728 x 90

تحریمهای جدید آمریکا علیه رژیم ایران،گفتگو با سنابرق زاهدی

دکتر سنابرق زاهدی
دکتر سنابرق زاهدی

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریمهای جدیدی را علیه تعدادی از اشخاص و نهادهای ایرانی تصویب کرد.

این وزارتخانه نام شش فردی که متهم به ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران شده‌اند را در فهرست تحریم شدگان جدید قرار داد. واشینگتن همچنین سه نهاد ایرانی را نیز کرد. اورینت نیوز در گزارشی در این رابطه گفت وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه مجازاتهایش علیه رژیم ایران پنج نفر دیگر را به لیست مجازاتها اضافه کرد و گفت این افراد به حوثیهای یمن آموزش داده‌اند تا به خاک عربستان سعودی موشکهای بالستیکی شلیک کنند.

خزانه‌داری آمریکا درگذشته اعلام کرده بود شش ایرانی مرتبط با سپاه قدس را در کنار سه شرکت ایرانی مجازات کرده است.

خزانه‌داری آمریکا اسامی جدیدی از شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان را به لیستی اضافه کرده که مشمول مجازاتهای اخیر آمریکا می شدند

در بیانیه خزانه‌داری آمریکا آمده است این حکم بخشی از سلسله مجازاتهای دیگری است که بعد از بیرون آمدن آمریکا از توافق اتمی بر روی رژیم ایران اعمال می‌شود

گفتگوی سنابرق زاهدی در مورد تحریمهای جدید آمریکا

دکتر سنابرق زاهدی رئیس کمیته قضایی شورای ملی مقاومت ایران به اورینت نیوز گفت:

فکر می‌کنم که این تحریمها قبل از هر کسی خواسته چندین ساله مقاومت ایران بوده است. اینها تحریم مردم ایران نیست بلکه دقیقاً تحریم‌هایی است که بر روی رژیم ایران تاثیر می‌گذارد.به نظر من عکس العمل‌های حسن روحانی و سپاه پاسداران نسبت به تحریمهای جدید هم بیانگر از دست دادن تعادلشان در صحنه بین‌المللی است.شما می‌دانید که این رژیم توانست با توافق اتمی سال ۲۰۱۵صد و پنجاه میلیارد دلار به جیب بزند. رژیم ایران روزانه یک میلیون بشکه نفت می‌فروخت ولی بعد از توافق اتمی تولیدش به ۲.۵میلیون بشکه در روز رسید ولی سؤال این است که آیا وضع زندگی مردم ایران هم بهتر شد؟

تمامی شواهد و آمار و ارقام و حتی اظهارات سران رژیم نشان می‌دهد که وضعیت زندگی مردم ایران بدتر شده. فقر بیشتر شده،گرانی و بیکاری بیشتر از گذشته شده، مشکلات زندگی بسیار بیشتر از گذشته شده. معنی‌اش این است که باز کردن فضا برای رژیم ایران برای دست‌یابی به پول هیچ ارتباطی با مردم ایران نداشته بلکه کاملاً برعکس، این پول یا برای دیکتاتورها مانند رژیم بشار اسد یا حزب‌الله و شبه‌نظامیان دیگر مانند حوثیهای یمن یا عراق و کشورهای دیگر صرف شده یا صرف برنامه موشکی شده و بقیه این پولها سهم سرکردگان آخوندی و دزدیهایشان و سران سپاه پاسداران شد و نهایتاً این پول به مردم ایران نرسید.

 

آیا تحریمهای جدید آمریکا به سرنگونی رژیم راه می‌برند؟

سنابرق زاهدی می‌گوید به‌نظر من مردم ایران راه‌حل را در این رژیم جستجو نمی‌کنند آنها به‌خوبی می‌دانند که مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی در ایران هیچ راه‌حلی ندارد مگر با سرنگونی این رژیم. به این دلیل شعار‌هایی که مردم در مناطق مختلف می‌دهند مانند مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر روحانی و مرگ بر ولایت فقیه و سوریه را رها کن فکری بحال ما کن همه این شعارها برای سرنگونی رژیم ایران است.

مردم ایران می خواهند که از این رژیم خلاص شوند و با خلاص شدن از این رژیم است که وضعیت اقتصادی و زندگی مردم می‌تواند بهتر شود

 

سرنگونی رژیم ایران خواست مردم

در پاسخ به این سؤال که رژیم ایران تظاهرات مردم ایران را سرکوب کرد مردم را به گلوله بست و زندانی کرد و با قطع اینترنت نگذاشت که خبر تظاهرات آنها به جهان خارج برسد مردم چگونه می‌خواهند از این رژیم خلاص شوند سنابرق زاهدی می‌گوید:

این روش همیشگی رژیم ایران بوده سرکوب همیشه وجود داشته و چهل سال ادامه داشت ولی مهم‌تر این است که تظاهرات و قیام ادامه پیدا کرد و در فضای سرکوب گسترده، قیام ادامه داشت. شما می‌دانید که بعد از ماه دسامبر و شروع ژانویه تظاهرات ادامه داشت در اهواز بعد از آن در اصفهان و کازرون و تهران ادامه داشته و در روزهای اخیر هم می‌بینید که تظاهرات مردم کازرون ادامه دارد. مردم کازرون ۴شهید دادند و تعداد بسیار زیادی مجروح یا دستگیر شدند ولی برخلاف همه اینها مردم می‌دانند که مشکلات اقتصادی و سیاسی و سایر مشکلات تنها از طریق خلاص شدن از این رژیم حل می‌شوند، به این دلیل مردم تمامیت این رژیم را هدف قرار می‌دهند. مردم سرنگونی این رژیم را می‌خواهند.

 

تحریمهای جدید آمریکا - رژیم ایران بر سر دوراهی

رژیم ایران با تحریمهای جدید آمریکا در مقابل دوگزینه قرار گرفته، یا به خواسته‌های آمریکا تن دهد و از کشورهای منطقه بیرون بیاید و در امور داخلی آنها دخالت نکند و یا باید تمامی بازتابهای محتمل تحریمهای سیاسی و اقتصادی و منطقه‌ای را بپذیرد. در ارتباط با این‌که این رژیم چه گزینه‌یی را انتخاب خواهد کرد، سنابرق زاهدی می‌گوید: عوامل متعددی وجود دارد. به‌نظر من اختلاف میان روسیه و رژیم ایران شاید به بیرون رفتن یا مجبور شدن رژیم به بیرون رفتن از سوریه منتهی شود ولی اگر بخواهیم تحلیلی واقعی بکنیم رژیم بر سر دوراهی قرار گرفته هر دو راه برای این رژیم تلخ است اگر از سوریه بیرون بیاید باید پاسخ دهد که چرا هزاران تن از فرزندان مردم ایران را در سوریه به کشتن داده و میلیاردها دلار در این کشور هزینه کرده و اگر هم نیروهایش را از سوریه بیرون نیاورد فشارهای جهانی بر رویش باعث خواهد شد که نتواند مقاومت کند. ولی به‌نظر من این رژیم هر یک دقیقه‌ای هم که در حاکمیت باقی بماند نمی‌تواند که از سیاست‌های سرکوبگرانه‌اش در داخل ایران و صدور بحران و جنگ به خارج دست بردارد و از آنجا که این رژیم با بحران شروع کرد و در بحران زندگی کرده در بحران هم سرنگون خواهد شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات