728 x 90

پیام قیام دی ماه «آخوند باید گم بشه»

تظاهرات دانشگاه تهران دیماه.
تظاهرات دانشگاه تهران دیماه.

این روزها مهره‌های حکومتی و عناصر اطلاعاتی و نظامی آن ادعا می‌کنند که دیگر اعتراضات تمام شد، اغتشاشگران را دستگیر کردیم. سرکوب کردیم و «فتنه» را خواباندیم.

اما از گوشه و کنار می‌بینیم که  پرده‌های وحشت «نظام مقدس» بالا می‌رود.

آنها مرتب به یکدیگر هشدار می‌دهند که بعد از این دور از اعتراضها طوری رفتار نکنید که خودش فتیله شروع قیام دیگری باشد.

عوامل حکومتی یادآوری می‌کنند: توهین و حمله به تظاهر کنندگان زمینه‌ساز مخالفتهای بیشتری خواهد شد یعنی این‌که به جوانان انگیزه بیشتری برای استمرار تظاهرات می‌دهید.

همان‌طور که دیدیم در اعتصاب کارگران هفت تپه، نماینده کارگران بعد از بیان درخواستهای کارگران، خطاب به دایناسور «جمهوری آخوندی»گفت: آشغال تویی که بوی تعفن تو جان مردم ایران را به لبشان رسانده است. آن روز که مردم ترا پایین بکشند معلوم می‌شود که آشغال کیست!؟

روزنامه حکومتی ایران 25دی 96 نوشت:

«آیا الزاماً حمله به معترضان و تخطئه قسمتی از جامعه به بهانه وجود برخی نارضایتی‌ها به کاهش این دست نارضایتی‌ها خواهد افزود یا این‌که آن را افزایش می‌دهد»؟

نویسنده مطلب که خود قبلاً سالها یکی از فرماندهان سپاه کشتار و جنایت بوده می‌گوید که در زیر سایه حاکمیت چپاول و قتل آخوندی آن چه ایجاد شده خشم و فریاد مردم است و هشدار می‌دهد که ناراحتی مردم به جاهای باریک کشیده نشود.

همان‌طور که از روز اول به دوم قیام همه شعارها به رأس نظام شقاوت‌بار خامنه‌ای منتقل شد و جوانان شعار... «آخوند باید گم بشه» و«مرگ بر خامنه ای» را سردادند.

 

همین رسانهٴ حکومتی در جای دیگر اضافه می‌کند:

«خطری که تأکید بر برخی تعابیر برای معترضان می‌تواند در پی داشته باشد آن است که نارضایتی‌های یاد شده را به حوزه‌های دیگری هم ببرد و با گسترش حوزه‌هایی زمینه‌ای این دست اعتراضات عملاً کار حکومت را سخت کند. یادمان باشد که التهابات اخیر باز هم می‌تواند تکرار شود».

حسن روحانی در تصفیه حساب باندی و برای فرو نشاندن خشم مردم به صدیقی که تظاهر کنندگان را آشغال نامید گفت که چرا با مردم بی‌ادبانه صحبت می‌کنید؟ یکی از کارگزاران رژیم رو به او گفت: اگر راست می‌گویی بعد از این همه دستگیری می‌رفتی به زندانها، تا می‌فهمیدی چرا آنها وارد خیابان شدند؟

«اگر از آقای صدیقی حرف نادرستی نسبت به مردم نقل شده است خیلی‌ها در فضای حقیقی و مجازی نسبت به آن حساسیت نشان داده‌اند. خوب بود که آقای روحانی پس از اعتراضات و تظاهرات‌های اخیر به یکی از زندانها و بازداشتگاهها می‌رفت، معاونین و وزرا را می‌فرستاد، به استانداران و فرمانداران مأموریت می‌داد که بروند و با این افراد ولو خطاکار گفتگو کنند. کاش فردای همان روز دستگیری عده‌یی با جمعی از آنها می‌نشست تا ببیند که گرفتاریها و مشکلات آنها چیست؟». (روزنامه حکومتی اعتماد سه‌شنبه 26دی)

به‌رغم به‌دست گرفتن شیپور همه را گرفتیم... تمام شد، 200، 300نفر بیشتر نبودند... اما مرتب به هم هشدار می‌دهند که طوری صحبت نکنید که ناراحتیها به حوزه‌های دیگر هم کشیده شود.

 

حوزه‌های دیگر چیست؟

همان حوزه‌ها و مناطقی که از روز دوم قیام مردم نشان کردند. جوانان شجاع ایران که رژیم آخوندی را سرمنشاء فقر و غارت مردم، سرکوب و قتل جوانان، انتقال سرمایه ایران برای گسترش تروریسم در کشورهای مجاور دیدند به کانون و نمادهای اصلی این دیکتاتوری پلید تهاجم کردند.

آنها طبق آمار رژیم بیش از 50پایگاه نماز ریایی جمعه را به آتش کشیدند. دهها پایگاه بسیج جنایتکار را ویران کردند. حوزه‌های جعل و نکبت که از آنها آدمکشان جانی به جامعه صادر می شود منهدم کردند و...

بله به همین دلیل است که هشدار می‌دهند که مواظب باشید شعله‌های خشم جوانان می‌تواند حتی «بیت ولایت» را دربرگیرد.

آنها به‌خوبی غلظت خشم مردمی را در قیام اخیر دیدند.

آنها خیلی خوب تفاوت قیام96 با قیام 88را دریافتند.

متوجه شدند که این بار سیلی است بنیان کن، با حضور همه اقشار اجتماعی.

عوامل حکومتی می  فهمند که وقتی بسیاری از مردم برای فقط تهیه نان مشکل دارند تا از گرسنگی نمیرند دیگر ترس رنگ می‌بازد.

به همین علت است که ظرف کمتر از 24ساعت درخواستها و اعتراضات از گرانی به‌درخواست سرنگونی رژیم پلید آخوندی ارتقاء پیدا کرد.

 واضح است که مطالبات اصلی مردم فقط دریافت حقوق عقب مانده، گران نکردن سوخت و نان نیست.

مردم خواستهاشان را در شعارهاشان گفتند:

«توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه»

 این شعار در ساده‌ترین شکل به‌معنای تغییر کل حاکمیت و بزیر کشیدن این نظام قتل و جنایت و غارت است.

پس مزدوران حکومتی حق دارند مسلسل‌وار به هم هشدار دهند. آنها به‌خوبی پیام تظاهرات مردم ایران را متوجه شدند.

آنها زلزله ناشی از قیام مردم ایران را با ریشتر بالا شب و روز حس می‌کنند.

پیام جوانان این است.

این قیامی است تا سرنگونی.

کاظم.الف

 

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تأیید نمی‌کند

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات