728 x 90

مافیای واکسن کرونا

مافیای واکسن در ایران
مافیای واکسن در ایران

هر دم از این باغ بری می‌رسد!

 

ویروس تاجدار و ویروس عمامه‌دار

مردم ایران امروز درگیر دو نوع ویروس‌اند: «ویروس تاجدار و ویروس عمامه‌دار» یا به‌عبارت دیگر: «ویروس کرونا و ویروس ولایت». نوع دوم بسیار خانمان‌ سوزتر و مرگبارتر از نوع اولی است؛ زیرا نوع سیاسی شدهٔ ویروس نوع اول است.

این نوع ویروس در زیر عبا و عمامهٔ، تقویت و منتشر می‌شود و از آن برای حفظ کیان نظام ولایت استفاده می‌شود. گسترش رنگ سیاه در نقشهٔ ایران، بی‌نیاز از هر توضیح، خود سخن می‌گوید.

ویروس ولایت امروز مردم را هم با دغدغهٔ به‌دست آوردن نان درگیر کرده است، هم با دغدغهٔ حفظ جان. خروجی هر دو برای هم‌میهنان ما مرگ سیاه است؛ مرگی جهش‌یافته که اینک خانواده‌های ایرانی را عزادار کرده و درصدد آن است دل و دماغ اندیشیدن به زندگی را از آنها بگیرد. حیاتشان را عاری از شور و امید به آینده کند. آنها را اسیر وضع موجود نماید و از فکر مخالفت با مسبب اصلی این تیره‌روزی بازدارد.

 

واکسن پولی!

روزانه شاهد انواع تصمیم‌گیریها و اقدامات ویروس ولایت برای حفظ و گسترش کرونا در سراسر ایران هستیم. جدیدترین اقدام اعلام پولی کردن واکسن و دریغ کردن آن از اقشار محروم و کم‌درآمد است.

در این رابطه روز ۲۹فروردین علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد:

«... طبق سیاست‌های اعلام‌شده، همه مردم تا پایان سال رایگان واکسینه خواهند شد، اما اگر نوبت فردی برای دریافت واکسن در سند ملی واکسیناسیون به‌عنوان نمونه آذرماه است، می‌تواند با پرداخت هزینه زودتر این واکسن را دریافت کند» (همشهری آنلاین. ۲۹فروردین۱۴۰۰).

جالب است که هلال احمر رژیم همزمان اعلام کرد: «این جمعیت در روزهای آتی واکسن کرونا وارد می‌کند، اما این واکسن‌ها رایگان نخواهد بود» (همان منبع).

سؤال این است که چرا یک‌باره ستاد به‌اصطلاح مقابله با کرونا اقدام به اعلام این موضوع کرد؟

 

دزدی واکسن

اعلام این موضوع در حالی است که هنوز گزارش دقیقی از سرنوشت واکسنهای وارداتی به ایران و واکسیناسیون قطره‌ای از طرف حکومت داده نشده. طبق اعلام قبلی قرار بود به‌عنوان اولویت نخست تا پایان اسفند۹۹ واکسیناسیون در مورد یک میلیون و ۳۰۰هزار تن اعضای کادر درمان انجام شود و از فروردین سال جاری واکسیناسیون سالمندان آغاز شود. برخی اخبار حاکی از به سرقت رفتن واکسن سهمیهٔ پاکبانان از سوی مقامات حکومتی در آبادان و علی‌آباد کتول و تزریق آن به خود و خانواده‌هایشان است.

«برخی مدیران آن مرکز درمانی از مرخص اجباری برخی پرسنل که به‌خاطر بیماری (کووید ـ ۱۹) بوده سوء‌استفاده کرده و به جای آنان واکسنهای سهمیه‌ای را به خود تزریق کرده‌اند.

مدیران شهری آبادانی گفته‌اند پاکبانان ترسیده و واکسن را تزریق نکردند فلذا آنان شجاعت (!) به خرج دادند و داوطلب تزریق شدند. عضو کادر درمانی هم که با او گفتگو می‌کردم اشاره کرد که مدیران آنها هم با این توجیه که واکسن بلا استفاده بماند فاسد می‌شود به خود و خانواده‌شان تزریق نموده‌اند!» (آفتاب یزد. ۲۹فروردین۱۴۰۰)

 

مافیای واکسن کرونا

آنچه مسلم است حاکمیت آخوندی نه برنامه‌یی برای واکسیناسیون رایگان عمومی دارد و نه عزم انجام آن را در سر می‌پروراند. سیاستی که اکنون تعقیب می‌شود ادامهٔ سیاست کثیف بازی با جان مردم ایران؛ به‌خصوص اقشار ضعیف و کم‌درآمد است. نظام ولایت فقیه می‌خواهد با وارد کردن مافیای حکومتی به تجارت واکسن، از این موضوع نیز مانند بازار ارز و بورس به نفع بقای خود بهره‌برداری کند. فراخوان حسن روحانی در ۲۶فروردین از «شرکت‌های خصوصی»! برای وارد کردن واکسن به‌نظر می‌رسد در راستای این سیاست است. همه می‌دانیم که در ایران به‌جز مافیای حکومتی و وابستگان به آن، شرکت خصوصی دیگری دامنهٔ عمل ندارد.

صرف‌نظر از این‌که این اقدام برای پر کردن جیب دولت آخوندی و غارت مردم به بهانهٔ فروش واکسن است، اما این بازی کثیفی با جان مردم در پاندمی کروناست و اولویت‌بندی ادعا شدهٔ قبلی در مورد واکسیناسیون عمومی را زیر سؤال می‌برد. ضمن این‌که به‌روشنی این پیام را می‌دهد که اگر پول دارید واکسن بزنید و اگر ندارید بمیرید!

یک روزنامهٔ حکومتی به این موضوع واکنش نشان داده است.

«اگر چنین سیاستی اجرا شود، این پرسش را مطرح می‌سازد که نکند بعد از بازار ارز و بورس، دولت بازار جدیدی یافته تا از مردم کسب در‌آمد کند؟ در نهایت باید گفت اظهارات رئیسی و جهانپور، نماد واضح دیگری از دستپاچگی، سردرگمی، بی‌برنامگی و تناقض‌گویی مقامات در مقابله با بحران کرونا و البته واکسیناسیون است» (آرمان. ۳۰فروردین۱۴۰۰).

 

خشم مردم و جرقه‌های در راه

نظام ولایت فقیه با فتوای سخیف و جنایتکارانهٔ خامنه‌ای، مردم ایران را از واکسن معتبر محروم کرد و آنها را به سراب واکسن داخلی احاله داد. اکنون که میزان اندکی واکسن اسپوتنیک روسی و سینوفارم چینی وارد کرده است می‌خواهد واکسیناسیون قطره‌ای را نیز به ممری برای درآمد خود تبدیل نماید. دریغ کردن واکسن از مردم محروم و رده‌های اولویت‌دار مانند کادر درمانی و سالمندان، بی‌گمان میزان مرگ و میر را بالا خواهد برد و جنایت جدیدی را رقم خواهد زد. جنایتی که قطعاً از سوی مردم ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند. مردمی که از این وضعیت خشمگین هستند و وقتی جرقه‌ای به آنها وارد شود «با نهایت خشونت وارد میدان می‌شوند و آن زمان مردم غیرقابل کنترل می‌شوند. راه‌کار حل این موضوعات این است که باید مسئولان بدانند، در پی هر خطایی و هر رفتار متناقضی خسارت سنگینی را باید بپردازند» (جهان صنعت. ۲۹فروردین۱۴۰۰).