728 x 90

نترسید نترسید؛ پیام اول جمعه بازارهای خامنه‌ای

علم الهدی
علم الهدی

ترس از جنگ سر تا پای نظام را به لرزه انداخته است، در این رابطه روز ۲۵اردیبهشت ۹۸علی خامنه‌ای کارگزاران نظامش را جمع کرد تا آنها را از ترس جنگ در بیاورد. اما این ترس آن‌چنان در اعماق وجود عناصر ریز و درشت رژیم لانه کرده است، که بخش اعظم نمایشهای جمعه این هفته بازتاب وحشت ولی‌فقیه ارتجاع از چشم‌انداز جنگ و سرنگونی بود.

امام جمعه‌های خامنه‌ای که برای سر پا کردن بسیجی و پاسدارن وارفته به صحنه آمده بودند نتوانستند عمق وحشت نیروهای رژیم را پنهان کنند.

 

داستان موش و گربه آخوند علم‌الهدی 

در مشهد آخوند علم‌الهدی گفت: «مهم این است که ما نترسیم ما نه از فشار اقتصادی‌اش هراس داشته باشیم نه از این عربده‌کشیهای در فضای مجازی‌اش بترسیم... برای یک ملت بدتر از استسباع [سکون و بی‌حرکت]‌ نیست استسباع به چی می‌گویند؟ شما گاهی از اوقات دیدید یک گربه‌ای از یک موشی تعقیب می‌کند این موش همین قدر که چشمش به گربه افتاد و قیافه گربه در دل او ایجاد وحشت کرد حتی سر یک قدمی لانه‌اش میخکوب روی زمین می‌ایستد تا گربه بیاید و او را طعمه خودش قرار بدهد».

در تبریز آخوند آل هاشم با ضدو نقیض گویی روحیه باختگی مقامات و مهره‌های نظام را کار دشمن دانست و گفت: «دشمن جو نگرانی و ترس را در کشور ایجاد کرده در حالی که هیچ دلیل و بهانه و توجیهی برای حمله آمریکا و آغاز جنگ نیست».(خبرگزاری مهر ۲۷اردیبهشت ۹۸)

 

عده‌یی ترسیدند 

در شهریار آخوند موسی سالمی با حمله به باند رقیب گفت: «برخی در خصوص رفتارهای آمریکا ترس برشان داشت و آمدند گفتند که بیایید مذاکره کنیم و …، آن بار مذاکره کار به بتن و بتن ریزی رسید، هنوز برخی سنگ برجام را بر سینه می‌زنند، امروز آنها حرف در خصوص موشکی ما می‌زنند که در آن خصوص مذاکره کنیم، عده‌یی البته ترسیدند». (سایت حکومتی تهران نیوز ۲۷اردیبهشت ۹۸)

در جمعه‌بازار همدان آخوند حبیب‌الله شعبانی هم خواست با نسبت دادن ترس به باند رقیب بحران درونی حاکمیت را لاپوشانی کند وی گفت: «برخی از جریانهای سیاسی در داخل قصد دارند با اطلاعات اشتباه مردم را بترسانند». (سایت تی نیوز ۲۷اردیبهشت ۹۸)

 

سر و صدای کاسبان ترس 

آخوند حسین حسینی در جمعه‌بازار صفادشت با اشاره به وحشت‌زدگی عناصر حکومتی گفت: «صداهایی از گوشه و کنار توسط کاسبان ترس که درصدد القای سایه جنگ نظامی بر کشور هستند، به گوش می‌رسد و این موضوع افکار عمومی را تحت تأثیر قرار داده است». (سایت تهران نیوز ۲۷اردیبهشت ۹۸)

اگر چه امام جمعه‌های خامنه‌ای فرار به جلو می‌کنند و وانمود می‌کنند هراسی از جنگ ندارند و تلاش می‌کنند هول‌ و هراس از جنگ را به باند رقیب نسبت بدهند، اما ترس از جنگ یک واقعیت در میان سرکردگان و مهره‌های حاکمیت است و امام جمعه‌های خامنه‌ای نیز از این امر مستثنی نیستند.

آن‌چنان که طی یک سال گذشته دو بار خامنه‌ای ناگزیر شده است به صحنه بیاید و به سردمداران و مهر‌ه‌های رژیم بگوید جنگ نمی‌شود.

 

امروز در شرایط سختی داریم 

هراس سردمداران و مهره‌های حاکمیت آخوندی از شرایط موجود و تهدید‌های اخیر آمریکا آن‌چنان است که آخوند حسن روحانی در دیدار با افرادی با عنوان به‌اصطلاح «فعالان سیاسی» گفت: «امروز در شرایط سختی قرار داریم و شرایط کنونی بسا سخت‌تر از شرایط زمان جنگ است».

در هراس از وقوع جنگ است که در پی حملات تروریستی نیابتی به نفتکشها در امارات و برخی تأسیسات نفتی در عربستان، بلافاصله رژیم در موضع‌گیریهای رسمی خود این حملات را محکوم کرد و آنرا کارد شمنانی نامید که می‌خواهند فضای منطقه را متشنج کنند.

 

تنشهای خطیر 

در وحشت از نتیجه مصیبت‌بار عواقب حمله به کشتی‌ها در بحرین و حمله به خطوط نفت عربستان رسانه‌ها و مهره‌هایی از رژیم آن‌چنان وحشت‌زده هستند که به عناصر و مهره‌هایی که در زمینه این عملیات تروریستی دود ودم راه اندخته‌اند، هشدار می‌دهند که این قبیل قدرت‌نمایی‌ها عاقبت خوبی ندارد.

مهدی مطهرنیا یکی از کارشناسان حکومتی دود و دم رسانه‌هایی نظیر کیهان خامنه‌ای و روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران را زیر ضرب گرفته و می‌گوید:«متأسفانه برخی در داخل کشور به این رفتارهای خصمانه دامن زده و با اقداماتی نظیر آتش زدن نمادین برجام، کشور را به سمت جنگ هیبت و حیثیت سوق دادند».

در هراس از جنگ است که روزنامه موسوم به همدلی ۲۶اردیبهشت ۹۸می‌نویسد: «حمله خرابکارانه به نفتکش‌های امارات و همچنین خط لوله انتقال نفت عربستان سعودی تنشهای خطیر در منطقه خاورمیانه و به‌ویژه خلیج‌فارس را وارد فاز پیچیده‌تری کرد».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات