728 x 90

ویروس کرونا،«خطای انسانی»! جدید خامنه‌ای و سپاه پاسداران

ترددات هواپیماهای رژیم به چین
ترددات هواپیماهای رژیم به چین

در حالی که تمامی کشورهای جهان از مدتها پیش تمامی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خود به چین را قطع کردند تا مانع شیوع «کرونا ویروس» شوند، سپاه جنایتکار پاسداران، بی‌توجه به تهدیدات گسترش ویروس خطرناک کرونا و سلامت مردم، با شرکت هواپیمایی تحت فرمان خودش ـ ماهان ـ نه تنها به‌پروازهای منظم خودش به چین ادامه داده است، بلکه تلاش می‌کند بسیاری از تبادلات و جابه‌جایی مسافران چینی را هم انجام دهد.

 

دروغ‌های سپاه و انتقال ویروس کرونا به ایران

رضا جعفرزاده، مهره‌ٔ حکومت آخوندی در سازمان هواپیمایی کشوری، در اول اسفند ۹۸ طی دروغی ننگین، وقیحانه به رکنا گفت: «از روزی که دستور توقف پروازها از ایران به چین صادر شد تمامی پروازها بین این دو کشور متوقف شده است»؛ اما از آنجا که همه‌ٔ مردم به‌روشنی شاهد پروازهای ثابت به چین هستند، بی‌شرمانه بر دروغ‌ خویش این‌چنین پای فشرد: «اگر شاهد پروازی به مقصد چین هستید، پروازهای غیرمسافری(باری) و کنترل شده و تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است» و یک مهره دیگر نیز همان دروغ را به‌نحو دیگر منتشر کرد. درست همان‌گونه که سایر مزدوران نظام پس از جنایت سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی، در تکذیب کردن خبر از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

 

رسوایی پروازهای ماهان به چین

آیا خامنه‌ای و اعوان و انصارش نمی‌دانند که در عصر ارتباطات به سختی می‌توان اقدامات‌ آشکاری مانند مبدأء و مقصد و پرواز هواپیما را از چشم مردم پنهان کرد؟

در حالی که مراجع رسمی نظام آخوندی، پس از اخبار گسترش ویروس کرونا خبر از قطع پروازهای جاری به چین داده بودند و هنوز هر گونه اخبار مبنی بر ادامه‌ٔ پروازها را تکذیب می‌کنند، صدای عناصر درونی نظام نسبت به این دروغهای آشکار در‌آمد. اقتصاد آنلاین ۳۰بهمن ۹۸ در توئیتر خود ضمن انتشار عکسی از برنامه‌های پروازی فرودگاه خمینی، از نگرانی‌های کادرهای خدماتی فرودگاه یاد کرد و چنین نوشت: «در حالی که ویروس کرونا در ایران هم قربانی گرفته است، پروازهای هواپیمایی ماهان هم‌چنان به چین ادامه دارد. جمعی از کلینرهای فرودگاه امام خمینی، از این‌که مجبورند پس از ورود هواپیماهای ورودی از چین، داخل هواپیما را مرتب و تمیز کنند، ابراز نگرانی می‌کنند».

 

 

 

بستن مرزها به روی ایران پس از گسترش ویروس کرونا

در حالی که آخوندهای حاکم بر ایران هیچ وقعی به نگرانی مردم و سلامت‌شان نمی‌نهند و تماماً درگیر حفظ و حراست از نظام ننگین‌شان هستند، کشورهای همسایه برای بستن راه ورود ویروس کرونا به قلمرو خود، اقدام به قطع پروازهایشان از ایران آخوندی کرده‌اند.

کویت خبر از توقف پروازها به ایران داده است. حتی عراق هم، اکنون اعلام نموده که به‌خاطر اخبار گسترش ویروس کرونا در ایران، ضمن توقف پروازها، مرزهای زمینی به ایران را هم بسته و فقط به عراقیانی که از ایران بازمی‌گردند اجازه‌ٔ ورود می‌دهد.

هم‌چنین مردم ترکیه نیز در توئیتر با راه‌اندازی هشتگ #iransınırıkapatılsın که بسیار سریع به صدر ترندهای توئیتر ترکیه رسید، خواستار بسته شدن مرز با ایران شده‌اند تا ویروس کرونا به ترکیه راه پیدا نکند.

 

آمار کرونا در ایران از قول وزیر بهداشت کشور همسایه!

مزدوران حکومتی خامنه‌ای از دادن آمار دقیق گسترش ویروس کرونا، مانند همه‌ٔ فجایع گذشته در ایران، سر باز می‌زنند و هر خبری که نهاد یا ارگانی درباره‌ٔ مبتلایان به کرونا یا تلفات آن می‌دهند، توسط ارگانی دیگر تکذیب می‌شود. اما در این میانه، وزیر بهداشت دولت ترکیه در تلویزیون اخباری که از همتای ایرانی درباره‌ٔ کرونا دریافت کرده بود را با مردم در میان گذاشت. به این ترتیب به‌نظر می‌آید که آمار مبتلایان به کرونا که در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، در مقایسه با اظهارنظرهای رسمی حکومت آخوندی، به واقعیت نزدیکتر است.

طبق اعلام آقای فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، موارد مشکوک به کرونا ویروس در ایران آخوندزده، ۷۵۸نفر بوده است. از این میان تست کرونا ویروس ۱۸بیمار مثبت اعلام شده و ۵بیمار مبتلا به کرونا نیز درگذشته‌اند. این آمار مربوط به زمانی بود که غیر از انتشار خبر ۲نفر که در شهر قم جان‌ باختند، آماری از میزان مبتلایان منتشر نشده بود.

 

پنهان‌کاری عامل گسترش ویروس مرگبار!

به گواه بسیاری از رسانه‌ها و کارگزاران حکومتی، از ماهها قبل علائم ویروس کرونا در ایران مشاهده شد و رژیم جنایتکار که طرح راهپیمایی ۲۲بهمن و نمایش انتخابات را داشت، ویروس مرگبار را کتمان کرد تا مبادا نمایش‌های ۲۲بهمن و انتخاباتش با کسادی مواجه شود.

یک روزنامه حکومتی در مطلبی با عنوان «چطور بگوییم در کشور کرونا نداریم» می‌نویسد:

«مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در حاشیه این نشست گفت: من دلم از کرونا خیلی پر است، ما ۴۵روز است می‌گوییم کرونا ندیده‌ایم ولی عده‌ای می‌گویند دیده‌ایم و برای ۲۲بهمن نمی‌گویند. بعد می‌گویند انتخابات بود و نمی‌گویند. بعد هم می‌گویند نوروز است و نمی‌خواهند دید و بازدیدهای عید خراب شود و اعلام نمی‌کنند مردم کرونا گرفته‌اند. کم مانده است دبیرکل سازمان ملل بیاید بگوید در ایران کرونا ندیده‌ایم (روزنامه حکومتی اعتماد ـ ۳۰بهمن)

اگر ذره‌یی جان و سلامت انسان‌ها در نظام و فرهنگ آخوندی اهمیت داشت مانند سایر کشورها با اولین علائم ویروس موضوع از طریق رسانه‌های جمعی به اطلاع مردم می‌رسید و با یک بسیج و آموزش عمومی راه نفوذ و گسترش ویروس را می‌بستند اما دریغ که «حفظ نظام اوجب واجبات است» جانها باید فدای مصلحت نظامی شود که در وحشت از نفرت عمومی و در هراس از شعله‌های فروزان قیام، از هر امکانی برای ادامهٔ حیات ننگین‌شان استفاده می‌کنند.

روزنامه حکومتی آرمان روز سوم اسفند در مطلبی با عنوان چرا واقعیت کرونا تبدیل به بحران شد؟ می‌نویسد:

«در حالی‌که مسئولان این وزارتخانه می‌توانستند در صدا و سیما اطلاعاتی را با مردم در میان بگذارد، اما با تأخیر اعلام کرونا در قم و تکذیب دو نامه‌یی که در فضای مجازی منتشر شد و البته عدم‌اطلاع‌رسانی در بحرانهای اخیر مانند اصابت موشک به هواپیما اوکراینی و عدم‌ارائه آمار کشته‌شدگان حوادث آبان‌ماه، اعتماد مردم تحت‌تاثیر قرار گرفته و باعث سردرگمی آنها شده است.»

 

زورشان به سپاه نرسید، کرونا وارد ایران شد

در حالی که پروازهای ثابت تمامی شرکت‌های هواپیمایی حکومت آخوندی به چین قرار بود قطع شود، اما سپاه در این میانه حکمروایی خودش را دارد و نشان می‌دهد که فرامین خودش را مستقیماً از بیت خامنه‌ای جنایت‌کار می‌گیرد. ماهان ایر که سوابق استفاده‌اش از پروازهای مسافری برای گسیل نیروهای نظامی و پاسداران به سوریه و هم‌چنین ارسال سلاح و مهمات جنگی به لبنان و سوریه و یمن، پیش‌تر افشا و جهانی شده بود؛ اکنون قدمی فراتر نهاده و عامل مرگ را برای مردم ایران به ارمغان آورده است!

چه بسا که در بررسی‌های آینده از این فاجعه، باز شاهد اعترافات به یک «خطای انسانی» دیگر بشویم!

واقعیت تاریخی این است که همه‌ٔ حکومت‌های توتالیتر و دیکتاتور، در واپسین روزهای حیات خویش، خطاهای حیوانی و انسانی پی‌درپی کرده‌اند. این روزها هم مردم ایران به‌خوبی نشان داده‌اند که این خطاها را بی‌پاسخ نگذاشته و نخواهند گذاشت. خطاهای مهلکی که سرانجام با سرنگونی تام و تمام این حکومت پاسخ داده خواهد شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e117bf65-4113-4e99-ab26-337c5b821306"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات