کند و این مسأله جایگزین وضعیت گذشته خواهد بود...».

 

مجاهدین در آلبانی، آماج تروریسم آخوندها و سفارتشان در آلبانی

در عین‌حال، حکومت ایران همه سفارت خود را در آلبانی تخلیه کرده و آن‌را کاملاً با افرادی از سرویس مخفی خود جایگزین کرده است. سفیر (رژیم) ایران و همه دیپلمات‌های آن بخشی از سرویس مخفی آن هستند.
تأثیرات شکست بزرگ رژیم آخوندی در انتقال پیروزمند و سازمان‌یافته رزمندگان اشرفی و استقرار مجاهدین در آلبانی این روزها بیش‌‌ از‌ پیش برای دشمن ضدبشری معلوم می‌شود. حکومت آخوندی اکنون بیش از گذشته افسوس می‌خورد که چرا نتوانست کار مجاهدین را هنگامی که در عراق بودند یک‌سره کند. دلیل این افسوس و علت افزایش توطئه‌های رژیم علیه مجاهدین در آلبانی چیست؟
قیام مردم ایران سر بازایستادن ندارد و آتش خیزش و اعتراضات مردمی هر روز در گوشه‌یی از میهن شعله‌ور می‌شود. رژیم آخوندی به‌وضوح در مقابل پیشروی اعتراضات مردمی مستأصل شده است. از سوی دیگر آخوندها هر روز بیش از روز گذشته در باتلاق بحرانهای اقتصادی و اجتماعی و بین‌المللی فرو می‌روند. در چنین شرایطی این دیکتاتوری رو به سقوط در هر تکان و تحولی، موجودیت خود را از ناحیه مقاومت سازمان‌یافته در خطر می‌بیند.
درست در نقطه مقابل وضعیت حاکمیت آخوندی، مجاهدین ‌گامهای مهمی در همین زمان به جلو برداشته‌اند. گامهایی مانند انتخاب مسئول اول مجاهدین و استقرار رزمندگان در قرارگاه اشرف۳. این پیشروی‌ها شکست‌های بزرگی را به دیکتاتوری آخوندی و مقاصدش برای انهدام مقاومت سازمان‌یافته تحمیل کرده است. این تغییر در چرخش تعادل بین جنبش مقاومت و دشمن بحران‌زده، فضای امید و روحیه رزمنده را به جامعه ایران انتقال داده است.
در چنین شرایطی همان‌گونه که شورای ملی مقاومت ایران در اجلاس میاندوره‌یی خود به‌دنبال قیام دیماه ۹۶ تأکید کرد: حکومت آخوندی با انواع توطئه‌ها و دسیسه‌ها درصدد ضربه زدن به نیروی پیشتاز و مقاومت سازمان‌یافته بود و هار و زخم‌خورده از شکست استراتژیک و جبران‌ناپذیرش در عملیات انتقال مجاهدین، تا توانست عوامل سوخته و فرسوده‌اش را به عقده‌گشایی‌های تکراری وادار کرد، اما به‌روشنی دریافت که مهمل‌بافی بسیجیان حقیر سیاسی در خارجه هم، مانند «توپ، تانک، بسیجی» در داخله، دیگر اثر ندارد!
شورا نتیجه‌گیری کرد زیرا هم‌چنانکه مسئول شورا در پیام ۱۶دیماه ۹۶ خود یادآوری کرده است: «وقتی که رژیمی دارد واژگون می‌شود، موضوع و صورت‌ مسأله، آلترناتیو و رهبری است».مجاهدین در آلبانی ـ یک شکست سنگین برای اطلاعات خامنه‌ای

با خروج موفقیت‌آمیز مجاهدین از عراق و ورود به آلبانی خامنه‌ای و دستگاههای عریض و طویل اطلاعاتی و خیل مزدوران محلی‌اش در عراق متوجه عمق ضربه‌‌یی که متحمل شده بودند، گشتند!
خامنه‌ای از آن پس باید به‌دنبال راه‌کارهای دیگری برای ضربه زدن به مجاهدین می‌رفت که بسا سخت‌تر از روزگاری بود که مجاهدین در یک جمعیت انبوه و فشرده در کانکس‌های بی‌دفاع لیبرتی و در تیررس مستمر آخوندها قرار داشتند.

 

مجاهدین از کمپ لیبرتی تا آلبانی

مجاهدین از کمپ لیبرتی تا آلبانی


بندزدن طرح‌های شکسته بغداد در آلبانی!

ناصر شعبانی، عضو ”اتاق منافقین“ در نیروی قدس، در گزارش خود در این باره گفته:
«از آنجا که ترور (مسئولان و رهبران مجاهدین در عراق) عملی نشد لذا در قدم بعدی، به‌دنبال بهبود روابط با آلبانی و گیردادن به مجاهدین در آنجا هستیم.

هدف اول ما افزایش کنترل بر کمپ و ساختمانهای مجاهدین و ارتباطات آنها،
و هدف دوم بایستی نفوذ و بکارگرفتن افراد جداشده باشد.
واقعیت این است که قدرت جذب نیروی مجاهدین نسبت به قبل بیشتر شده و جوانان در خارج و داخل کشور جذب آنان می‌شوند.
قدرت سازماندهی مجاهدین در خاورمیانه بی‌نظیر است. برای اقدامات اطلاعاتی علیه مجاهدین در آلبانی منتظر تصویب بودجه برای آلبانی هستیم تا همان کار اطلاعاتی که علیه مجاهدین از طریق استخبارات در عراق داشتیم را در آلبانی نیز ادامه دهیم...».


چشم حسرت سفیر آخوندها از عراق تا آلبانی به‌دنبال مجاهدین

پاسدار دانایی‌فر در همان زمان در یک مصاحبه غیرعلنی گفته بود، مسئولان پرونده مجاهدین در وزارت اطلاعات و در نیروی قدس و شورای عالی امنیت ملی به سفارت کشورمان در تیرانا منتقل خواهند شد. به من هم پیشنهاد داده شد ۲سال به آلبانی بروم ولی تصمیم نگرفته‌ام. وزارت‌خارجه هم مخالف است. قدر مسلم این‌که پرونده اینها(مجاهدین) بسته نمی‌شود.

 

رویای کشتار مجاهدین در آلبانی...

رویای کشتار مجاهدین در آلبانی...

 

توطئه‌های وزرات‌خارجه رژیم علیه مجاهدین در آلبانی

یکی از سرکردگان وزارت‌خارجه رژیم نیز در خصوص سیاست رژیم در قبال مجاهدین در آلبانی همان‌ روزها گفت:
طرح و چارچوبی برای نزدیک کردن آلبانی به ایران، در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است. در این طرح ایران می‌خواهد مدام برای سازمان خلق (منظورش سازمان مجاهدین خلق ایران است) مزاحمت ایجاد کند تا (مجاهدین) فرصت ضربه زدن به نظام را نداشته باشند. این توافقنامه را ما با عراق هم داشتیم هر چند در آنجا به نتیجه نرسید و در آلبانی هم معلوم نیست به کجا برسیم اما سیاست درست همین است تا زمانی که از بالا دستور اقدامات مؤثرتر برسد (منظور از اقدامات مؤثرتر، عملیات تروریستی است!)... در شورای عالی امنیت هم بحث شده که ما نگذاشتیم اموالشان را ببرند یا بفروشند والا دستشان در آلبانی و خارج خیلی باز می‌شد...

 

توطئه‌های رژیم برای مجاهدین در آلبانی آرام آرام آشکار می‌شود

به گزارش خبرگزاری رژیم در روز ۲۷مهر ۹۵ محمدنیا، مأمور وزارت اطلاعات، تحت عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران، استوارنامه خود را به رئیس‌جمهور آلبانی تقدیم کرد.
به گزارش ایرنا محمدنیا «ضمن ابلاغ سلام گرم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران به همتای آلبانیایی خود، گسترش روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با کشور دوست و برادر آلبانی را تمایل و علاقه تمامی مقامات جمهوری اسلامی توصیف کرد و افزود: برای گسترش و تعمیق روابط دو کشور، بدون ابهام در تمامی زمینه‌ها تلاش می‌کنم و مطمئنم که با حمایت‌های جناب‌عالی و دوستانتان روابطی قوی و مستحکم خواهیم داشت».
متعاقباً سفیر آلبانی در ترکیه نیز به تهران رفت و به‌عنوان سفیر اَکرِدیته در ۹آبان استوارنامه خود را به ظریف داد.
تشبثات رژیم آخوندی برای مخدوش کردن چهره مجاهدین در اسفند ۹۵ بالا گرفت.
به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم(ایرنا ۸اسفند ۹۵) مسئول خبرگزاری رسمی آلبانی به تهران دعوت شد تا به‌گفته اطلاعات آخوندی با خانواده‌های قربانیان ترورشده از سوی مجاهدین دیدار نموده و اشک بیافشاند!
به‌نوشته خبرگزاری رژیم:
در این ملاقات، قربانیان ترور با اشاره به جنایتهای تروریستی منافقین در ایران، عراق و همچنین همکاری نزدیک آنها با گروه تروریستی داعش، حضور اعضای گروهک تروریستی منافقین در کشور آلبانی را خطری جدی برای امنیت شهروندان این کشور دانسته و بیان داشتند: بی‌شک یکی از راههای پیشگیری از فعالیت این گروه‌های تروریستی نمایش آثار برجامانده از اقدامات آنها در کشورهای مختلف است، اقداماتی که تنها در ایران بیش از دهها هزار قربانی ترور بر جای گذاشته است.
و به این ترتیب، خیمه‌شب‌بازی آخوندها در آلبانی شروع شد.
آخوندها از روی ناچاری و در حضیض استیصال وارد این بازی شدند، در حالی‌که تا چندی پیش در بغداد به‌راحتی می‌توانستند با آوردن گله‌های مزدورانشان تا پشت دیوار مقر مجاهدین در لیبرتی به زمینه‌چینی برای انجام حملات موشکی و حتی شبیخون‌های زمینی بر ضد مجاهدین بپردازند.
آخوندها اینک خود بیشتر از هر کس و هر وقت دیگر از خروج مجاهدین از عراق پشیمان شده‌اند!


خامنه‌ای وقتی از خواب پرید که مجاهدین وارد آلبانی شدند!

با استقرار مجاهدین در آلبانی، فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران تازه متوجه شکست خود در مقابله با مجاهدین شد.
تا پیش از این، خامنه‌ای می‌پنداشت برای نابودی مجاهدین، اضافه بر طرح‌های تروریستی و حملات پی‌در‌پی موشکی، این امتیاز را هم برای خود محفوظ نگه‌داشته که هر گاه لازم دانست با حملات تروریستی زمینی (مانند آنچه که در روز ۱۰شهریور ۹۲ در اشرف واقع در استان دیالی عراق انجام داد) دست به حذف فیزیکی مجاهدین بزند، به‌ویژه که این امتیاز را نیز برای خود ابدی می‌دانست و در نتیجه تعجیل چندانی در حمله نهایی به مجاهدین از خود نشان نمی‌داد.
گویا خامنه‌ای خودش هم فریب تبلیغات خودش را خورده بود و باورش شده بود که رهبری مجاهدین تمایلی به بیرون بردن نیروهایش از وضعیت موجود در عراق ندارد!‌
خامنه‌ای تنها هنگامی از خواب بیدار شد که مرغ از قفس پریده و آخرین اکیپ مجاهدین وارد فرودگاه تیرانا پایتخت آلبانی شده بودند!
از این نقطه به بعد بود که رژیم آخوندی با درک شکست کامل در طرحهای تروریستی و توقیف و دستگیری و آدم‌ربایی در لیبرتی، متوجه شد اوضاع تغییر کرده، از این‌رو خیل مأموران آشکار و پنهانش را به سوی آلبانی سرازیر کرد.
با ورود مجاهدین به آلبانی، خامنه‌ای هم سفیر خود در آلبانی را تغییر داد!


ساعت خواب! جمعبندی پس از رسیدن آخرین نفر مجاهدین به آلبانی!

در تابستان ۹۵ و در خاتمه انتقال موفقیت‌آمیز مجاهدین از لیبرتی به آلبانی و خنثی کردن تمام طرحهای تروریستی و بازداشت و دستگیری و همچنین خنثی کردن طرحهای آدم‌ربایی و ترور و گروگانگیری که قاسم سلیمانی و نیروی تروریستی قدس قصد انجام آن را با بکارگرفتن بریده‌مزدوران و مأموران سپاه و اطلاعات تحت عنوان «خانواده مجاهدین» داشتند، پاسدار دانایی‌فر به تهران رفت و برای توجیه شکست خود در برابر مجاهدین گزارش کرد.
پاسدار درهم‌شکسته دانایی‌فر تمام گزارشش در یک جمله خلاصه می‌شد: «کارشکنی عبادی موجب فرار سران منافقین شد»!
تمامی دستگاه سیاسی و جاسوسی و سرویس‌های محلی مزدور خامنه‌ای با همه دلارهایی که خامنه‌ای خرج عوامل تروریستی نیروی قدس و بدر و عصائب و کتائب و سایر وحوش آخوندی در عراق کرده بود، حرام شد! آنها حتی از درک سرعت‌عمل مجاهدین در خروج یکپارچه و تشکیلاتی از عراق و بیخ‌گوش خامنه‌ای غافل مانده بودند!


سفیر خامنه‌ای در آلبانی یا مأمور سرکوب مجاهدین در آلبانی، کیست؟

سفیر جدید رژیم فردی بود به‌نام ”غلامحسین محمدنیا” که مستقیماً از وزارت اطلاعات آخوندها و برای انجام مأموریت‌های رذیلانه به سفارت در آلبانی گماشته شد.
محمدنیا که به‌عنوان سفیر به آلبانی اعزام شد، پیش‌تر به‌عنوان مأمور وزارت اطلاعات در جلسات برجام شرکت می‌کرد و در تیم هسته‌یی ظریف به‌عنوان عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی معرفی شده بود اما در واقع فقط به کار اطلاعاتی و جاسوسی اشتغال داشته است.
محمدنیا در سال ۹۴ از آخوند روحانی، رئیس‌جمهور رژیم، به‌خاطر خدمات جاسوسی یک نشان به همراه ۵۰سکه طلا دریافت کرد. وی در تیم مذاکره‌کننده به‌نام داوود محمدنیا بوده، ولی در روز گرفتن دستمزد از روحانی، غلامحسین محمدنیا معرفی شده و در روزنامه رسمی نیز با همین اسم ثبت شده است.
غلامحسین محمدنیا در سال ۲۰۰۰ نیز جزء لیست اعضای نمایندگی رژیم در نیویورک معرفی شده بود و یکی از طرف‌حسابهای لابی‌های آمریکایی رژیم در سالهای بعد از آن بوده است.
خبرنامه به‌اصطلاح دانشجویان ایران یکشنبه ۷شهریور ۱۳۹۵ در معرفی این به‌اصطلاح سفیر نوشته:
محمدنیا، عضو تیم هسته‌یی ایران، سفیر شد.
غلامحسین محمدنیا از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی به‌عنوان سفیر جدید ایران در آلبانی انتخاب شد.


هنر مجاهدین پیش از پرواز به آلبانی

هنر دستگاه رهبری مجاهدین این بود که پس از حمله موشکی ۷آبان ۹۴ به لیبرتی، با تشکیل مؤسسان چهارم ارتش آزادیبخش، با طرحهای متعدد و متنوع، جدول احتمالات و تهدیدات را جزء به جزء بررسی کرده و برای مقابله با آنها آماده شده بود. هدف این بود که دشمن نتواند شبیخونی را که در شهریور ۱۳۹۲ در اشرف به اجرا گذاشت این بار به‌نحو دیگری به اجرا بگذارد.
به همین منظور در مجموع ۷۳نشست متمرکز عمومی و نشست پراکنده و مکتوب همراه با پیام، برای توجیه یکانها و آمادگی و آماده‌سازی آنها با کلیه نفرات برگزار شد که مفاد تمامی آنها ثبت و بارها مرور شد:
تعداد نشستهای عمومی: ۲۳فقره
تعداد پیامها و نشستهای پراکنده و مکتوب که همزمان برگزار می‌شد: ۵۰مورد
برخی از این نشستها به فرماندهان و مسئولان یا ستادهای ذیربط اختصاص داشت و مأموریت آنها همراه با برآورد وضعیت دشمن و طرحهای آن مورد بحث قرار می‌گرفت.
این در شرایطی بود که تمرکز و تجمع افراد، با خطر حملات موشکی روبه‌رو بود و بنابراین باید به نشستهای پراکنده و متعدد و نامتعین یا پیام اکتفا می‌شد. به‌ویژه که خامنه‌ای با نصب انبوه دستگاههای پیشرفته شنود و دیدبانی شبانه‌روزی تلاش می‌کرد کلیه حرکات مجاهدین را زیر نظر داشته باشد.


آماده‌سازیهای خامنه‌ای برای حذف بی‌دردسر مجاهدین

اضافه بر تمامی طرح‌های تروریستی و نقشه‌های شبیخون زمینی به مجاهدین توسط یکانهای ویژه خامنه‌ای، رژیم با بکارگرفتن احکام دستگیری دوره مالکی و بکارگرفتن برگه‌های قرمز انترپل خیالش به‌کلی راحت بود که از مجاهدین به اندازه کافی جلو افتاده به‌ویژه که در بکار‌گرفتن مزدوران عراقی از عصائب و کتائب حزب‌الله عراق و مزدوران موسوم به نجبا برای اجرای طرحهای تروریستی‌اش هم مشکلی نداشت و خیال می‌کرد همه چیز پیشاپیش با صاحب‌خانه هماهنگ شده و کار تمام است!‌


گوشه‌‌یی از گزارش پاسدار شمخانی

پس از گزارش پاسدار دانایی‌فر، سفیر رژیم در عراق، پاسدار شمخانی به شورای عالی امنیت ملی رژیم گزارش کرد حتی در زمانی که مالکی بر سر کار بود و به حرف ما نکته به نکته گوش می‌کرد نتوانست از پس مجاهدین بر بیاید چه رسد به دوران عبادی که پرونده مجاهدین و لیبرتی خیلی از سطح او بالاتر بود و تلاش ما برای ممانعت از خروج مسئولان و رهبری مجاهدین به جایی نرسید و «حتی فالح فیاض هم نتوانست جلوی خروج نفرات اصلی و کادر رهبری سازمان را بگیرد یا خروج آنها را حداقل به تأخیر بیاندازد».
ما مالکی را هم مخفیانه دعوت کردیم به ایران آمد و گفتیم که فقط با خودش طارق نجم را همراه بیاورد. هادی عامری و نمایندگان احزاب نزدیک به ایران در عراق هم در جلسه شورای عالی امنیت ملی شرکت می‌کنند و مأموریتها به آنها ابلاغ شد و گفتند تضمین می‌کنیم...


بخشی از گزارش ناصر شعبانی، عضو ”اتاق منافقین“ در نیروی قدس

سیاست اولیه ما خروج مجاهدین از عراق بود ولی بعداً از این سیاست پشیمان شدیم و از عراق خواستیم که مانع از خروج مجاهدین از عراق شود. اما دیر شده بود و آنها جلو افتادند و در اتاق مجاهدین در نیروی قدس پیشنهاد دادیم رهبری مجاهدین را در عراق به هر قیمت ترور کنند.


حرکت آخر مجاهدین و پرواز قائم‌مقام رهبری مجاهدین به آلبانی

تمامی آنچه که آخوندها در طرح‌های خود بافته بودند در ۲۴ساعت پنبه شد!
مجاهدین، با ۳هواپیما و پرواز در ۲۴ساعت آخر، دشمن را گیج و نقشه‌های آن را خنثی کردند.
۲هفته قبل از آن نیز در حالی‌که دشمن گمان می‌کرد سوژه‌های مورد نظر بایستی در یکی از چارترها باشند، اما تعدادی از مسیر جداگانه با ترتیبات ویژه‌یی از عراق خارج شده بودند.
(منبع: گزارش کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورا ۲۳فروردین ۹۶ پخش شده از اخبار سیمای آزادی)

 

ورود سالم رهبران مجاهدین به آلبانی، یک شکست سنگین برای اطلاعات خامنه‌ای

با خروج موفقیت ‌آمیز آخرین گروه از رهبران مجاهدین از عراق، و ورود پر سر و صدا‌ی آنها به آلبانی بود که تازه خامنه‌ای و دستگاههای عریض و طویل اطلاعاتی و خیل مزدوران محلی‌اش در عراق متوجه عمق ضربه‌ای که متحمل شده بودند، گشتند!
خامنه‌ای از آن پس باید به‌دنبال راه‌کارهای دیگری برای ضربه زدن به مجاهدین می‌رفت که بسا سخت‌تر از روزگاری بود که مجاهدین در یک جمعیت انبوه و فشرده در کانکس‌های بی‌دفاع لیبرتی و در تیررس مستمر آخوندها قرار داشتند.

 

مجاهدین از کمپ لیبرتی تا آلبانی

تپه و دکل ارتباطی مشرف به کمپ‌ لبیرتی این امکان را به تروریست‌های حاکم بر تهران می‌داد که به‌راحتی و با رصد ۲۴ساعته مجاهدین، هر تحرک آنان را زیر نظر داشته باشند و با این‌همه، آنها باز هم متوجه مهمترین تحول و حساس‌ترین جابه‌جایی آخرین گروهها از کادرهای مجاهدین به‌ویژه رهبری آنها نشده بودند.

 

دیروز مجاهدین در تیررس پاسدارن در لیبرتی و امروز مجاهدین در آلبانی

دیروز مجاهدین در تیررس پاسدارن در لیبرتی و امروز مجاهدین در آلبانی

 

بندزدن طرح‌های شکسته بغداد در آلبانی!

ناصر شعبانی، عضو ”اتاق منافقین“ در نیروی قدس، در گزارش خود در این باره گفته:


از آنجا که ترور (مسئولان و رهبران مجاهدین در عراق) عملی نشد لذا در قدم بعدی، به‌دنبال بهبود روابط با آلبانی و گیردادن به مجاهدین در آنجا هستیم. هدف اول ما افزایش کنترل بر کمپ و ساختمانهای مجاهدین و ارتباطات آنها،
و هدف دوم بایستی نفوذ و بکارگرفتن افراد جداشده باشد.
واقعیت این است که قدرت جذب نیروی مجاهدین نسبت به قبل بیشتر شده و جوانان در خارج و داخل کشور جذب آنان می‌شوند.
قدرت سازماندهی مجاهدین در خاورمیانه بی‌نظیر است. برای اقدامات اطلاعاتی علیه مجاهدین در آلبانی منتظر تصویب بودجه برای آلبانی هستیم تا همان کار اطلاعاتی که علیه مجاهدین از طریق استخبارات در عراق داشتیم را در آلبانی نیز ادامه دهیم...

 

چشم حسرت سفیر آخوندها از عراق تا آلبانی به‌دنبال مجاهدین

پاسدار دانایی‌فر در همان زمان در یک مصاحبه غیرعلنی گفته بود، مسئولان پرونده مجاهدین در وزارت اطلاعات و در نیروی قدس و شورای عالی امنیت ملی به سفارت کشورمان در تیرانا منتقل خواهند شد. به من هم پیشنهاد داده شد ۲سال به آلبانی بروم ولی تصمیم نگرفته‌ام. وزارت‌خارجه هم مخالف است. قدر مسلم این‌که پرونده اینها (مجاهدین) بسته نمی‌شود...

 

برنامه‌های رژیم برای مجاهدین در آلبانی

یکی از سرکردگان وزارت‌خارجه رژیم نیز در خصوص سیاست رژیم در قبال مجاهدین در آلبانی همان روزها گفت:


طرح و چارچوبی برای نزدیک کردن آلبانی به ایران، در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است. در این طرح ایران می‌خواهد مدام برای سازمان خلق (منظورش سازمان مجاهدین خلق ایران است) مزاحمت ایجاد کند تا (مجاهدین) فرصت ضربه زدن به نظام را نداشته باشند. این توافقنامه را ما با عراق هم داشتیم هر چند در آنجا به نتیجه نرسید و در آلبانی هم معلوم نیست به کجا برسیم اما سیاست درست همین است تا زمانی که از بالا دستور اقدامات مؤثرتر برسد(منظور از اقدامات مؤثرتر، عملیات تروریستی است!)... در شورای عالی امنیت هم بحث شده که ما نگذاشتیم اموالشان را ببرند یا بفروشند والا دستشان در آلبانی و خارج خیلی باز می‌شد...

 

طرح‌های رژیم برای مجاهدین مستقر در آلبانی آرام آرام آشکار می‌شود

سرانجام به گزارش خبرگزاری رژیم در روز ۲۷مهر ۹۵ محمدنیا، مأمور وزارت اطلاعات، تحت عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران استوارنامه خود را به رئیس‌جمهور آلبانی تقدیم کرد.
به گزارش ایرنا محمدنیا «ضمن ابلاغ سلام گرم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران به همتای آلبانیایی خود، گسترش روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با کشور دوست و برادر آلبانی را تمایل و علاقه تمامی مقامات جمهوری اسلامی توصیف کرد و افزود: برای گسترش و تعمیق روابط دو کشور، بدون ابهام در تمامی زمینه‌ها تلاش می‌کنم و مطمئنم که با حمایت‌های جنابعالی و دوستانتان روابطی قوی و مستحکم خواهیم داشت».
متعاقباً سفیر آلبانی در ترکیه نیز به تهران رفت و به‌عنوان سفیر اَکرِدیته ‌در ۹آبان استوارنامه خود را به ظریف داد.

 

تشبثات رژیم آخوندی برای مخدوش کردن چهره مجاهدین در اسفند ۹۵ بالا گرفت

به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم(ایرنا ۸اسفند ۹۵) مسئول خبرگزاری رسمی آلبانی به تهران دعوت شد تا به‌گفته اطلاعات آخوندی با خانواده‌های قربانیان ترورشده از سوی مجاهدین دیدار نموده و اشک بیفشاند!
به‌نوشته خبرگزاری رژیم:
در این ملاقات، قربانیان ترور با اشاره به جنایتهای تروریستی منافقین در ایران، عراق و همچنین همکاری نزدیک آنها با گروه تروریستی داعش، حضور اعضای گروهک تروریستی منافقین در کشور آلبانی را خطری جدی برای امنیت شهروندان این کشور دانسته و بیان داشتند: بی‌شک یکی از راه‌های پیشگیری از فعالیت این گروه‌های تروریستی نمایش آثار برجامانده از اقدامات آنها در کشورهای مختلف است، اقداماتی که تنها در ایران بیش از دههاهزار قربانی ترور بر جای گذاشته است.

 

آغاز خیمه‌شب‌بازی آخوندها در آلبانی

آخوندها از روی ناچاری و در حضیض استیصال وارد این بازی شدند، در حالی‌که تا چندی پیش در بغداد به‌راحتی می‌توانستند با آوردن گله‌های مزدورانشان تا پشت دیوار مقر مجاهدین در لیبرتی به زمینه‌چینی برای انجام حملات موشکی و حتی شبیخون‌های زمینی بر ضد مجاهدین بپردازند.
آخوندها اینک خود بیشتر از هر کس و هر وقت دیگر از خروج مجاهدین از عراق پشیمان شده‌اند!

 

رودی جولیانی و دیدار با مجاهدین در آلبانی

رودی جولیانی و دیدار با مجاهدین در آلبانی

 

رژیم علیه مجاهدین در آلبانی، آلمان و...

پس از استقرار مجاهدین در آلبانی و انتشار خبر حضور آنها در آلبانی، تیرانا پایتخت آلبانی به سرعت به یکی از مراکز مهم خبری جهان درباره مجاهدین تبدیل شد.
بسیاری از برجسته‌ترین سیاستمداران، وکلا و چهره‌های سرشناس حقوق‌بشری که سال‌ها درگیر پرونده مجاهدین در عراق بودند، برای دیدن مجاهدین و کسب تجربه حضوری در شناخت مستقیم مجاهدین، وارد آلبانی شدند.
این چهره‌های سیاسی، طیفی از رهبران سیاسی آمریکایی و اروپایی را شامل می‌شد.
به همین علت، رژیم خامنه‌ای به سرعت دریافت که مجاهدین با خروج از عراق، به سرعت به یکی از مراکز ثقل خبری ایران تبدیل شده‌اند. همین کافی بود تا آخوندها و سرویس‌های اطلاعاتی‌شان دست‌به‌کار تجدید سازمان دستگاه ترور و جاسوسی خود در آلبانی و منطقه بالکان شوند.

 

سناتور مک‌کین در قرارگاه مرکزی مجاهدین در آلبانی

سناتور مک‌کین در قرارگاه مرکزی مجاهدین در آلبانی

 

دور جدید فعالیت‌های تروریستی رژیم بر ضد مجاهدین در آلبانی

علی خامنه‌ای برای ضربه زدن به مجاهدین این بار نیز همان راهی را شروع کرد که پیش از این در دیگر کشورها تجربه کرده بود، آخوندها به تجربه می‌دانستند که برای پیشبرد کارهای تروریستی‌شان همان‌طور که فلاحیان، وزیر پیشین اطلاعات آخوندی و مدیر اجرایی قتل‌های زنجیره‌یی و ترور‌های خارج‌ کشوری دهه ۷۰، در یک مصاحبه علنی با حسین دهباشی، عنصر رسانه‌یی وزارت اطلاعات آخوندها، گفته بود، در پوش‌های مختلف آغاز به کار کردند:
ده‌ها سایت و رسانه و به زبان محلی در آلبانی و کلاً در منطقه بالکان ایجاد کردند،
انواع و اقسام بنیاد‌های به‌اصطلاح فرهنگی برای پوشش دادن به فعالیت‌های اطلاعاتی خود در آن منطقه برپا کردند،
نمایشگاه کتاب! و نقاشی و فیلم و سینما ترتیب دادند!
سمینار درباره هنرهای نمایشی که در ایران و برای جوانان ایرانی ممنوع است برگزار کردند!
و... اما تمامی این‌ فعالیتها تحت نظر افسران اطلاعاتی آدمکش رژیم با عناوین وابسته‌های فرهنگی و... در سفارتشان سازماندهی شد تا در نهایت بتوانند به سمت عملیات و حذف فیزیکی مجاهدین در آلبانی راه باز کنند.

 

مراسم نو روزی مجاهدین در آلبانی ـ عید ۹۷

مراسم نوروزی مجاهدین در آلبانی ـ عید ۹۷

 

افشای چند قلم از فعالیت‌های تروریستی رژیم توسط سرویس‌های بومی کشورهای اروپایی

از سوی دیگر سرویس‌های کشورهای منطقه نیز که متوجه تحرکات جدید اطلاعات آخوندها شده بودند چند بار در گزارشهای نوبه‌ای خود، به این موارد اشاره کردند:
یکی از آخرین موارد افشا‌شده در این زمینه گزارش سال ۲۰۱۷ اداره حراست از قانون اساسی ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان است که در آن به فعالیت‌های جاسوسی رژیم آخوندی علیه اپوزیسیون پرداخته شده و توطئه‌های وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس هم‌چون «جمع‌آوری اطلاعات سیاسی، تجاری و علمی، مراقبت بر گروه‌های اپوزیسیون، فعالیت‌های ضدتبلیغی (علیه آنان)» را دربرمی‌گیرد. این گزارش تأکید می‌کند که این فعالیتها به‌‌ویژه سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران را هدف قرار می‌دهد.
کارزار شیطان‌سازی، دروغ‌پردازی و تروریستی رژیم آخوندی بالاخص مجاهدین در آلبانی را هدف قرار می‌دهد.

 

افشاگری نخست‌وزیر آلبانی

روز پنجشنبه ۳۰فروردین ۱۳۹۷ ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی، در پاسخ به سؤالی در مورد تهدیدات تروریستی علیه مجاهدین در این کشور گفت: «من معتقدم در رابطه با مجاهدین ما کار درستی را انجام دادیم. ما به گروهی که مورد آزار و تعقیب بودند، جا دادیم. در رابطه با سؤال شما حول امنیت و تهدیدات، ما در سمت درست تاریخ قرار داریم.‌ ما جزو گروه کشورهای اروپایی-آتلانتیک هستیم که به شیوه مشابه مورد تهدید هستند. من معتقدم تمام این کشورها علیه تهدیدات تروریستی اقدام می‌کنند».(تلویزیون ویژن پلاس - ۱۹آوریل ۲۰۱۸)

 

اطلاعات تکمیلی مجاهدین خلق

مقاومت ایران همان موقع اعلام کرد آنچه مورد اشاره نخست‌وزیر ادی راما قرار گرفته است، بخشی از طرح و برنامه‌ها و اقدامهای گسترده تروریستی رژیم آخوندی علیه مقاومت ایران در کشورهای مختلف از مجاهدین در آلبانی تا آلمان و آمریکاست. مقاومت ایران در اطلاعیه‌یی در تاریخ ۳۱فروردین ۹۷ اعلام کرد بیش از یک‌ ماه است درگیر یک کارزار فشرده برای خنثی کردن توطئه‌های رژیم برای ترور و حملات تروریستی به دفاتر شورا و مراکز مجاهدین، از جمله مراکز مجاهدین در آلبانی است. یکی از این توطئه‌های تروریستی هنگامی برملا شد که روز ۲فروردین(۲۲مارس ۲۰۱۸) رسانه‌ها از دستگیری ۲مأمور ایرانی مشکوک به فعالیتهای تروریستی در تیرانا با اسامی «ف. ز» و «س. م» خبر دادند که «خود را خبرنگار معرفی می‌کردند». به گزارش رسانه‌های آلبانی «این ۲تبعه ایران برای تحقیقات بیشتر توسط آژانس‌های ضدتروریسم و به‌دنبال دریافت اطلاعات از شرکای بین‌المللی آلبانی مبنی بر این‌که (مأموران رژیم ایران) می‌خواهند عملیات تروریستی انجام بدهند، دستگیر شدند». در روز ۲فروردین ۹۷ ریپورت تی‌وی در آلبانی خبر داد از قریب به ۲۰روز پیش آژانس‌های اطلاعاتی و ضدتروریسم ۱۰نفر را که گفته می‌شود می‌توانند فعالیت تروریستی را در آلبانی سازماندهی کنند، زیر نظر دارند. این تلویزیون گزارش داد که دوائر ذیربط به‌طور خاص نگران کسانی هستند که توسط سرویس‌های مخفی تهران ممکن است به‌کار گرفته شوند تا بتوانند برای صدمه زدن به حفاظت ۳۰۰۰نفر از مجاهدین در آلبانی دست به اقداماتی بزنند.

 

استقبال مجاهدین در آلبانی از مریم رجوی ـ ۹۶

استقبال مجاهدین در آلبانی از مریم رجوی ـ ۹۶

 

افشاگری‌های پیشین مجاهدین در آلبانی

یک ماه پیش از این تاریخ یعنی در روز ۲۲اسفند ۹۷ مقاومت ایران نمایش به‌اصطلاح فرهنگی گشتاپوی ملایان برای توطئه علیه مجاهدین در آلبانی را افشا و حقایقی را برملا کرده بود که نشان می‌داد وزارت اطلاعات آخوندها و مأمورانش در سفارت رژیم در آلبانی در پوش فعالیتها و جلسات فرهنگی در تهران و تیرانا و با به‌کارگرفتن مزدوران پیشانی‌سیاه خود تلاش می‌کنند علیه مقاومت ایران و مجاهدین در آلبانی به توطئه و لجن‌پراکنی و پخش اطلاعات دروغ بپردازد.
یکی از آخرین نمونه‌ها برگزاری جلساتی تحت عنوان بزرگداشت نعیم فراشری شاعر فقید قرن نوزدهم آلبانی در روزهای ۱۴ و ۱۵اسفند(۵ و ۶مارس ۲۰۱۸) در تهران بود. اطلاعات و سفارت رژیم شماری از اتباع آلبانی و کشورهای بالکان را تحت عنوان دانشگاهیان و خبرنگاران برای شرکت در این جلسات به تهران برده بودند.
و این البته روش‌کار اصلی آخوندهاست که هیچ فعالیت مخالف خود را برنمی‌تابند و هرجا که بتوانند اقدام به نابودی مخالفان خود می‌کنند، چه در خیابانها و کارخانجات و مزارع ایران و چه در کوچه و خیابانهای شهرهای مختلف جهان!
افشای طرح تروریستی آخوندها برای قتل‌عام مجاهدین و حامیانشان در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس (تیر ۹۷) جدیدترین حرکت تروریستی آخوندها از این دست است که در همان ایام به خبر یک رسانه‌های جهان تبدیل شده بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات