728 x 90

وحشت حقیقی از فضای مجازی

توئیتر
توئیتر

با برملا شدن هر چه بیشتر نقش رژیم آخوندی در تروریسم و جنگ‌افروزی در منطقه و جهان برای افکار عمومی بین‌المللی از یکطرف و خفقان و سرکوب در داخل کشور از طرف دیگر، حلقه انزوا بر گردن آخوندها هر چه بیشتر تنگ و تنگتر شده و جلوگیری از فعالیت‌های عوامل این رژیم تروریستی در فضای مجازی یکی از مصادیق بارز این انزوا به‌شمار می‌رود. در این راستا اوضاع به گونه‌ای است که آه و ناله رژیم از ادامه بستن حسابهای کاربران جعلی رژیم و بیرون انداختن آنان از شبکه‌های اجتماعی به گوش می‌رسد و از این‌که رژیم قادر نیست جلو اطلاع‌رسانی و افشای سرکوبگری و فساد ایادی رژیم در فضای مجازی را بگیرد به فغان آمده است.

به‌طور مشخص این روزها خبر بستن حسابهای تعدادی از خبرگزاریها و عوامل رژیم آخوندی به موضوعی برای شکوه و شکایت آخوندها از سلب « آزادی بیان» و بحث و فحص در رسانه‌های حکومتی تبدیل شده. خبرگزاری مهر آخوندی روز گذشته ضمن گزارشی از بسته شدن این حسابها، ابتدا سوزش خود را از استفاده کاربران از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد دردسر برای آخوندها این‌طور توصیف می‌کند: «داستان «آزادی بیان» کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، برای خودش ماجرای عجیبی شده است. از یک‌سو برخی سیاست‌گذاریهای اشتباه و موسمی باعث سرازیر شدن کاربران ایرانی به اپلیکیشنهای خارجی شده و در دیگر سو، محدودیت‌های داخلی و فیلترینگ باعث ایجاد دردسر و رواج فیلترشکن‌ها در بین کاربران شده است. داستان «آزادی بیان» البته ضلع سومی نیز دارد که این روزها بیش‌از‌پیش روی خود را به کاربران ایرانی نشان داده است: «ایجاد محدودیت برای ایرانی‌ها از سوی اپلیکیشنهای جهانی.»

این خبرگزاری حکومتی سپس به ادامه بسته شدن تعداد دیگری از حسابهای عوامل رژیم اشاره کرده و می‌افزاید: « شبکه اجتماعی توئیتر، حساب کاربری سه خبرگزاری ایرانی، شامل خبرگزاری مهر، خبرگزاری ایرنا و باشگاه خبرنگاران جوان را معلق کرد. این اتفاق در حالی افتاده که مسئولان توئیتر، صورت رسمی دلیلی برای رفتار خود اعلام نکرده‌اند و به مکاتبات خبرگزاریهای ایرانی نیز پاسخی نداده‌اند.

از سوی دیگر، توئیتر در دو روز گذشته، حساب کاربری ریحانه (بخش زن و خانواده سایت Khamenei.ir)، روزنامه جام‌جم، علیرضا زاکانی (نماینده سابق مجلس)، علی‌اکبر رائفی‌پور (سخنران مذهبی)، نفیسه موسوی (شاعر)، سجاد طباطبایی (تحلیلگر حقوق بین‌الملل) و … و چندین حساب منتسب به اصلاح‌طلبان از جمله فراکسیون امید و برخی از خبرنگاران شبکه تلگرامی روزآروز را نیز تعلیق کرده است.»

در مورد علت بسته شدن حسابهای عوامل رژیم برخی رسانه‌های حکومتی آن را به اقدامات تروریستی اخیر رژیم از جمله توقیف کشتی انگستان ربط می‌دهند. خبرگزاری صدا و سیمای آخوندی در این باره می‌نویسد: «بسیاری از حسابهای کاربری در شبکه اجتماعی توئیتر از جمله صفحه باشگاه خبرنگاران جوان از دیشب به‌حالت تعلیق درآمده‌اند.از دیشب و پس از توقیف نفتکش انگلیس در تنگه هرمز حساب کاربری باشگاه خبرنگاران جوان و تعداد دیگری از صفحات کاربران فضای مجازی تعلیق شد».

در ادامه خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ناخواسته هویت دارندگان حسابهای بسته شده را که همان اکانتهای جعلی و سایبری نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم هستند، برملا کرده و می‌نویسد:

« صبح امروز تعدادی از کاربران فضای مجازی با انتشار پستهایی از تعلیق شدن (ساسپند) برخی از حسابهای کاربری انقلابی خبر دادند. صاحبان این حساب‌ها اغلب در مسیر آتش به اختیار عمل می‌کردند و دغدغه‌های انقلابی خود را به اشتراک می‌گذاشتند.»

همزمان با آه و نالهٔ مهره‌ها و رسانه‌های رژیم از بسته شدن هزاران حساب جعلی در شبکه‌های مختلف اجتماعی، آه و فغان ایادی رژیم از تبادل اطلاعات و افشای فساد و رسوایی‌های عوامل رژیم توسط کاربران ایرانی در فضای مجازی هم به آسمان رسیده است. از جمله در نمایش‌های جمعه این هفته، در چندین شهر، گماشته‌های ولی‌فقیه شکوه و شکایت می‌کردند که فضای مجازی پر از غیبت و بدگویی علیه مسئولان نظام شده است. ار جمله

آخوند رضا علیزاده امام‌جمعه بخش بهمن گفت: «امروز دروغ، تهمت، شایعه و مسائل این چنینی... در فضای مجازی بیداد می‌کند. یکی از برنامه‌های دشمن القاء روحیه یاس و ناامیدی در مردم است».

آخوند رکنی امام جمعه شهرستان بندر لنگه گفت: «امروز یکی از گرفتاریهای ما دروغ، شایعه و تهمت در فضای مجازی است که مردم باید بیشتر دقت کنند و هر مطلب بدون منابع معتبر و تشویش و تنش‌زا را باز نشر ندهند».

آخوند عادلپور امام جمعه خرمشهر گفت: «متأسفانه مسئولان مربوطه در امر سامان‌دهی فضای مجازی بسیار کم گذاشته‌اند و خواسته‌های رهبری را محقق نکردند».

آخوند محمودی امام جمعه ورامین خواستار کنترل و ساماندهی فضای مجازی شد و افزود: فضای مجازی عین سیم برق است و نباید به دست افراد نا بلد داد؛ مسئولان در خصوص فضای مجازی مسئول هستند و عده‌یی افراد غیرکارشناس باعث می‌شوند در فضای مجازی آبروریزی شود».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات