728 x 90

کسادی و شکست با سلیمانی!

کسادی نمایش ۲۲ بهمن
کسادی نمایش ۲۲ بهمن

رسوایی و افتضاح رژیم در بزرگ نشان دادن، راهپیمایی نمایشی ۲۲بهمن آن‌چنان بود که اندکی از آن نگذشته، در شبکه‌های اجتماعی بی‌شماری فیلم و عکس و سند مشاهده‌ شد که از صحنه و از درون جمعیت تهیه و ارسال شده که کسادی مفرط این نمایش ارتجاعی را گواهی می‌دهند.

صرف‌نظر از این فیلمها که قطعاً در روزهای آتی بیشتر منتشر خواهد شد، حتی در رسانه‌های وابسته به حکومت‌ هم خبری که رونق این نمایش را دلالت کند، نمی‌توان یافت.

خبرگزاری حکومتی فارس در این زمینه گزارشی تحت عنوان «بازتاب حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن در رسانه‌های خارجی» منتشر کرده‌ که بسیار گویا و البته عبرت‌آموز است.

این خبرگزاری وابسته بسیار تلاش کرده تا به هر «ضرب و زوری» هم که شده، خبر دندان‌گیری بیابد اما دریغ از یک مورد که محتوای خبر یا گزارش با تیتر آن همخوان باشد.

 

انعکاس‌سازی باسمه‌ای

وقتی به لیستی از رسانه‌هایی که در این گزارش با عنوان پر طمطراق «رسانه‌های خارجی» از آنها نام برده شده، نگاه کنیم، آنگاه میزان اعتبار و صحت این گزارش را می‌توانیم بفهمیم.

در بخش عربی این رسانه‌ها به چشم می‌خورد:‌

«العهد از لبنان، المیادین که مبدأ آن نوشته نشده، وبگاه قطری العربی الجدید، وبگاه الشفق نیوز عراق، وبگاه العراق، وبسایت صدی اونلاین مصر، پایگاه خبری روزنامه «الیوم‌السابع» مصر که فارس آنرا پرتیراژ دانسته، وبسایت خبری اخبار لیبیا، وبگاه ایوان لیبیا، پایگاه خبری روداوو که مبدأ آن نوشته نشده و سرانجام وبگاه اماراتی ابوظبی الاخباریه».

این‌ها عناوین رسانه‌های عربی است که فارس سعی کرده که به‌عنوان رسانه‌های مطرح عربی قالب کند! میزان مقبولیت و شهرت این به‌اصطلاح رسانه‌های عربی نیازی به شرح و بسط ندارد!

اگر از خبر رسانهٔ العهد اللبنانی صرف‌نظر کنیم تنها خبر «به‌درد بخوری» که فارس موفق شده از میان این اسامی باسمه‌ای و کیلویی در آورد، خبری متعلق به وب‌سایت «صدی اونلاین» مصر است که نوشته: «ده‌ها هزار تن از مردم ایران صبح امروز چهل‌و‌یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند».

رسانهٔ العهد اللبنانی را از این جهت باید صرف‌نظر کرد، زیرا که سایتی متعلق به رژیم است که به زبان عربی منتشر می‌شود. نگاهی به صفحهٔ ‌ اول این سایت در روز چهارشنبه ۲۲بهمن همه چیز را روشن می‌کند! در این صفحه عکس درشتی از قاسم سلیمانی معدوم و معاونش قاآنی چاپ شده‌ است. هم‌چنین عکس و خبری از جلیلی مهرهٔ خامنه‌ای به‌چشم می‌خورد. سایر مطالب آن نیز تماماً در مورد رژیم است؛ و چنان‌چه اسم «لبنانی» از آن حذف شود، هیچ‌کس بر رژیمی بودن آن شک نمی‌کند. خبری که این به‌اصطلاح رسانهٔ معتبر در مورد تظاهرات ۲۲بهمن درج کرده نیز بسیار گویاست:‌ «علی‌رغم سرمای هوا و بارش برف در برخی استانها، میلیون‌ها ایرانی به میدانها و خیابان‌ها آمدند».

العهد فراموش نکرده که قاسم سلیمانی معدوم را شهید بخواند و یادآوری کند:

 

انعکاسی بدون اشاره به تعداد جمعیت

اسامی رسانه‌های انگلیسی زبان که فارس تلاش کرده از آنها اعتباری برای این نمایش دست و پا کند، بسیار گویاست.

غیر از خبرگزاری فرانسه که از عبارت هزاران نفر استفاده کرده و رویترز که تعداد جمعیت را دهها هزار نفر توصیف کرده، سایر رسانه‌های معتبر از این قرارند:

«شبکهٔ آی ۲۴، راشا تودی (روسیه)، رسانه‌ٔ چینی که فارس آنرا «پرنفوذ» خوانده، و رسانه‌ٔ «شین هوا» که فارس از آن با عنوان «مطرح و پرنفوذ» یاد کرد‌ه‌است.!»

هیچ‌یک از این رسانه‌های معتبر! اشاره‌ای به تعداد جمعیت نکرده‌اند!

 

کساد و شکست!

گزارش خبرگزاری فارس از انعکا‌س‌سازی برای این نمایش در «رسانه‌های خارجی»! گویای افلاس دیکتاتوری آخوندی و شکست او در بهره‌برداری از نام «۲۲بهمن» و سالگرد انقلاب ضدسلطنتی است. خامنه‌ای جمعیت‌تراشی میلیونی برای این نمایش را برای پر رونق نشان‌ دادن بازار انتخابات نیاز داشت و نتوانست به آن برسد. او حتی به جنازهٔ قاسم سلیمانی نیز متوسل شد و این روز را مصادف با چهلم هلاکت او نامگذاری کرد اما طرفی از آن نبست.

بگذار دیکتاتور سر خود را برای ندیدن واقعیت سرسخت هم‌چنان در زیر برف کند.

به‌رغم مصادرهٔ «۲۲بهمن» این نام ماندگار از سوی خمینی و خامنه‌ای اما « انقلاب بهمن،‌ نه مرده و نه خاکستر شده»، بلکه لحظهٔ مبارک خیزش برای به زیر کشیدن دیکتاتور عمامه‌دار را، داغ و ملتهب و بی‌قرار و توفانی به کمین نشسته است.