728 x 90

تصویب تحریمهای جدید و حملات باندی

آخوند پژمانفر
آخوند پژمانفر
به دنبال تصویب تحریمهای جدید در کمیته خارجی سنای آمریکا، حملات باند ولی‌فقیه ارتجاع به دولت حسن روحانی تشدید شد.

آخوند پژمانفر عضو مجلس ارتجاع با اشاره به تصویب طرح جامع تحریمهای ایران در کمیته روابط خارجی سنا گفت: «اگر ما در مقابله با آمریکا و کشورهایی که حقوق ما را رعایت نکردند با ادبیات لبخند برخورد کنیم نتیجه آن همین وضع تحریم‌هایی است که مشاهده می‌کنیم».‎ وی با اشاره به باند روحانی افزود «امروز برخی به‌رغم شکست چندین باره ادبیاتی که فقط و فقط باید پای میز مذاکرات با باج دادن به طرف مقابل و در صورت اصرار بیشتر باج بیشتر دادن بتوانیم حقوق خود را تضمین کنیم، مسیر خود را ادامه می‎دهند». آخوند پژمانفر با ابراز وحشت از پیآمد تشدید تحریمها گفت: «این الزام وجود دارد که دولت روند خود را اصلاح کند در غیراین صورت ما نگران این هستیم که دولت با این ادبیات خود در مقابله با آمریکا، فضای جامعه را با چالش‎های بسیاری مواجه کند هم‌چنان‎که این روند دولت چالش‎های زیادی را برای کشور پیش آورده است». (خبرگزاری بسیج رژیم 7خرداد 96)

اردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع گفت: «تحریمهای جدید سنا در ادامه زنجیره اقدامات آمریکا برای زمین زدن ایران است».

علیرضا رحیمی عضو دیگر مجلس ارتجاع با سوز و گداز گفت: «آمریکا قصد دارد نظام را با فضایی از تحریمها مواجه کند که به نسبت شرایط برای به هم زدن تحریمهای اولیه از سوی ایران سخت شود». (خبرگزاری مجلس رژیمک – 7خرداد 96)

جوان ارگان بسیج وابسته به سپاه پاسداران روحانی را عامل در لیست رفتن سپاه معرفی کرده و می‌نویسد: «فوکوس کردن تحریم‌ها روی سپاه با کدام چراغ‌سبز آن هم بلافاصله پس از انتخابات صورت گرفته است. این سؤالی است که باید پاسخ آن را در اظهارات و رفتارهای انتخاباتی کاندیدایی جست‌وجو کرد که امروز بر سریر قدرت اجرایی کشور تکیه زده است. چه انتظاری از مقامات آمریکایی داریم وقتی می‌بینیم رئیس‌جمهور فعلی و کاندیدای دیروز انتخابات 96 برای از گردونه خارج کردن رقیب خود... به کرات وقتی سخن از سرمایه‌گذاری می‌شود، نوک پیکان حمله خود را متوجه سپاه پاسداران کرده و به صراحت قرارگاه خاتم‌الانبیا را مانع بزرگ سرمایه‌گذاری و فعالیت بخش‌های غیردولتی در اقتصاد ایران معرفی می‌کند». (منبع روزنامه حکومتی جوان-7خرداد- مقاله بسترساز تحریم‌های جدید آمریکا)

متقابلاً باند روحانی در مقابله با این تحریمها به صبر و مدارا توصیه می‌کنند. فلاحت‌پیشه عضو مجلس ارتجاع 7خرداد 96 با بیان این‌که طرح جدید آمریکا، صنایع موشکی نظام را مورد تحریم قرار می‌دهد، گفت: «سازوکار جمهوری اسلامی در برخورد با این اقدام روشن است باید تا تشکیل شورای برجام صبر کنیم و در این مدت باید صبر و مدارا پیشه کرده و از حرکت تند پرهیز کنیم».
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ba32dbd8-62fa-4c42-8f87-fa455384c0ec"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات