728 x 90

مقاومتی سرفراز با اشرف‌نشانانی همیشه حاضر

مقاومتی سرفراز با اشرف نشانانی همیشه حاضر
مقاومتی سرفراز با اشرف نشانانی همیشه حاضر

در سالگرد قیام ضدسلطنتی، هموطنان آزاده و هواداران مقاومت راهپیمایی‌هایی را در گرامی‌داشت شهدای قیام آبان ماه و در حمایت از قیام مردم ایران و کانون‌های شورشی در چندین شهر در اروپا و آمریکا برگزار کردند. در این تظاهرات دخالت‌ها و توسعه‌طلبیهای رژیم آخوندی نیز در خاک عراق و سوریه و لبنان و... محکوم شد. هواداران مقاومت همواره در خیابانهای شهرهای بزرگ کشورهای غربی حاضر بوده‌اند و علیه ادامه حاکمیت این رژیم بر سرنوشت مردم ایران می‌رزمند.

شهر واشنگتن صحنه یکی از همین راهپیمایی‌ها بود. قاضی تدپو، عضو سابق کنگره ایالات‌متحده و رئیس سابق عضو زیرکمیته تروریسم یکی از سخنرانان برجسته گردهمایی واشنگتن بود.

او با ابراز حمایت خود را از تظاهر کنندگان به توماس جفرسون استناد کرد که می‌گوید: "هنگامی‌که دولتها در اوج ویرانگری هستند این حق مردم است که آن دولت را تغییر دهند یا براندازند".

 

سارا چند لر، پروفسور افتخاری مشاور ملکه و نایب‌رئیس فدراسیون کانون وکلا، در اروپا در گردهمایی جوامع ایرانی – انگلیسی در میدان ترافالگار لندن گفت: «بدون حکومت قانون، دمکراسی تهدید می‌شود، بدون عدالت دمکراسی تهدید می‌شود و بدون وکلا عدالتی وجود ندارد. وقتی وکلا تهدید می‌شوند، دمکراسی تهدید می‌شود... من در کنار شما با حمایت فروتنانه‌ام، شانه‌به‌شانه شما تا زمانی که لازم باشد خواهم ایستاد».

 

در کانون تمام این حمایتها و پشتیبانی از قیام مردم ایران، آزاد زنان و آزاد مردانی قرار دارند که سال‌هاست در سرما وگرما خود را تمام‌عیار در اختیار جنبش مردم ایران گذاشته‌اند و تا زمانی که این رژیم آخوندی بر سر پا است، سر کوتاه‌آمدن ندارند. این آزادگان که بسیاری از آنان نیز نشان داغ و درفش ستم‌شیخی را بر پیکر خود دارند سوگند یاد کرده‌اند که مسیر و جای خالی دوستان و یارانی که در این راه فدا شده‌اند را پر کنند. بسیاری از آنان سال‌هاست که علیه رژیم، پابرجا و استوار ایستاده‌اند و زندگی‌شان را وقف آرمان آزادی کرده‌اند.

 

شاید در توان هیچ قلمی نباشد که ارزش کاری را که این هموطنان انجام می‌دهند به نگارش در بیاورد اما تنها می‌توان به‌طور خلاصه به این مهم اشاره کرد که این ایرانیان آزاده‌ نیز می‌توانستند مانند سایر مهاجران از وطن گریخته به زندگی خود برسند و یک شرایط توأم با رفاه و کامیابی را برای خود فراهم کنند، اما این اشرف‌نشانان تعهدی دارند که بر انجام آن سوگند خورده‌اند. تعهدی که به زندگی‌شان سمت‌وسو و هدفی مشخص می‌دهد. هم‌چنان که همین سوگندها مجاهدین و اعضای این مقاومت را بر سر عهد و پیمان خود استوار نگه‌داشته است.

 

بعد از قیام آبان ماه که در آن بیش از ۱۵۰۰تن از هموطنان ما جان خود را از دست دادند، این اشرف‌نشانان بودند که همراه با مقاومت ایران کشتار مردم ستمدیده ایران را در همه کشورهای جهان به دادخواهی نشستند و حقانیت آنها را به ثبت دادند.

 

طی چند روز گذشته در بسیاری از شهرهای دنیا مانند واشنگتن، پاریس، تورنتو و استکهلم به‌مناسبت ۴۱مین سالگرد پیروزی انقلاب ضدسلطنتی، باز هم این ایرانیان شریف و آزاده به صحنه آمدند و صدای در گلو مانده هموطنان داخل کشور شدند که طی این ۴۱سال زندگی‌شان در جهنم حاکمیت منحوس ولایت فقیه از دست رفته است.

۴۱سالی که هر چند از یک طرف جنایت بود و کشتار، اما در آن روی سکه به‌واسطه وجود یک مقاومت سرا سری با حمایت اشرف‌نشانان شریف در خارج از کشور، همواره شعله‌های آزادی و مقاومت با شکوه و زیبایی پا برجا مانده‌ است. مقاومتی که خود را در خیزش جوانان و کانون‌های شورشی در آبان و دیماه ۹۸در فرازی بسا بالابلندتر نشان داد.

وجود و حضور این اشرف‌نشانان و ایرانیان آزاده در کنار مقاومت مردم ایران نشان می‌دهد که انقلاب ضدسلطنتی ۲۲بهمن ۵۷ نه مرده و نه خاکستر شده است و می‌رود که با انقلابی دیگر به شکوه و فرازی نوین نائل آید.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات