728 x 90

پشتک واروهای نظام مقدس!

سردرگمی وتشویش نظام
سردرگمی وتشویش نظام

درست در میانه سیلی ویرانگر، وقایع دیگری نیز در حال وقوع اند که فی‌نفسه اهمیت بالایی دارند اما به‌علت همزمان شدن با فاجعه سیل، کمتر به چشم می‌خورند. به‌ویژه که لیست‌گذاری سپاه پاسداران خامنه‌ای هم در همین غوغای سیل به‌وقوع پیوست و خبر آن نیز همانند خبر سیل، سایر خبرها را زیر امواج خبری خود پنهان نمود.

یکی از این قبیل خبرها، پشتک وارو زدنهای نظام در برابر آمریکاست که نمایشگاهی از تناقض‌گویی‌های حیرت‌انگیز یک نظام می‌تواند باشد.

این یادداشت تنها به ذکر یک نمونه از این موضع‌گیریهای متناقض می‌پردازد که برای ناظران سیاسی و کلیه کسانی که وقایع ایران و موضع‌گیریهای آخوندهای حاکم را دنبال می‌کنند می‌تواند یک نمونه جالب از آشفته‌حالی سیاسی نظامی باشد که ظاهراً سیلاب‌های اخیر از یک‌طرف و سونامی سیاسی از سوی دیگر، در حال «کله‌پا» کردنش هستند!‌

 

گزارش اول و رجز خوانی

روز ۲۰فروردین ۹۸رادیو تلویزیون دولتی آخوندها یک گزارش خبری پخش کرد که در آن حسن روحانی رئیس‌جمهور شیاد خامنه‌ای یک روز پس از اعلام طبقه‌بندی شدن سپاه پاسدارانشان در لیست تروریستی آمریکا، به پاسخگویی برخاست و تلاش کرد با تهدید از سرگیری ماجراجویی اتمی، غربی‌ها را بترساند!

آخوند حسن روحانی گفت: «شما اگر دیروز از IR۱ ما می‌ترسیدید، بفرمایید امروز ما IR۶ را زنجیره ۲۰تایی‌اش را افتتاح کردیم»!

 

گزارش دوم و عذرخواهی

اما درست یک روز بعد و دقیقاً به فاصله کمتر از ۲۴ساعت همان رادیو تلویزیونهای حکومتی در همان بخش خبری خود یک گزارش دیگر پخش کردند که خیلی رقت‌انگیز بود!

در گزارش روز ۲۱فروردین رادیو تلویزیونهای آخوندی گزارشی به این شرح پخش شد:

«آقای روحانی شب گذشته (یعنی آخر وقت همان روزی که چند ساعت قبلش قضیه IR۶ را آنهم در زنجیره ۲۰تایی به رخ آمریکایی‌ها می‌کشید) در تماس تلفنی امانوئل مکرون با وی و با اشاره به این‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون ۱۴بار صراحتاً پایبندی ایران را به برجام تأیید و اعلام کرده است، خواهان تسریع در فعالیت اجرایی و مؤثر سازوکار مالی اروپا در چارچوب تعهدات قید شده برجام شد. رئیس جمهور افزود ایران با توجه به‌عمل به تعهداتش هنوز شاهد اقدام عملی قابل توجهی از طرف مقابل نبوده است».

و به این ترتیب، همان آنتنی که رجزخوانی‌های اتمی روحانی را پخش کرده بود، «غلط‌کردم» گویی‌های وی را هم پخش کرد!

 

پیامدهای یک «غلط» زیادی!

اما این، همه ماجرا نیست. چرا که همان یک فقره «حرف مفتی» که روحانی درباره آغاز فعالیت‌های اتمی رژیم زده بود و بعد هم آن را دو قبضه پس گرفته بود باعث یک «توسری» خفت‌بار فالآنژی از سوی برادران مکتبی‌اش در باند خامنه‌ای شد.

به این ترتیب که روزنامهٔ حکومتی وطن امروز صبح همان‌ روز ۲۱فروردین نوشت:

« این اقدام سازمان انرژی اتمی، یعنی نصب یک زنجیره ۲۰تایی از سانتریفوژهای IR۶ به هیچ عنوان با مفاد برجام مغایرتی ندارد و با وجود خروج آمریکا از برجام و خروج عملی اروپا از این توافق، باز هم دولت حسن روحانی خود را موظف به رعایت محدودیتهایی در برجام می‌داند و ذره‌یی از تعهداتی که علیه برنامه هسته‌یی داده است؛ عقب‌نشینی نمی‌کند!».

به این ترتیب بار دیگر روشن شد که رژیم در وضعیتی است که حتی از زبان بالاترین مقاماتش هم ظرفیت «خالی‌بندی» ندارد.

ضمن این‌که حتی اگر «خالی‌بندی» هم بکند، قبل از پاسخگویی به فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها و اخیراً به آلمانی‌ها و سخنگوی وزارت‌خارجه آلمان باید پاسخگوی «جوجه بسیجی‌»های داخلی هم باشند!

به این می‌گویند پشتک‌وارو در حضیض پیسی!

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات