728 x 90

«تب» در ۹۷ از ترس «مرگ» در ۹۸!

استمرار قیام بزرگترین مشغله درونی رژیم شده است
استمرار قیام بزرگترین مشغله درونی رژیم شده است

مقدمه

از آنجا که این روزها اعتراضات و تحصنها گسترش پیدا کرده است و این حاکی از ادامه قیام و اعتراضات دیماه سال ۹۶ می‌باشد سران و مقامات رژیم به تکاپو افتاده و عناصر هر باند را وادار کرده است دست به یک سری موضع‌گیرهای ترس‌آلوده بزنند که همه حاکی از هراس رژیم آخوندی از تداوم قیام مردم ایرانه است.

از طرف دیگر خامنه‌ای نیز به صحنه آمده و در این مورد هشدار داده است.

اول بار در خرداد سال جاری بود که حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دوره احمدی‌نژاد، در مراسم بزرگداشت بیست‌ونهمین سالمرگ خمینی‌ در مشهد از «فتنه ۹۸» سخن به میان آورد و گفت: «در سال ۹۷ یا ۹۸ قطعاً دشمن فتنه‌ای را طراحی می‌کند و محور آن نیز ولی‌فقیه است».

از سوی دیگر علم‌الهدی هم در همین زمینه وارد شده و هشدار داد:

«فتنه ۸۸ گذشت و ۹سال هم از آن سپری شد ولی مهم‌تر از آن، فتنه ۹۸ است که در ۱۰سالگی فتنه ۸۸ است. رهبری فرموده‌اند که دشمن در حال زمینه‌چینی برای فتنه ۹۸ است یعنی دشمن درصدد است سال آینده فتنه‌ای از جنس سال ۸۸ ایجاد کند». او همچنین ادعا کرد: «فتنه ۹۸ هم همین است یعنی در فتنه ۹۸ نقشه دشمن این است که ناتوانی و استیصال مردم و مسائل معیشتی و اقتصادی را هدف بگیرد که مربوط به رهبری نیست بلکه مربوط به دولت و مجلس است. آنها می‌خواهند از این مسائل برای حمله به رهبری استفاده کنند».

سعید جلیلی از باند خامنه‌ای هم در مراسم ۹دی سال جاری از فتنه سال ۹۸ تحت عنوان «فتنه زرد» نام برد و ادعا کرد: «قبلا نیز گفته‌ام که می‌خواهند مسائل زرد و حاشیه‌ای را به جای مشکلات اصلی جامعه عنوان کنند تا از آنها غفلت شود. یک دفعه با یک موضوع دست‌چندم یا کاذب، دانشگاه و دانشجو و یا فضای رسانه‌ای ما درگیر آن شود؛ این همان غبارآلود کردن فضا است. نباید اجازه بدهیم غبارهایی بلند شود که موفقیت‌های شما پوشانده شود و اگر فتنه‌ای در کشور هم‌چون سال ۸۸ ایجاد شود فتنه پیش رو فتنه زرد است».

از سخنان مقامات ریز و درشت رژیم و جناحین آن این‌گونه دریافت می‌شود که رژیم از بالا‌گرفتن قیام در سال ۹۸ و احتمال سرنگونی به‌شدت وحشت کرده و به‌دنبال چاره‌اندیشی برای مقابله خیزش‌های مردمی در سال آینده هستند.

 

پیش به سوی فتنه ۹۸!

پیش به سوی فتنه ۹۸!

پیش به سوی فتنه ۹۸!

 

در همین زمینه روزنامه ابتکار به‌ نقل یکی از مهره‌های رژیم می‌نویسد:

ابوالفضل موسوی گفت: «اگر برخی اطمینان دارند که فتنه‌ای در سال ۹۸ در راه است چرا درباره آن به‌طور شفاف سخن نمی‌گویند که جلوی آن گرفته شود؟»، این فرد ادامه می‌دهد: «اگر چنین جریانی برای فتنه‌انگیزی در سال ۹۸ وجود دارد باید با همه توان جلوی آن را گرفت. نباید این آقایان مطلع اجازه دهند این اتفاق بیفتد بعد بگویند ما نسبت به آن هشدار داده بودیم»!

همان‌طور از سخنان و موضع‌گیریهای باندهای مختلف رژیم دیده می‌شود معضل قیام ۹۸ را جدی گرفته‌اند و از ترس این‌که قیام آتی نیز همانند قیام ۹۶ و استمرار آن در سال ۹۷ به جاهای باریک بکشد، نگران هستند.

یک نماینده باند به‌اصطلاح اصلاح‌طلب در مجلس ارتجاع می‌گوید:

«باید آشکارا درباره آن موضوع (فتنه ۹۸) شفاف‌سازی کنند و مثلاً بگویند نفوذ اطلاعاتی شده است و داخلی‌ها ‌یا خارجی‌ها برنامه چیده‌اند، یا مثلاً بگویند گروهی مثل گروه فرقان منحرف شده‌اند. حتماً باید تروری اتفاق بیفتد که ما به خودمان بیاییم؟ بنابراین اگر واقعاً چنین خطر و فتنه‌ای در کار است و کسی از آن خبر دارد، بهتر است به جای شعار دادن و خط‌ و نشان کشیدن، به دستگاه‌های ذی‌ربط و مقامات اجرایی بگویند تا جلوی بروز آن را بگیرند»!

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارتجاع، اما در این‌باره به «ابتکار» گفت: «فکر می‌کنم بحث فتنه ۹۸ بیشتر حول تهدیدات خارجی آمریکا و صهیونیستها باشد... کشورهای اروپایی هم به جای همکاری با جمهوری اسلامی، متأسفانه منافقین را فعال کرده‌اند و با دیپلمات‌های ما برخورد می‌کنند».

 

نتیجه‌گیری 

با توجه به گسترش قیام و افزایش روزافزون حمایت بین‌المللی از مردم ایران، مقامات رژیم به هذیان‌گویی افتاده‌اند و به‌گونه‌ای برای جلوگیری از گستر ش قیام در سال ۹۸ به دست و پا افتاده‌اند که گویا خود نیز پیشاپیش می‌دانند در صورت بروز قیامی در سال آتی، با چیزی به مراتب سخت‌تر از تمامی آنچه که در سال‌های ۸۸ و ۹۶ و ۹۷ تجربه‌ کرده‌اند، روبه‌رو خواهند شد.

آخوندها در این باره بی‌پرده می‌گویند باید جلوی این کارها گرفته بشود وگرنه این بار حاکمیتشان توسط گرسنگان و پابرهنگان جارو خواهد شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات