728 x 90

معنای واقعی «طرح تحول سلامت» آخوند روحانی

افزایش جان باختگان کرونایی در ایران
افزایش جان باختگان کرونایی در ایران

در ترکیبی از دروغ و وقاحت آخوند حسن روحانی مدعی شد که دولتش در زمینه سلامت بی‌نظیر بوده و اشکال این است که دیگران این را نمی‌فهمند: «من تعجب می‌کنم بعضی‌ها این کلمه طرح تحول سلامت را نمی‌توانند بفهمند بابا سه کلمه هست طرح تحول سلامت کدامش را نمی‌توانید بفهمید تحول را نمی‌توانید بفهمید طرح را نمی‌توانید بفهمید یا کل سلامت؟ طرح تحول سلامت، دنیا دچار تعجب شد دهها رهبر دنیا به خود من گفتند چطور شما توانستید در کشور این کار را بکنید؟؟! کشورهای بزرگ نتوانستند این کار را بکنند. مردم ایران بدانند کار دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه سلامت در تاریخ ایران بی‌نظیر بوده اگر حرف دارید بزنید! در تاریخ ایران را بیاورید از همان اول از زمان هخامنشیان تا حالا» (تلویزیون شبکه خبر ۲۲خرداد ۱۴۰۰).

 

آخوند وقیح و شیاد درست می‌گوید وضعیت سلامت متحول شده! اما به سمت قهقرا و در راستای وخامت حال و سلامت مردم.

نمونه بارز آن بحران کرونا است که رژیم آخوندی به جای این‌که با آن مقابله کند و جان بسیاری از مردم را نجات دهد، با عمکرد عامدانه و ضدمردمی خود باعث ایجاد کلان تلفات کرونایی در میان مردم شد، و تا زمان نامعلومی هم این بیماری وبال گردن مردم است.

محمدرضا هاشمیان متخصص آی سیو در بیمارستان مسیح دانشوری گفت: «چرا وارد جزئیات نمی‌شویم تا کی می‌خواهیم رو دربایستی بکنیم و این رودربایستی کردن از همدیگر باعث میشه که امروز ۱۸۷نفر فوت می‌کنند ما نباید بدانیم چرا فوت می‌کنند ۱۸۰نفر؟ یعنی کووید می‌آید امروز درگیر میشه و به همین راحتی آدمها را می‌کشد؟ چرا در ایران این مرگ و میر بیشتر از منطقه اطراف خودمان هست» (تلویزیون شبکه چهار ۲۴خرداد ۱۴۰۰).

 

دلیل این‌که مرگ و میر در ایران از منطقه بیشتر است این است که حاکمیت آخوندی در بستر همان سیاست کلان تلفات برای مقابله به قیام، هیچگاه در پی درمان یا پیشگیری از شیوع کرونا نبوده، طوری که بسیاری از متخصصان امر را در زمینه کنترل بیماری پس زده و مانع کار عملی و عملی آنها شده و آنها را نیز تهدید کرده است.

محمدرضا هاشمیان در ادامه اظهاراتش گفت: «من شرمنده هستم این را بگویم که در مقابل همکارانمان در کشورهای دیگه واقعاً گرفتاریم که این آمار که وزارت بهداشت دارد به این صورت هر روز دارد جلو می‌برد از ما می‌پرسند خب شما دارید چه کار می‌کنید اونجا؟ و ما می‌گوییم هیچ‌کسی از ما کمک نخواسته واقعاً هیچکس از ما کمک نخواست هر وقت خواستیم نامه دادیم خواهش کردیم بگذارید کمک تان بکنیم فرضیه ما فقط علمی است کاری به هیچ چیز دیگه‌ای نداریم متأسفانه جلوی ما را راحت راحت گرفتند نه تنها گرفتند خیلی تهدید مان کردند تهدید های بسیار بی‌شماری شدیم در این مدت» (همان منبع).

 

با این وجود روحانی در دروغگویی کوتاه بیا نیست و در ادامه سخنانش در جلسه ستاد کرونا به سفیدسازی وضعیت بحرانی پرداخت و برای موجه جلوه دادن میزان مرگ و میر ناشی از کرونا به دروغی دیگر متوسل شد و گفت: «ما وقتی تعداد فوتیها و مرگ و میر را بر مبنای میلیون نفر در نظر بگیریم یعنی نسبت یک میلیون جمعیت با مرگ و میر نسبت به یک میلیون ما در دنیا پنجاه و یکمین کشور هستیم یعنی پنجاه کشور دیگر شرایطش از ما سخت‌تر بوده مشکلات بیشتری داشته» (همان منبع).

واقعیت این است آمارهایی که دولت او در زمینه مرگ و میر روزانه مردم به‌دلیل کرونا اطلاع‌رسانی می‌کند، کوچک نمایی شده و آمار دروغین است.

مقامات حکومتی خودشان بارها اعلام کرده‌اند آمار مرگ ومیر ناشی از کرونا چند برابر آمار اعلام شده رسمی است.

 

در یک مورد حریرچی معاون وزیر بهداشت به آن اعتراف کرد، اما آنچه محمدرضا هاشمیان در زمینه تناقض میان آمار رسمی اعلام شده و اعلام واقعی فوت‌شدگان که محمدرضا هاشمیان به آن اشاره کرده بسیار قابل توجه است: «ما یادمان هست که سال گذشته تقریباً همین موقع‌ها بود یک صحبت‌هایی در وزارت بهداشت بود که ۲۵میلیون ایرانی درگیر شدند اگر ما ۲۵میلیون در سال پیش درگیر شدیم امسال پس این گزارش وزارت بهداشت سه میلیون این یعنی چی؟ این اختلاف بین آمار که خودشان سال گذشته گفتند که ما آمارمان دو برابر فکر کنم حتی برنامه خود حضرتعالی بود دو برابر یا دو و نیم برابر این اختلافی که دو تا معاون وزیر اعلام کردند در آمار کسانی که فوت کردند آیا ما واقعاً ۸۲هزار نفر فوت کردیم؟ یا اگر دو تا دو و نیم برابر ۱۶۰هزار نفر ۲۰۰هزار نفر فوت کردند؟ پس آمار را اشتباه داریم می‌گوییم به دنیا هم داریم آمار اشتباه می‌دهیم» (همان منبع).

 

شیخ دروغگو در رابطه با واکسن و واکسیناسیون عمومی نیز دروغ گفت و مدعی شد که با قدرت برای تهیهٔ واکسن اقدام کرده‌اند و یک روز فرصت را نیز از دست نداده‌اند: «از اون زمانی که ما یک اطمینان نسبی پیدا کردیم نسبت به این واکسنها گفتیم ورود واکسن خارجی با قدرت انجام بگیرد. البته یک عده‌یی مخالف بودند می‌گفتند واکسن خارجی نه! باید صبر کنیم در داخل تولید بشود ما گفتیم یک روز ما فرصت را از دست نمی‌دهیم» (همان منبع).

در حالی خامنه‌ای از ورود واکسن فایزر و سایر واکسنهای ساخت کشورهای غربی به کشور جلوگیری کرد، که این واکسن توسط دلالان حکومتی در بازار آزاد به‌وفور پیدا می‌شود.

 

سایت یورو آسیا ۲۷خرداد ۱۴۰۰ نوشت: «یک روزنامه دولتی امروز نوشت که واکسن فایزر در تهران به قیمت ۲۵ تا ۶۰میلیون تومان (حدود ۱۰۳۶ تا ۲۴۸۸دلار) به فروش می‌رسد.

علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران در ۸ژانویه واردات واکسنهای آمریکایی و بریتانیایی را در یک سخنرانی تلویزیونی ممنوع کرد...

مقامات ایرانی شیوع پنجمین پیک کرونا را گزارش می‌کنند و آمار مرگ و میر و نیز شمار مبتلایان هم‌چنان در حال افزایش است».

روزنامه همشهری ۲۵خرداد ۱۴۰۰ به وفور واکسن فایزر در بازار آزاد اعتراف کرد و «چند روایت از مراکز فروش فایزر در تهران» نقل کرد.

این روزنامه وابسته به شهرداری تهران در یکی از این «روایت» ها نوشت: «به گزارش همشهری بازار غیررسمی فروش ۲۵ تا ۶۰میلیون تومانی واکسن فایزر با توقف واکسیناسیون در ایران، کمبود واکسن و جا ماندن خیلی‌ها از دوز دوم، از سوی بازاریاب‌ها با جذب متقاضیان واکسن رونق گرفته است».

 

روزنامه همشهری به «یک واحد اداری در ساختمانی نیمه‌اداری در یکی از خیابانهای شمال تهران» اشاره کرد که «افراد با هماهنگی قبلی و با نام بردن معرف که همان بازاریاب است، اجازه ورود پیدا می‌کنند. شرط ورود، حضور ۵نفر برای انجام اقدامات اولیه واکسیناسیون است، هر ویال (شیشه واکسن) برای ۵ تا ۶نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌گفته متصدی مرکز، اگر تعداد کمتر از این باشد، امکان واکسیناسیون وجود ندارد. متقاضیان با کارت‌های پرپول، دور میزی در یکی از اتاق‌ها جمع می‌شوند، کارت ملی و گذرنامه‌شان را ارائه و توضیحات اولیه را گوش می‌دهند؛ توضیحات را متصدی اصلی این دفتر که با واسطه‌ها در ارتباط است، ارائه می‌کند: «هر ویال واکسن فایزر برای ۵نفر و هر نفر ۲۵میلیون تومان برای دو دوز تخفیف هم نمی‌دهیم. ۱۶میلیون برای تزریق دوز اول و بیعانه پرداخت می‌شود، ۲۱روز بعد برای دریافت دوز دوم، مابقی پول که ۹میلیون تومان است، گرفته می‌شود».

 

ملاحظه می‌شود در عین‌حال که آخوند روحانی مدعی تحول سلامت مردم است اما چیزی که برای حاکیمت و دولت او ارزش ندارد مردم و سلامت آنها است.

اکنون نیز که سردمداران نظام و ایادی آن واکسینه شده‌اند، دولت ضدمردمی با لطایف‌الحیل از واکسیناسیون مردم سرباز می‌زند و به جای آن شیخ شیاد به‌طور روزانه مشتی دروغ تحویل مردم می‌دهد، این معنای واقعی طرح تحول سلامت در حکومت آخوندی است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/80fc392e-2d1c-4b5e-ad21-915c4fb8531f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات