728 x 90

گورخوابی میراث دردناک ۴۰سال حاکمیت منحوس خمینی در ایران

گور خوابی میراث دردناک ۴۰سال حاکمیت منحوس خمینی در ایران
گور خوابی میراث دردناک ۴۰سال حاکمیت منحوس خمینی در ایران

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه قدس پاسداران رژیم حاکم بر ایران در گزارشی تکان‌دهنده خبر از وجود هزار گورخواب در شهر زابل داد که در شرایط اسفناکی به‌سر می‌برند.

به گزارش تسنیم از زابل، اوایل زمستان سال ۹۵ بود که خبر گورخوابی چندین زن و مرد کودک در جنوب تهران تیتر و عکس بسیاری از رسانه‌ها شد انتشار عکس‌هایی از بیماران معتادی که در گور می‌خوابیدند .

در همان روزها بود که مشابه این خبر از زابل هم منتشر شد و داستان زندگی گورخواب‌های سیستان نقل مجالس شد به‌طوری که به‌گفته‌امام جمعه زابل ۶۰۰۰معتاد گورخواب در زابل زندگی می‌کردند که هیچکس پیش از این به آنها توجهی نکرده بود.

 

بی توجهی به وضعیت گورخوابها در زابل

در حالیکه موضوع تعداد کثیری گورخواب در شهر زابل بارها حتی در رسانه‌ها مطرح شده است اما به وضعیت هزاران گورخواب و کارتن‌خواب و خرابه‌خواب در زابل هیچ توجهی نشده است این آدم‌ها نیازمند توجه ویژه هستند تا از این شرایط نجات پیدا کنند. چرا ۶۰۰۰گورخواب و کارتن‌خواب در منطقه محروم زابل اصلاً به چشم نیامدند؟

 

یکی از گورخوابها، در قبرستان آرامش می‌گیرم!

پدیده گورخوابی که منشأ آن رژیم دزد و غارتگر حاکم بر ایران است در شهر زابل بیداد می‌کند، قبرستان قدیمی زابل به‌دلیل تخریب بسیاری از قبرها محلی برای تجمع معتادین شده است. سکوت غریبی فضای قبرستان را گرفته است. وارد قبرستان که می‌شوید حتی فکرش را هم نمی‌کنید که افرادی قبرهای تخریب شده را به محلی برای استراحت خود اختصاص داده باشند.

 

اعتیاد،فقر،نداشتن خانه عامل اصلی گورخوابی

پدیده گورخوابی از دستاوردهای حکومت و نظام ولی‌فقیه است که از طرفی با سرکیسه کردن مردم، چپاول ثروتهای ملی فقر و بیکاری را گسترش داده است و از سوی دیگر با اشاعه اعتیاد عاملی برای فقر و سیه روزی جوانان می‌شود. یکی از گورخوابها در صحبتهای تکان دهنده‌ای که تنها بوی مرگ و ناامیدی می‌داد گفت: همین که شب‌ها سقفی بالای سرم است آرامش می‌گیرم.

یک مرد میانسال که در جمع این چند نفر بود جلو آمد و اظهار داشت: من حدود ۱۵سال است که اعتیاد دارم اوایل کارتون خواب بودم اما زمستان چند سال پیش که هوا خیلی سرد شد به پیشنهاد یکی از دوستانم به قبرستان پناه آوردم او گفت: زمانی که آدم جا و مکانی برای خواب نداشته باشد ترس را کنار می‌گذارد و ممکن است هر جایی را برای استراحتش انتخاب کند قبر برای ما مثل اتاق است. او دوست ندارد از محلشان عکس تهیه شود معتقد است اگر عکس‌های قبرهایی که ما در آنها زندگی می‌کنیم منتشر شود خیلی زودتر ما را پیدا و بی‌پناه‌مان می‌کنند.

 

گورخواب‌ها در همه کشور زندگی می‌کنند

به گزارش این خبرگزاری حکومتی... مسأله گورخواب‌ها و معتادین یک موضوع کشوری است... تا کنون بیش از ۱۰۰۰نفر از گورخواب‌ها، معتادین کارتن خواب و افراد بی‌خانمان در زابل جمع‌آوری شده‌اند.

 

مطالب مرتبط:

گورخوابی نماد برجسته فقر

۱۰۰۰گورخواب در زابل

هیولای فقر و گرسنگی ایران را می‌بلعد

مبارزه با مواد مخدر واقعی است یا پوشال یو دروغین

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7dabfddf-cb28-43b8-8a92-0d8bc229e03d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات